Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

jpeg formatı nasıl corel formatına çevrilir

carizmaoto

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar ben jpeg formatındaki resim ve çizimleri corel de açabileceğim formata nasıl dönüştürebilirim bunu artcut folyo kesim programında kullanmak için şart nedeni ise makine corelden kesim yapmıyor corelden export edip artcut ta import ediyorum bu şekilde oluyo kendi imkanlarımla yapmaya çalıştım ama fazla corel bilgim olmadığı için olmadı bi şekilde corelde açmayı başardım export ettiğimde artcut ta import ediyorum ama boş sayfa çıkıyor yada kare bi çizim olarak çıkıyor bilen arkadaşlardan yardım lütfen. şimdiden teşekkür ederim.

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
arkadaşım corelde jpeg resmi açmak için ctrl+ı yada ekrana sağ tıklayıp import seçeneğinden istediğini jpeg resimleri açabilirsin sorunu tam anlamadım ama corelde jpeg resim açmanın yollarından ikitanesi bu eğer sorunun bu değilse biraz daha açarsan yardımcı olma ya çalışırım

semra duyar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba, corelin mantığı çizgiseldir. aldığın jpeg dosyası ise resim mantığındadır. corelde açtığın jpg export etmen bişeyi değiştirmez formatı resimdir çünkü. senin yapman gereken görselin çizilebilecek bişeyse corelde çizmen ve onu export etmendir.

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
anladığım kadarı ile sen herhangi bir jpeg logoyu vektöre çevirip plotter ile kestirmek istiyorsun..
bunun için yukarda arkadaşın belirttiği gibi resmi corel e impoert edip trace yaparak vektorel hale çevirmen gerekiyor fakat bu işlemde istediğin sonucu alman çok zor..

her hangi bir logo arıyorsan bunu nlogo sitelerinden eps olarak alarak corelde kullanabilirsin

veya flexi - cas-mate gibi kesim programlarında bu işi yapıp vektore çevirdiğin iş de düzeltmeler yapabilirsin ..
veya photoshop da yaptığın çalışmay vektorel olarak da corel e alabilirsin (bunun için bilgi forumda mmevcut)

ama tüm çalışmaları nı corel de yapıyorsan tüm bu işlemler ve çizimler için corel sana yeter

biraz karışık oldu ama ...