Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kadına şiddete hayır !!!

handenur

🌱Yeni Üye🌱
sonnafi.jpg

Kadına şiddete hayır !!!

Benzer konular

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
fikir okadar güzelki çok güzel yansımış.Emeğine sağlık
Yalnız gözüme çarpan "yılda 20.000 kadın" yazısı okunmuyor.Onun rengini ve fontunu değiştirirsen sorun yok gibi
teşekkürler güzel bir paylaşım vede anlamlı :)
başarıların devamını diliyorum :wink:

gia!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fikir iyi ama uygulama yetersiz kalmış. üstteki yazı da değişse sorunlu. Daha sade bir font ile çalışılması şart. Siyah ya da koyu gri zeminde şiddet mağduru kadının gölgesi daha net anlaşılabilir. Yukarıdan aşağı yazıları okumak genellikle zordur, bu font ile imkansıza yakın. DIN vb. bir font ile tekrar ve yerleştirmelere dikkat ederek denemelisiniz..

Bu arada 20.000 kadın dünya çapında bir rakam mı? Çünkü Türkiye'de bu kadar sığınma evi olmadığını biliyorum. Öbür türlü de çok az geldi rakam gözüme...

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Fikir ilk bakışta hoş gibi
ama
kadın güneşi gölgeleyen bir obje olmamalı
hatta güneş kadın olmalı, ona kaldırılan elin gölgesi sarmalı dünyayı...
tabi bu benim fikrim

ayrıca yazıları okumakta zorluk çektim,
yazıların konumları, dizilişleri ve
renklerini gözden geçirmelisiniz

iyi çalışmalar dilerim

semaa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
fontların tamamını değiştirirsen, fena olmaz. algılamak zor

hakan.yucesoy

🌱Yeni Üye🌱
Alınma ama beğenmedim neden mi ?
"Deyin" sokan ağızı gibi olmuş afişe yakışmamış ve bana göre bu afişi gölgeliyor.
Yinede Çalışman , emeğin ve çalışman için tebrikler.

byeva

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence bu afişte yazı hatası var (i ler ğ ler gibi) font hatası var okuma zorluğu çekiliyor onun için biraz daha dikkat derim kolay gelsin

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Fikir ilk bakışta hoş gibi
ama
kadın güneşi gölgeleyen bir obje olmamalı
hatta güneş kadın olmalı, ona kaldırılan elin gölgesi sarmalı dünyayı...
tabi bu benim fikrim

ayrıca yazıları okumakta zorluk çektim,
yazıların konumları, dizilişleri ve
renklerini gözden geçirmelisiniz

iyi çalışmalar dilerim

Arkadaşa aynen katılıyorum :)
Ne düşündüysem yazmış :giggle:
Emeğine sağlık

handenur

🌱Yeni Üye🌱
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Fikirleriniz doğrultusunda birtakım düzenlemeler yaptım.
Umarım beğenirsiniz...
afisk.jpg

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
kadın ile dünya havada uçuyormuş gibi duruyor ayrıca çok düz bir afiş olmuş, yazılar çok sıradan, tabi emek vermişsiniz saygı duymak gerekir bence biraz daha oynamalar yaparak daha güzel sonuç elde edebilirsiniz.

bir de bayan figürü çok tatlı duruyor insanları şiddete yöneltebilir ;)

handenur

🌱Yeni Üye🌱
yazı tipine bir türlü çare bulamadım desem yeridir. Uygun yazı tipi nasıl olmalıdır?

Afişin alt kısmında okulla ilgili yazılar vardı buraya koymak için sildim bu nedenle boş kaldı. Aklıma kırpmak gelmedi bak. :)

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
yazı tipine bir türlü çare bulamadım desem yeridir. Uygun yazı tipi nasıl olmalıdır?

Afişin alt kısmında okulla ilgili yazılar vardı buraya koymak için sildim bu nedenle boş kaldı. Aklıma kırpmak gelmedi bak. :)

aslında uygun yazı tipinden ziyade yazıların konumları önemli, üstte yazan bilgilerin yeri bence orası değil orası olarak düşündüyseniz bile diğer yazılar ile arasında uçurum var oradaki boşluğu bir şekilde doldurun derim

gia!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aşağıdaki örnekte kısaca DIN diye geçen fontu kullandım; faydası olabilir. Tabi, sadece font değişikliğinin ve mesajları derlemenin önemi açısından...
kadinx.jpg

heteroderwish

🌱Yeni Üye🌱
Bu sonuncusu çok daha bütün bir tasarım olmuş. Gayet başarılı renk kullanımı..
Dünyayı keserken biraz yamuk gitmişsiniz.. O hata olarak göze çarpıyor.

handenur

🌱Yeni Üye🌱
aşağıdaki örnekte kısaca DIN diye geçen fontu kullandım; faydası olabilir. Tabi, sadece font değişikliğinin ve mesajları derlemenin önemi açısından...
kadinx.jpg

Gerçekten başarılı olmuş. Tavsiyeniz için teşekkürler. Yeniden düzenleyip yayınlayacağım.

gia!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gerçekten başarılı olmuş. Tavsiyeniz için teşekkürler. Yeniden düzenleyip yayınlayacağım.

Teşekkür ederim ama zaten sizin elinizde olan malzemeden çok farklı değil. İşte renk kullanımı; yerleştirme ve tipografi konularında biraz daha çalışırsanız; bu örnekten de kat be kat güzel işler yapacağınıza eminim.

handenur

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim ama zaten sizin elinizde olan malzemeden çok farklı değil. İşte renk kullanımı; yerleştirme ve tipografi konularında biraz daha çalışırsanız; bu örnekten de kat be kat güzel işler yapacağınıza eminim.

Çok teşekkür ederim.Biraz çalışma ve emek gerektiriyor. Ve ben daha çok başlardayım. Kendimi geliştirmek tabiiki istiyorum.. Yorumlarınızı esirgemediğiniz için teşekkürler

KaleminELiFHali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kaleminelifhali.com
Fikir güzel evet, lakin yazı fontu gerçekten hoş değil .. Okunmuyor ve noktali harfleri desteklemeyen bir yazı karakteri.. Daha el yazısı bir font tercih edebilirsin belki de..