Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kap içindeki nesneleri photoshopa atma

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaslar işyerinde kullandıgım bi ozellik cs 3 kullanıyorum ve freehandde kap içine yerleştirdiğim nesneleri surukle bırak yontemiyle photoshopa atıp burda gerekli efektleri veriyordum ama evde bu ozellik calısmıyor sadece cerceveyi attıgımda oluyor ama içine resim yerleştirdiğimde olmuyor birde resme alt tusuna basıp cift tıkladıgımızda hangi uygulamayı secmek istediğimizi soran bi pencere cıkar bende o penvcere içerisinde photoshop gozukmuyor bu iki sorunun cözümü nedir acaba bilen varsa yanıtlasında hep beraber ogrenelim simdiden teşekkürler ilgilenen herkese

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kap'tan kasıt path ise attığınız resim tiff midir.

Uygulama konusunda sorduğunuz ikinci sorudaki alt tuşa basıp programı göstermemesi

Mac için: Başka bir program yüklü ve o uzantıyı o açacağından gözükmüyordur.

Pc İçin: Attığınız resmin klasör özelliklerinde photoshop seçili değil yada ek bir görüntüleme programı yüklemişsiniz o bütün resim uzantıları seçip kendi bünyesinde açmaya ayarlanmış olmasından olacağını tahmin ediyorum.

resimlerin özelliklerini de yazarsanız daha net bilgi verebilirim. tifff jpg dpi si

kolay gelsin.

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
resmin jpeg yada tiff olması farkediyomu o kadar yazını okuduktan sonra tiff bir resimde denedim gene olmadı

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟

preferencese geliniz object menüsünde gördüğünüz yere resimde gördüğünüz tiff yerine jpg gif gibi seçenekleri tek tek seçerek select menüsünden hangi programı istiyorsanız onu seçmelisiniz.

Artı ayarların defaultu ekranda görndüğünüzdür ek bir şeey varsa resimi atamıyor olabilirsiniz

Saygılarımla

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
deniycem evde tesekkürler

gene olmadı ya enteresandır işyerinde default ayarlarla oluyor ustelik cs2de evdeki pcde olmuyor dediğinizayarlarada baktım ama nafile

Moderatör tarafında düzenlendi:

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
İşyerinizde kullandığınız bilgisayar mac mi pc mi

Evdeki yaptıklarınızı biraz detaylandırsanız sorunu daha net çözebiliriz.

Saygılar

Son düzenleme:

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
soyle acıklayayım evdede iştede kullandıgım pc paste inside ile herhangi bir cerceve içine yapıstırdıgım resimleriki bu jpeg olsun tiff olsun farketmiyor surukle bırak yontemi ile photoshopa atıyor burda efekt verip tiff olarak kaydedbiliyodum ki işyerinde genede kullanabiliyorum bu ozelliği ve orda kurulu program cs2 fakat ne hikmetse evdeki pc de joinli yada paste inside yapılmıs nesneleri photoshopa suruklediğimde kabul etmiyor vector smart object olarak sanırım freehand ile alakalı bi problem :(:(:(

senol_g

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Her iki bilgisayar özerlliklieri aynı mı? RAM sorunu olabilir gibi geliyor bana da? Objeyi seçip Copy Special'den EPS For Photoshop 4/5 Pixel seçeneğiyle kopyalayıp yapıştırmayı da deneyebilirsin... Kolay gelsin...