Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kapak Tasarım Örneğim

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
Arkadaşlar, kardeşlerim. "bilgi paylaşıldıkça değerlidir" kim demiş bilmiyorum lakin bu benim son 35 senemde düstür olarak kabul edilip uygulanmakta olan bir olgu, bir düşünce tarzımdır.

Sizlerin düşüncelerine önem veriyorum çünki hepimiz ( tasarım camiyası ) aynı işi paylaşıyor ve uyguluyoruz. Aslında her birimiz, (farkında olmayanlar için sözüm ) birere düşünme makinası ve üretim dehalarıyız. Yani tasarım sanatçılarıyız. Bu yüzdendir ki bir şeyi üretiğimizde en güzelini ortaya koymak için çabalarız ortaya çıkan eserlerimizi de her sanatçı gibi kişilerin önünde sergileyerek eserimizi gözler önüne sereriz.

Lafı uzatmadan ve dallandırmadan bir eseri üretik sizlerede görücüye çıkartıyorum. sizlerin değerli - değersiz doğru - yanlış yaklaşımlarınızı, fikirlerinizi, önerilerinizi almak istiyorum.

Not: bu ilk çalışmam değil sadece bu geceki basit bir kitap kapağı çalışmasıdır. Bilgilerinize sunarım.

Kolay gelsin kardeşlerim.

Yılmaz DURU
Kitap_Kapak.jpg

brkylmz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.burakyilmaz.com.tr
turuncunun sicak ve beni al diyen secimi dogru fakat diger renkleri hem sayi olarak fazla hemde ahenk olarak garip buldum. mavi insan ikonu buna en iyi ornek olabilir.

emegine saglik daha da gelisirse tadindan yenmez.
iyi calismalar.

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
Teşkkür ederim ama ilk izlenim olarak istediğim amaca ulaştığımızı görüyorum. çünki kapak "Subniminal" (bilinçaltına mesaj) mesaj verecek şekilde tasarlandı. Kitabın zaten içeriği insanların bakış açılarını değiştirmeye yönelik. Yani insanın bilinçaltını geliştirme teknikleri konu ediniliyor. Renklerin her birinin dili ve anlamı vardır ve içinde kullanılan objelerde titizlikle bunları ifade etmek için seçildi. Bunlar tabiki bilinmesi önem arz etmeyen hususular.
Sadece bunları açıklamadığım için hangi gözle de bakılması gerektiğini açıklamamıştım :) Şimdi açıklamış oldum

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
İlk olarak arka sayfadan başlayalım eflatunun sözü çok büyük puntolar ile ve kenara çok yaklaşacak şekilde yazılmış, sözde noktalama işaretlerine dikkat edilmemiş. Kitap genelinde times ve futura karakterleri kullanılmış ki daha marjinal karakterler tercih edilebilirdi. Japon şairden alıntı yapılsa da sözün aslı ve fermandiesin ve heraklitosun tezat görüşlerinden gelmektedir. Sırt yazılarının yönü yanlış yazılmış, genelde yapılan bir hatadır sırt rafta iken aşağıdan yukarı yazılması gerekir çünkü okuma yönü bu şekildedir. Online satış kelimesinde büyük harf kullanıyorsanız yabancı ve türkçeye geçmemiş kelime sayılması nedeni ile İ harfini noktasız kullanmanız gerekir. Sırt çalışılırken kapağın devamı niteliği taşırsa kırım hatalarını örter bu nedenle sıkıştırıp içine powerclip yapmak yerine kapağınızı uzaktmanız faydalı olacaktır. Arka kapağı da mirorlamak yerine sade çalışmanız ve yazıları daha okunur kılmanız daha doğru olacaktır.

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
üstad satışa gelmeyin kısmındaki o gri background'ı layer özelliklerinden arka plana uygun bi şekilde giydirebilirsen sanırım daha iyi duracaktır. Ama eline yüreğine sağlık güzel bir çalışma benim ki sadece fikir :)

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
teşekkürler

hepinzin tek tek fikirlerini deneyip sizlere uygun hale getirip yayınlayacağım. Zaten bu iş benim açımdan pek öyle özenilmiş bir iş değil sadece vurgulanmak istenilen bir iki ayrıntı var bunlar nasıl algılanıyor onu merak etiğim için alel acele çıkmış bir işti sadece. Ama değerli fikirlerinzi paylaştığınız için hepinize teşekür ederim.
Yarın sayfadaki önerileri dikkate alıp hepsini sizin görüş ve önerilerinizdeki duruma göre uygulayıp koyacağım. Umarım onlarda beğenilir.