Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

karakter yüksekliği ayarlama?

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar. belki çok basittir ama x4 de karakter yüksekliği (phosohotaki vertically scale gibi) nasıl ayarlanıyor . paragraph formatting de character - word bölümlerinde bulamadım

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu? matbaada bir işte takılıp kaldım acil yardım bekliyorum

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım.. phosohotaki vertically scale gibi dersen.. yazıyı yazdıktan sonra ok ile seç etrafında çıkan 6 tane noktanın üst ortadakinden tutarak yukarı doğru çek.. uzat..

yada yazı seçiliyken ( ok ile ) size kısmından kilit işaretini kaldırıp sadece vertical kısmına istedğin ölcüyü gir ve enter'la...

Aşağıda iki yöntemi anlatan tek görselvar.. benimki x3 ama olsun aynı işlem..

5060.jpg

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arananadam belirtmeyi unutmuşum. ben tamda bu anlattığını paragraph yazı stili içinde iken yapmak istiyorum. bu işlemi paragraph içinde yapınce yazının kendisi değil yazı çerçevesi ebatı değişiyor.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Yazı içinde yapmanın yolu yok.. photoshoptada aynı mantık... çünkü ordakide tam anlamıyla bir paragraf text değil.. en kolay yolu yazı bittikten sonra CTRL+F8 ile convertto artistic text yapıp yine çekmek. =) tabi benim bilgim dahilinde olmayan bi yöntem varsa arkdaşlar yardımcı olur.. ancak zannetmiyorum böyle bi secenek olacağını.. zaten uzun bir yazıda çirkin olacaktır...

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
arananadam belirtmeyi unutmuşum. ben tamda bu anlattığını paragraph yazı stili içinde iken yapmak istiyorum. bu işlemi paragraph içinde yapınce yazının kendisi değil yazı çerçevesi ebatı değişiyor.

paragraf text'le çalışma ısrarın neden peki?
sonuçta ikisi de text
paragraf text'te yazının orijinalliğini bozamazsın
artistic text ile yapılır senin dediğin olay

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazı içinde yapmanın yolu yok.. photoshoptada aynı mantık... çünkü ordakide tam anlamıyla bir paragraf text değil.. en kolay yolu yazı bittikten sonra CTRL+F8 ile convertto artistic text yapıp yine çekmek. =) tabi benim bilgim dahilinde olmayan bi yöntem varsa arkdaşlar yardımcı olur.. ancak zannetmiyorum böyle bi secenek olacağını.. zaten uzun bir yazıda çirkin olacaktır...

ama fotoşoptada (artık photoshop yazmaktan bıktım okunduğu gibi yazacağım) paragraf alanında iken yatay ve dikey boyutlandırma yapılabiliyor.
ayrıca convertlendiğinde bir anlamı kalmıyor. çünkü bir daha düzenleme imkanı kalmıyor.

agra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paragraf text'le çalışma ısrarın neden peki?
sonuçta ikisi de text
paragraf text'te yazının orijinalliğini bozamazsın
artistic text ile yapılır senin dediğin olay

kopukhasan kardeş ısrarım şu yüzden; çalışmamda tab ve sekme kullndım. malum artistik yazıda bunları kullanamıyoruz . o yüzden paragraf yazı tipi kullanmak ama aynı zamandada fotoşoptaki veya indesignda olduğu gibi paragraf içinde iken boyutunu değiştirmek istiyorum ama corelde gördüğüm kadarıyla bu mümkün değil. amam yinede bilen varsa yazarsa sevinirim.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
kopukhasan kardeş ısrarım şu yüzden; çalışmamda tab ve sekme kullndım. malum artistik yazıda bunları kullanamıyoruz . o yüzden paragraf yazı tipi kullanmak ama aynı zamandada fotoşoptaki veya indesignda olduğu gibi paragraf içinde iken boyutunu değiştirmek istiyorum ama corelde gördüğüm kadarıyla bu mümkün değil. amam yinede bilen varsa yazarsa sevinirim.

tek yolu paragrafı convertleyip dilediğin boyuta getirmek