Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kartvizit tasarımı yaparak ev geçindirmek..

yesil_dokunus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bazı grafikerlerden duydum ama hiç denk gelmedim. sadece kartvizit tasarımı yaparak ve satarak ayda 1500 - 2000 lira kazananlar varmış.

bu ne kadar gerçek yoksa bir mit mi?

gerçekse nasıl oluyor..

yorumlarınızı bekliyorum.

muratcdemirci

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.manyakbirsite.com
Aslında kartvizit deyip geçmemek lazım.
İşin gerçek boyutu tasarım dalında. Günümüzde tasarıma verilen değer pek fazla olmasada bazı şanslı şahsiyetlerin özel şirketlere sunduğu tasarım hizmetinden oldukça iyi para kazandıkları bilinen bir gerçek. :)

turguts

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili arkadaşım sadece bu işe yönelirsen ve tasarımdan değil ama ürettirerek kazanabilirsin. ama kalbur üstü olmayan müşterilerle çalışmayı göze alıp bundan sıkılmayacaksan ve hedefin sadece para kazanmaksa. şöyle söylemek gerekirse bir tabaka 50x70'e 72 adet 8x5 kartvizit sığar bir haftada 72 adet 1000 adet ve aynı özelliklerde kartvizit sattığını düşünelim ki çok zor değil diye düşünüyorum sadece bununla uğraşırsan ortalama 30 TL ye satarsan bu kartvizitleri 2160 TL para alacaksın demektir. 350 gr kuşe ve mat selafonlu yaptığımızı düşünelim hatta üstüne bi de lak yaptıralım. 300TL kağıt tutar + 40 TL kalıp + 120 TL. Baskı + 100 TL selafon + 120 TL Lak + 100 TL kesime verdiğini düşünelim = 780 TL maliyet 2160-780 = 1380 TL kar. Dağıtım maliyetini de katarsak buna bir haftalık sıkı takip sonunda 1000 TL ortalama para kazanırsın ki bunuda tamamiyle nakit alabilirsin 30 TL'ye vade yapmazsın heralde bunu iki haftada bir yap ayda sadece bu işten 2000 TL kazanırsın. Umarım aydınlatmışımdır seni :) Reklamcılıkta hiç bir şey mit değildir. Azıcık bilmen yeter.

sessizsu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arada böyle tasarım iş isteyeler gelir de .. sürekli her ay sabit bir şekilde olabilir mi bana inandırıcı gelmiyor.. çünkü kartvizit kurumsal kimliğin bir parçasıdır çoğu firma antetli ve zarfla beraber yaptırmak ister en basitinden.

Toptancılar, son tüketicye hitap etmeyen vb gibi kurumsal kimliğe ihtiyaç duymayan firmalar da sadece kartvizite o kadar para vermez.

turguts arkadaşım bir hesap çıkarmış doğrudur da bir diyeceğim yok.. ama benim gözlerimle gördüğüm, hani sadece kartviziti bittiğinde tekrar bastırmak için firmaların ayırdıkları para 100-200 anca.. matbaalar bu tip işleri müşteri devamlılığını korumak adına çok cüzi paralara basıyorlar gerekirse tasarımı da yapıyorlar.

ozanbb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
E artık simitçide bile var kartvizit diye bir tabir var. Günde Tabakasını dolduran matbaalar biliyorum gerçi tüm anadoludaki matbaa ve ajanslara yapıyorlar işlerini,ucuza yapıyorlar tek taraflı 1.000 adet 6,5 TL'ye ve 70x100 tabakaya 144 adet alıyor tabakaları kazanıyorlar ama bakmayın işçi,elektrik,adsl vb. giderlerde göz önünde bulundurulursa ucu ucuna kazanıyorlar. Magnetten bile 2 TL kalıyor bu adamlara,bilinçsiz rekabet,kalitesiz Çin malı hammadde,İşçiye az para ver derken durum buralarda.

webdesigner57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emrahguney.com.tr
turguts çok iyi özetlemiş olayı bence ;) gerçekten işi sıkı tutunca çok iyi bir gelir kaynağı şekline dönüşebiliyor bu iş...