Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizit template siteleri

esbora

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar alti ustu bir kac site ismi verecekseniz. konuyu bu kadar uzatmanin bir anlami yok ki.

matador32

🌱Yeni Üye🌱
Bilgisayar çıkalı eline fareyi alıp ta, Corel, Freehand ya da Adobe programlarının simgesine tıklamayı bilen herkes tasarımcı olacağını sanıyor. Valla ben 14 yıldır tasarım ve dizayn işiyle uğraşıyorum, hala daha her gün yeni şeyler öğreniyorum. Gerek programlarla ilgili, gerekse hayal gücümü geliştirmekle ilgili... Galiba Türkiye'de bu tasarım işine verilen emek pek anlaşılmıyor da ondan... Kasap, nasıl Elektrikçinin işini yapamasza, herhangi birisi de gerçek bir tasarımcının işini yapamaz.
Söylenenlere sonuna kadar katılıyorum. Emeğe, tecrübeye, yeteneğe ve bilgiye saygı lütfen !

matador32

🌱Yeni Üye🌱
...var, uzatmanın anlamı var !

arkadaslar alti ustu bir kac site ismi verecekseniz. konuyu bu kadar uzatmanin bir anlami yok ki.

Ben, 1 aydır tam da senin yardım istediğin bu konuyla ilgili, bir reklam şirketi için hazırlanan siteye konmak üzere, sektör sektör kartvizit tasarımları ve taslakları hazırlıyorum. Biliyor musun, herhangi bir sektöre ait 0'dan kartvizit fikri oluşturup, ona uygun grafiği hazırlamak, renkleri seçmek, uygun tasarım üzerinden bunları harmanlamak ve "Evet, bu oldu.Müşteri bunu beğenir." denebilecek hale getirmek, ne kadar sürüyordur sence ? Ben bir günde (sabah 9 - akşam 7) bazen 5, bazen 7 kartvizit yapabiliyorum. Ben Almanya'da tasarımcılık yapıyorum. Sence 8 Saat'te ortalama iyi şartlarda 8 tane kartvizit hazırlamam karşılığında şirket, müşteriye kaç para saat ücreti yansıtıyordur? Bana vermiyor, yanlış anlaşılmasın. Müşteriden alıyor. Saat başına 49.-Euro.

Şimdi sen çıkmışsın, bu anlattıklarımı, bir cümleyle yok saymışsın. EMEK VAR KARDEŞ bu sitelerin arkasında emek. Sen de bu emeğe saygı göster, git Türkiye şartlarında 30-40 lira ver de bir kartvizit yaptır.

bal974

🌱Yeni Üye🌱
Bence konuyu açan arkadaşa fazla yüklenilmiş.

Kimsenin grafikerlerin, tasarımcıların mesleğini elinden almaya niyeti yok, zaten başaramaz da.

Tasarımcılık bir sanat ve tecrübe işi, bunun farkındayım.

Ama,
Kimse kimsenin işini yapmasın, herkes kendi işini yapsın konusuna katılmıyorum.
Meslek elden gidiyor endişelerini de anlayamıyorum.

Ben makina mühendisiyim, argede de çalıştım, yıllarca makina tasarımı, mekanik tasarım ile uğraştım. Şimdi farklı bir konuda ithalat üzerine çalışıyorum. Benim yapabileceklerimi yapan herkese karşı saygı duyarım, deneyenlere de.

Merak edenlere ve fikir soranlara da elimden geldiği kadar da yardımcı olmaya çalışırım.
Birisi bir proje ile uğraşıyorsa ve ben gördüğümde aklıma bir fikir gelirde hemen önerimi söylerim. Kullanır veya kullanmaz. Bundan maddi bir beklentim de olmaz.

Bir mobilya gerektiğinde (dolap, vitrin, tv ünitesi vs.) kendim yaparım, mobilyacıya gitmem. Yatar tezgah dahil çoğu mobilya atölyesi makinasını satın aldım, hobi olarak seviyorum.
Ama bu beni mobilyacı yapmaz, yapsa yapsa meraklı yapar.

İşyerinde demir doğrama işi gerektiğinde canavarı elime alır keser, kaynak makinasını alır kaynağı yaparım.
Ama bu beni kaynak ustası yapmaz.

Gerekirse torna tezgahının başına geçer ayarlarını yaparım, ki eskiden yaptım
Ama bu beni torna ustası yapmaz.

Eski şirketimin web sitesinin tasarımını kendim yapmıştım. Çünkü birkaç firma ile görüştüm, hiçbirinde beğendiğim bir öneri gelmedi. Sonra kendim bilgisayarın başına geçtim ve içime sinen bir site yaptım. Belki güzel bir site değildi, grafik tasarım olarak başarılı değildi, basit html bir siteydi, ama benim beklentimi karşılıyordu. Ben bir web tasarımcısı falan değilim, sadece meraklı biriyim.

Belki de mesleğimin getirdiği bir şey, fazla meraklıyım ve gözlemlemeyi, incelemeyi, denemeyi ve öğrenmeyi severim.

Özetle bilgi paylaşıldıkça değerlidir.

Tekrarlamak istiyorum, grafik tasarım bence gerçekten bir sanattır. Bir makina mühendisi olarak benim yapamayacağım bir iştir. Ama fikir soran birinin de bu kadar terslenmesini de çok doğru bulmuyorum.

Saygılarımla

vehbisur

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar tamam güzel hoş diyorsunuzda bi yerde yanlış diyorsunuz tasarımcı tasarımcının işi yeri gelende mecbur kalıyor insan müşteri yanında oturmuş tasarım bekliyor müşteriye söyleki tasarımcım var onu bekliyorum çalışsın yollasın pee bide onu boş verinde reklam parasını millet alamıyor bide tasarımcı için mi para versin