Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Katalog basımı için yardım

sailor86

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar bu foruma ilk mesajım oluyor. konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür. ilk defa katalog işi aldım ve çalışmam neredeyse bitti sayılır. tasarımı photoshop ile yaptım. sorum şu basıma verebilmek için uzantıyı ne yapmam gerekir. psd versem bi sorun çıkarmı. parça parça halde duran layerleri tek parça haline getireyim mi, başka ince noktalar varsa belirtebilirmisiniz. basımdan sonra bi sorun çıkmasını istemiyorum

şimdiden tşkler

Benzer konular

selcuklu

🌱Yeni Üye🌱
Bu soruyu baskıyı yapacak olan matbaa yada film çıktı firmasına sorman daha yerinde olur. ama pdf yada tif formatında(layer işaretini kaldırarak gönderirsen. bi sorun çıkmaz(boyut ve renk olarak) tabii ki CMYK renk modunda çalıştığını varsayıyorum.
umarım öyle yapmışsındır. imaj boyutunu da en az 300-310 dpi çalışmalısın.

general55

🌱Yeni Üye🌱
sailor86 ..basımiçin matbaaaya tiff olarak ayarla.okey artı modunu rgb den cmyk ya çevir..kolay gelsin

sailor86

🌱Yeni Üye🌱
tşkler arkadaşlar, çok yardımcı oldunuz anlayamadığım tek konu layer ları tek bir layer halinemi dönüşterecem

turruncuuu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle tavsiyem ; çoklu sayfalarda photoshopu tercih etmeyin derim. İndesign'da yapmanız işinizi kolaylaştırır. yada quark kullanan arkadaşlar da var. Photoshopta fotoğrafları işleyip oradan indesigna tiff olarak atmanda işine yarar...

baskı aşamasına geldiğimizde;
yazılar convertli fotoğraflar cmyk olmalı...ve kenarlardan en az 3mm taşırma payı vermen gerekiyor....

layerleri flatten image komutuyla tek layer haline getirip, tek tek pdf ya da tiff gönderirsen problem olmaz. Ama taşırmalar çok önemli ona çok dikkat etmelisin. Sen vermezsen matbaada çalışmanı çeke bükevermeye çalışacaklardır. Bu da çalışmana zarar verir.

Kolay Gelsin