Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

!!katalogta ciltleme...

aynada_zaman

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar...
arkadaşlar elimde 27x27 cm, 24 sayfalık bir katalog var.
bu kataloğun ciltli olmasını istiyorum. ciltli olması için sayfa sayısı problem çıkaracaktır, ciltletmek adına ideal kalınlığı için ne yapmalıym? kullanılacak kağıt hangi özelliklerde olmalı?
şimdiden teşekkür ederim.
mutlu kalın!

mhmt şhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
slm bence 24 sayfalık bi katalok varsa o 12 yaprak yapara yani 350 gr en kalın kağıdada bassan tel dikiş ve omega dikiş dışında olacağını zannetmiyorum çünkü normal bir kitap veya ansiklopedi gibi cilt olmasını istiyorsan en az sırt kalınlığı 1 cm olmalı diğer türlüde olma şansı var ama iş kötü olur tşk.

aynada_zaman

🌱Yeni Üye🌱
ben sadece tasarımını yapacağım istanbulda bir matbaaya göndereceğim. gönderirken 27x27cm ölçü halinde her sayfayı ayrı ayrı göndereyim onlarmı montajlasın yoksa 54x27cm halinde 2 sayfayı yan yan mı göndereyim? farkedermi? sırt kalınlığı için 1 mm yeterli olur değilmi?

mhmt şhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben sen şöyle yap aslında işin hakkı forma şeklinde çalışman yani şöyle 24-1 2-23
gibi ama işte risk almak istemiyorum sayfa sayfa çalışıp direkt matbaaya gönder onlar forma haline getirip basabilirler detayları onlar halleder ama ben olsam herşeyini bitirir kroslarına kadar yapar öyle gönderiridim daha sonra bi hata oldumu grafiker şöyle yapmış deme şansları olmazdı sonuçta işi üzerinde her hangş bşr yeri oynatsalar sen fark edersin ama onlar etmiyebilir. :)

aynada_zaman

🌱Yeni Üye🌱
önce teşekkür ederim. haklısın bende herşeyini hazırladım. çalışmanın başındayım henüz, senin gibi düşünerek bir aksilik çıksın istemiyorum. croslarını hazırladım. tek yapmadığım 24-1, 2-23 şeklinde hazırlayım birleştirmedim: 24. ve 1. sayfa yanyana ama aynı sayfada değil. çalışmayı yaptığım müşterimin seçeceği kağıt cinsine göre sırt kalınlığını matbaa versin istedim.
diyorum ki kağıt cinsini de seçmeliyim (ne olsun?) sırt kalınlığını buna göre ne kadar yapmalıyım?
umarım aktarabildim. başını ağrıttım üstüste sorularla.