Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kendi Aracıma Ve Bazı Araçlara Photoshop ile Yaptığım Modifiyeler...

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar arabayı sağdan direksiyonlu görünce şaşırmayın,Endonezyadan yolluyorum :):wink:

Kendi arabamla yaptığım modifikasyon denemelerim
63551025.jpg

76813299.jpg

82764728.jpg

Aynı araç yandan görünüm,diğer bir modifikasyon çalışmam...
https://img716.imageshack.us/img716/8863/photomanupulationfullmo.jpg

Buda diğer aracım üzerinde yaptığım çalışma...
81000473.jpg

Bu araç benim değil :crying: ama çok severek yaptığım bir çalışma oldu.Photoshopda olsa bir 350z ye modifiye yapmak güzel:smile: tavsiye ederim:smile:
photomanupulationbodyki.jpg

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Modifiye kelimesinin yanlış kullanıldığını düşünüyorum.

Aracın fren mesafesini kısaltmak için fren sisteminde, yol tutuşunu artırmak için süspansiyon sisteminde, beygir gücünü/torkunu/performansını artırmak için motorda, rüzgar direncini düşürüp yola iyi basmasını sağlamak için aerodinamik yapısında yapılan çalışmalardır modifikasyon veya dediğiniz gibi; modifiye...

Bence siz sadece görünümünü değiştirmişsiniz, teknik donanımında bir değişiklik (modifikasyon) yok.

Buna sadece aksesuar denmez mi? :)

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
peki aracınızı bu hale getirecek misiniz ?

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sevgili arkadaşım Skyfox ambulasta doğmuş arabalara deli gibi aşık,15 yıldır askerlik iş şu bu demeden formula 1 in her yarışını takip etmiş,biri olarak eğer bana kızmazsan orada dur demek istiyorum :) :)
19 in jantın ne kadar havalı durduğuna bakar birçok kimse,yada ooo o arka kanat çok yakışmış veya keşke falanca modelini taktırsaydın der...Ama 19 inclik bir jantla bir arka kanadın,özellikle yüksek hızlarda (240+) yol tutuşa ne kadar katkı yaptığını görmezler.(ki bir formula 1 otomobilinin arka kanadını kaybettiğinde başına ne geldiğini görmeni isterim :)
Yada kaputun üzerine kanallar açmışım,ne hoş bir aksesuar değil mi? :) Lakin torku,beygir gücü performansı artan bir motorun,yüksek devirde sürekli çalışırken,ısınması sorununa en basit çözüm bence :)
Kusuruma bakma ya :) :)
Konu araba olunca tutamıyorum kendimi...:) :)

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hayır Finfink arkadaşım.
Bu araba beni canımdan bezdirdi.Her ay servis parası ödemekten bezdim.Gerçi konforluydu,rahattı ama mekanik problemler yüzünden canımdan bezdim ve satılığa çıkardım.Arada sıfır bir araba aldım,bakalım kısmet.Bugün sağlam bir modifikasyon yapmak istiyorum ama araba sıfır olunca kıymak da zor :) Biraz zaman geçsin yavaş yavaş başlarım
inşallah.
Ammavelakin tepkilere şaşırdım arkadaşlar :) :)
Çalışma nasıl olmuş ya :(

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hayır Finfink arkadaşım.
Bu araba beni canımdan bezdirdi.Her ay servis parası ödemekten bezdim.Gerçi konforluydu,rahattı ama mekanik problemler yüzünden canımdan bezdim ve satılığa çıkardım.Arada sıfır bir araba aldım,bakalım kısmet.Bugün sağlam bir modifikasyon yapmak istiyorum ama araba sıfır olunca kıymak da zor :) Biraz zaman geçsin yavaş yavaş başlarım
inşallah.
Ammavelakin tepkilere şaşırdım arkadaşlar :) :)
Çalışma nasıl olmuş ya :(

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Formula 1 yarışları ülkemize ilk geldiğinde, acemi pilotlarımız virajlarda sürekli yoldan uçtular merkezkaç kuvvetinin etkisiyle..

Hataları virajda gaz kesmekti.. :)

Belli bir süratin altında, o arka kanat dediğiniz (ki; ön tekerleklerin de direksiyon hakimiyeti için yere sağlam basması gerekir, önde de vardır/olmalıdır) spoiler'lar çalışmaz.. İşlevini yerine getiremez, görüntüden ibaret kalır..

Yine Formula 1 yarışlarında kullanılan araçların, ürettiği motor gücünün yarısından fazlasını o 'kanat'ları çekebilmek için harcadığını sanırım biliyorsunuzdur. Güçlü bir motoru olmayan ve 120 km/h hızın altında dolaşan araçlarda spoiler aksesuardan başka bir şey değildir, sistem olarak çalışmayacağından gereksizdir de.. :)

Aracına güvenme, hız limitlerine uy, kendinin ve başkalarının canını riske atma sakın..

Kışın en çok kaza yapılan araçlar, 'iyi' olduğuna inanılan 4x4'ler ve önden çekişli araçlardır.

"Allah düz bastırsın tekerini" :)

(Sonuçta aksesuar. Modifiye değil.) :))

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tamam kızma Finfink arkadaşım... :) O arabadan yana o kadar dertliyimki tamamen photoshop çalışmasına konsantre olmuştum yaparken :) Arabadan çok çektiğim için olacak,photoshopta işim bittiğinde araba hala gözüme güzel görünmedi :) :) :)

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
Tamam kızma Finfink arkadaşım... :) O arabadan yana o kadar dertliyimki tamamen photoshop çalışmasına konsantre olmuştum yaparken :) Arabadan çok çektiğim için olacak,photoshopta işim bittiğinde araba hala gözüme güzel görünmedi :) :) :)

emeğe saygı... tunning den hoşlanmasam da sizin çalışma güzel olmuş...

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Skyfox dostum,sana tamamen katılıyorum.Ön kanat olmadıkça arka kanadın işlevi büyük ölçüde azalıyor ama emin ol artı 150 ile giderken bile ani şerit değiştirdiğinde yüksek inçli bir jant,ve arka kanat takılı bir araba çok daha güven veriyor.En azından benim için bu 2 parçayı aksesuar olmanın ötesine taşıyor.Modifiye mi aksesuar mı konusuna gelince hadi seni kırmayayım.%50 %50 olsun :) :)
Bu arada İllustaratorde yaptıgın USB çizim eleştirisi için çok teşekkür ederim.Gayet doğru söylediğini çizime yorumundan sonra bakınca daha iyi anladım fakat,aklıma soru işareti takıldı o konuyla ilgili.Konuya bakıp bir yardımcı olursan çok sevinirim.

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok teşekkür ederim Finfink arkadaşım.Facebookda hesabın varsa Photoshop Paradise - Surga Photoshop isimli grubuma da davet ediyorum.Orada şu ana kadar fotomontaj çizim 3d vs konularda 40 a yakın çalışma koydum.
Yeni başladığımdan eleştiriler benim için çok önemli.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Bazı yerlerde plakayı kapatmayı unuttunuz sanırım. :)
Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar.

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba The_one
Parçaları iyi kötü uydurmak bişey değilde,şu konuda fikrini sorayım.Arabanın üzerindeki stickerlar nasıl duruyor?Genelde Blend Mode olarak Overlay ve multiply uyguluyorum yada Normal blend mode da opacity i düşürüyorum.Bu aşamada o stickerlar gerçekçi duruyor mu?

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba The_one
Parçaları iyi kötü uydurmak bişey değilde,şu konuda fikrini sorayım.Arabanın üzerindeki stickerlar nasıl duruyor?Genelde Blend Mode olarak Overlay ve multiply uyguluyorum yada Normal blend mode da opacity i düşürüyorum.Bu aşamada o stickerlar gerçekçi duruyor mu?

Herkes sizin kadar istekli ve heyecanlı olarak mı çalışmasını hazırlıyor bilmiyorum ama genel olarak ortaya hoş çalışmalar çıkmış. :)

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cevabından anladığım kadarıyla stickerlarda bi problem yok :)
Çok teşekkür ederim...

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
modifiye hem teknık hemde gorsel anlamda yapılır! ıkısı ayrıdır. karıstırmadan, konu hakkında gercekten bılgımız varsa yorum yapmak gerekır dıe dusnuyorum.

kaldıkı bırası bır grafık paylasım sıtesı iş konusulması daha mantıklı gelıyor bana en azından yapanın bekledıgı budur dıe dusunuyorum...

ama bılgılnedırmek acısından...

aracın dısına takılan parcalar dahi prof. kısılerce aracın yapısına gore monte edılır..

abartı gordugnuz tum araclardakı amac dıkkat cekmektır yanı ısın show kısmıdır.

hıc bır arac 180 km hıza sahpken 220 e cıkmaz..cıkması ıcın tumuyle entegrasyon bır sısteme sahip olmalıdır..

bazı motor ve vites kutusu aks, nos eklentılerı ıcın otomobılın şasisinin bile yenıden duzenleme yapılması dahı gerekır.

modıfıkasyon son senelerde cok yaygınlasması hem olumlu olarak; elıt markaların bıle spoıler, body kıt far kitleri jant , genel boya v.s. seceneklerı sunmasının yanında olumsuz olarak da mahalle kenarlarında herseyı her otoya takmaya calısan ınsanların da cogalmasına sebep olmustur..

toparlıcak olursak;
bılıncı olarak yapılan modıfıye 2cesıttır.
teknık ve gorsel.
gorsel modıfıye teknık ozellıkle örtusmelıdir.

çalışmalara gelınce bı kısının foto uzerınden yaptıgı bellı oluyor.ısık golge degerlerı uzerınde durursan daha gercekcı ısler cıkacaktır.bu tıp ıslere deger katan kuskusuz gercekcılıge olan yakınlıgıdır..bu sekıldekı bı calısma yerıne tamamı program yardımı ıle cızılmıs bı aracı gormeyı tercıh ederım
emegıne saglık kolay gelsın...

erkanibrahim_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yorumunu dikkate alicagim.Umarim bilgilendirme yazimi okumussundur.Henuz photoshopta cok yeniyim.(3 ayi biraz gecti.)Ozelliklede bahsettigin golgelendirme isik vesaire konularda cok zayifim.Gerci siz degerli arkadaslarimdan aldigim tavsiyelerle,eminim zaman icerisinde bu konunun ustesinden gelecegime inaniyorum.
Tahminin dogru buradaki modifiye calismalarinin bir kismi degil,tamami resim uzerinde yapildi.Ben bu calismalari yaparken amacim,photoshopun transform(distort,skew,vb) ozelliklerinin kullanimini kavramak idi.Ortaya bi sahaeser ciktigini dusunmedim hic.Ama ne yaptim,mesela bir baska arac resminden aldigim tampon parcasini diger resme monte ettim,bunu yaparken,dedigim gibi photoshopun transform ozelligini anlamaya calistim.Yoksa modifiye isin espirisi.Photoshopu ve hatta ayni duzlemde vektorel calismalar yapilan Illustratoru de ogrenmek istememin sebebi,bunlari web calismalarinda kullanabilmek.bu yuzden aslinda daha cok cizimlere agirlik veriyorum.Ve eger katilmak istersen facebookda bir sayfa kurdum.Bu sayfayi koyarken amacim,calismalarimi paylasip insanlarin elestirileri ile bulundugum noktayi gormek idi.Calismalarim bittikce(foto montaj cizim icon,vs) bu sayfada yayinliyorum.Sayfama katilip,yorumlarini esirgemezsen sevinirim.
Yorumun icin tesekkur ediyorum.
Facebook Sayfa Adi : Design Factory - Tasarım Atölyesi - Pabric Desain
Link : Login | Facebook

napiim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Modifiye kelimesinin yanlış kullanıldığını düşünüyorum.

Aracın fren mesafesini kısaltmak için fren sisteminde, yol tutuşunu artırmak için süspansiyon sisteminde, beygir gücünü/torkunu/performansını artırmak için motorda, rüzgar direncini düşürüp yola iyi basmasını sağlamak için aerodinamik yapısında yapılan çalışmalardır modifikasyon veya dediğiniz gibi; modifiye...

Bence siz sadece görünümünü değiştirmişsiniz, teknik donanımında bir değişiklik (modifikasyon) yok.

Buna sadece aksesuar denmez mi? :)

Bence artık bunlar insanların zihninde oturmuş kelimeler dilide yozlaştırmadığı sürece ne gibi zararı olabilir ki?

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence artık bunlar insanların zihninde oturmuş kelimeler dilide yozlaştırmadığı sürece ne gibi zararı olabilir ki?

Modifiye fiyatına aksesuar yapılıyor olmasına üzülüyordum.

Ama haklısınız.. Alan da, veren de razı olduktan sonra..

Artık karışmıyorum. :)