Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kendi Broşürüm

ground_79

🌱Yeni Üye🌱
Kendi işyerim için corel ile hazırladığım A3 broşürüm.
Resimleri ve yazıları hazırladım ve yerleştirdim, matbaacım ile görüştüm dijital makina kullanıyormuş, burada jpeg formatlı resimlerimi cmyk ya dönüştürmem gerekiyor mu? Yoksa komple belgeyi mi cmyk olarak kaydediyoruz, yoksa benim yapabileceklerim bukadar mı? Bu aşamadan sonra yapacaklarımı bana anlatacak biri olursa çok sevinirim, cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...
resim linkleri aşağıdadır

https://img154.yehhe.com/images/7468DIS.jpg

https://img154.yehhe.com/images/8696IC.jpg

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
bu tür ürünleri satan yerlere göre normal bir broşür.. yalnız hilal logosu olmamış hocam..

ground_79

🌱Yeni Üye🌱
evet doğru söylüyorsunuz logo pek olmamış ama üzerinde çalışıyorum hocam, başka yapmam gereken birşey var mı ona da bir cevap alabilirsem sevinirim :) şu cmyk kafamı karıştırıyor, 3mb lık dosya 49 mb oldu da. bu normal mi acaba?

gülümser

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çalışmanın tamamını cmyk çalışmalısın matbaada çünkü bu şekilde basılıyor kesim payında az görünüyor ayarlaman lazım matbaacın yardımcı olacaktır

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
kesim ve kırım kenarlarında 5 er mm boşluk bırak. Anladığım kadarıyla resimler Photo shop ta dekupe edilip layer li olarak getirilmiş. eğer öyleyse , her birini, kenarları şeffaf olacak biçimde (bitmap/Convert to bitmap*transperant back round) CMYK olarak convert et. yalnız daha önceden bir şey yapmış olman lazım. sanırım yanloş bir iş yaparak başladın. resimlerin ilk çalışma boyutu, kullanacağın ebada göre 300 DPI olmalı. sanrım sen daha düşük yaptın ki sonradan kapladığı alan fazla diye şikayet ediyorsun. Amblemdeki hila yazısını dolgun bir fontla büyük harfle yaz bana kalırsa. ve hilali oturtmak içn daha farklı seçenekler üret. Çanbtalardaki sarı olan fiyat etiketlerini kaldır. diğeleri gibi düz olsun. yada bütün hepsini aynı yap. ama sarı çok ciyak durmuş. patlatma o kadar bence.