Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

''Kırmızı elbiseli kız ve kedi'' Manipülasyon Çalışması

roberta

🌱Yeni Üye🌱
Bazı fotoğrafları birleştirerek böyle bir çalışma yaptım. Sanırım bunun adı manipülasyon ama emin değilim. Yorumlarınızı bekliyorum. :)

qnbnq.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Başlangıçta her çalışmanızın bir adı olmalı.

Foto manipülasyon: Örneğin; bir modelin makyaj gibi düzenlemeler ile çekime hazırlanarak pozlanması kendince bir fotoğraf sanatıdır denebilir. Fakat bir insanı photoshop ile bambaşka bir biçime sokmak foto manipülasyon’dur. Kısaca foto manipülasyon, fotoğraflar üzerinde fotoğraf işleme programlarıyla yapılan her türlü değişikliktir diyebiliriz.

Birden çok fotoğrafı birleştirme yoluyla yapılabilindiği gibi sadece fotoğraf üzerinde yapılan deforme gibi efektlerle de uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntemle fotoğrafları olduğundan bambaşka görünümlere çevirebiliriz.

Manipüle edeceğimiz fotoğraflarda dikkat etmemiz gereken, birbiri ile ışık, perspektif, çözünürlük gibi yönlerinin uyumudur. Fotoğrafların birbiri ile uyumu, başarılı bir manipülasyon çalışmasının oluşması açısından önemlidir.

(Açıklama forum içinden alıntıdır.)

roberta

🌱Yeni Üye🌱
Açıklama için teşekkürler.

Işığa dikkat etmeye çalıştım. Ama daha yeni başlıyorum manipülasyona. O yüzden pek başarılı olmamış olabilir.Mesela kediyi fotoğrafa eklediğimde, kırmızı elbiseli kız ile orantısına, ışığın nereden geldiğine,kedinin gölgesine ve çevredeki renklerin üzerine yansıması gibi şeylere dikkat etmeye çalıştım. Umarım sonraki çalışmalarım daha da iyi olur. Yorum için teşekkürler. :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Açıklama için teşekkürler.

Işığa dikkat etmeye çalıştım. Ama daha yeni başlıyorum manipülasyona. O yüzden pek başarılı olmamış olabilir.Mesela kediyi fotoğrafa eklediğimde, kırmızı elbiseli kız ile orantısına, ışığın nereden geldiğine,kedinin gölgesine ve çevredeki renklerin üzerine yansıması gibi şeylere dikkat etmeye çalıştım. Umarım sonraki çalışmalarım daha da iyi olur. Yorum için teşekkürler. :)

Düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için konularınızın isimleri olmak durumunda.. ''kırmızı elbiseli kız ve kedi'' diyorum..