Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı?

gra-pixel

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben 2004'ten beri grafik tasarımcıyım, genel olarak fazla sayfalı işlerde freehand kullanıyorum, dün ajansa 18 formalık bir iş geldi. kitabın önceki serisi quark'ta dizilmiş. firma sahini ısrarla quark istiyor, ama ben freehand'i tercih ediyorum, hatta ölümüne freeahnd diyorum :) ama adam quark'ta ısrarcı. 2 sene önce quarkta 1 aylık bi dizgi çalışmam olmuştu, fh'nin yanında halt etmiş... ama henüz karar veremedim ne yapacağıma. sizler ne önerirsiniz???

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Freehand mi? Nasıl Türkçe tireleme yaptırıyorsun, elle tek tek manuel olarak mı. Quark ise Quarkta bas gitsin, Indesign ile aran nasıldır iyidir diyorsan baz gaza gitsin...

gra-pixel

🌱Yeni Üye🌱
Freehand mi? Nasıl Türkçe tireleme yaptırıyorsun, elle tek tek manuel olarak mı. Quark ise Quarkta bas gitsin, Indesign ile aran nasıldır iyidir diyorsan baz gaza gitsin...

valla arkadaş frh.'de tirelemeleri elle yapıyorum. sadece tireleme avantajı için quark hiç mantıklı, kullanışlı ve pratik gelmiyor bana. yani dümdüz yaz gitsin olayı var onda. ama frh.'im öyle mi :)) çizimide onda yaparım, dizgiyide, sayfa tasarımınıda..

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Müşteri her zaman haklıdır :) Genelde o ne derse o oluyor malesef :(
Ama kitap dizgisi için quark ve indesing benim için daha mantıklı geliyor ama tabiki tercih meselesi :)

(ayrıca öneri istemişsiniz ama okuduklarıma göre fd yi bırakıp başka bir proğramda yapacak gibi gözükmüyorsunuz :) )

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Siz hic catalla corba ictinizmi?
Freehand le kitap tasarimi bunun gibi bir sey.

gra-pixel

🌱Yeni Üye🌱
yoğun baskı üstüne istemeye istemeye çalışmaya quarkta başladım :)
ama hala aklım frh.'de. arkadaşlar rica etsem, şöyle kaba taslak -artıları eksileri- gibi bi yorum yapar mısnız. forumdaki geçmiş konulara baktım ama tatmin edicek yorumlar bulamadım.

avder1

🌱Yeni Üye🌱
Freehand tasarım yapmak kerpedenle çivi çakmak gibi birşey. tek sayfa neyse de hele kitap tasarımı olacak iş değil. Ya kitapta şarkı notaları olsa ne yapacaksın onuda mı Freehand yapacaksın. Adobe Indesign CS3 CS4 ideal olan. Quark eskiden bu işler için mac lerde tekti.