Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
piraye111.jpg

CANAN TAN - PİRAYE

y%FCregimsenicok.jpg

CANAN TAN - YÜREĞİM SENİ ÇOK SEVDİ

en_son_yurekler_olur_canan_.jpg

CANAN TAN - EN SON YÜREKLER ÖLÜR

Bu üç kitabı da bir solukla okudum. Bir tanesini okumam bir gün bile sürmedi. Sürükleyici ve de etkileyici.

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
şiddetle tavsiye edebilirim:)
dijitalkaleozelbaski1.jpg

Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı NSA’nın şifre çözücü süper bilgisayarı TRANSLTR’nin bile üstesinden gelemediği, çözülmesi imkânsız gibi görünen bir şifre...

ABD’den ve NSA’dan intikam almak isteyen bir dâhi…

Dünyanın dört bir yanında ve sanal ortamda yaşanan nefes kesici bir kovalamaca…

Cinayetler, casusluk oyunları ve müthiş bir macera! ..

Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) , ABD istihbarat ağının belkemiğini oluşturan bir kuruluştur. Yörüngedeki casus uyduları, dünyanın her tarafındaki dinleme istasyonları ve ajanları aracılığıyla elektronik iletişim ortamlarını izlerken ABD'nin düşmanı olan devletleri ve suç örgütlerini takip eden teşkilatın en büyük güvencesi TRNSLTR adlı şifre çözücü bilgisayardır. İletişimin artık e-posta ve internete dayandığı bir dünyada, mesajların şifrelerini hızla çözen, üç milyon işlemciye sahip ve koca bir binanın içine ancak sığan bu süper bilgisayar, en zor şifreleri bile dakikalar içinde çözerek Amerikan istihbaratına sürekli bilgi sağlamaktadır.

Ama bir gün, TRNSLTR'nin çözemediği bir şifreyle karşılaşılır. Eski bir NSA çalışanı olan bir bilgisayar dâhisi, NSA bütün dünya insanlarının iletişim mahremiyetini ihlal ettiği için TRNSLTR'nin varlığını açıklayıp kamuoyundan özür dilemediği takdirde bu şifreyi herkesin kullanımına açacağını söyler. Bu da, artık dünyadaki bütün mesajların 'Dijital Kale' adlı bu algoritma ile şifrelenmesi ve NSA'nın kör olması anlamına gelir.

Bu sorunun üstesinden gelmesi için, zeki olduğu kadar çekici bir kadın olan, NSA'nın baş kriptografı (şifrecisi) Susan Fletcher çağrılır. Susan'ın, genç bir profesör olan sevgilisi, dilbilimci David Becker'ın da bu konu için ve tesadüfi gibi görünen bir şekilde İspanya'ya gönderilmesi, olayların karışmasına, NSA'nın içine bir gölge düşmesine ve içinde entrikaların ve cinayetlerin de olduğu, zamana karşı bir yarışın ba

GÖLGEM NUR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tavsiye üzerine Emine şenlikoğlu " SEVGİDE HİÇ VEFA YOK MU?" gerçekten ibret verici tavsiye ederim:sleepy::wink:

x-ir

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
iinsan.wordpress.com
ask.jpg

""Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..

Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir.
Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır.

Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller…

Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası…
Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.

minerva00

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hortkulukavcisi.com
Yukarıda Canan Tan'ları görünce koskocaman korktumm! Bence 18 yaşın üstündeki insanlar Canan Tan'ı gördüğünde koşarak uzaklaşmalı!

Ve benim tavsiyem, Ayşe Kulin tabiki, kısaca tüm kitapları diyebilirim. Bir de Tolstoy'dan Diriliş. İvo Andriç'in Drina Köprüsü de harikuladedir.

kampuscelil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşklar bende elif şafağın "aşk" kitabını ihsan oktay anarın "kitabı hiyel" edım favırın "empati" ve çok öncesindende "simyacı" ve "küçük prens" kitaplarını okudum sonuncusu bence olmazsa olmazdır hala yılda bir okurum.bu arada KİTAPÇIyım selamlar...

asajans

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar benimde bazı kitap tavsiyelerim olacak, genç kardeşlerimin bu önereceğim kitapları okumasında büyük yarar görüyorum. ülkemizin bu bir kaosun içerisinde olmasını ve bunlara sebep olanları daha iyi tanıması ve atatürk türkiyesine yürekten sahip çıkması için bu kitaplar okunmalıdır. ''Türk Ermeni ilişkilerinde Tarihi Gerçekler'' Alfa Yayınları, ''Şu Çılgın Türkler'', ''Diriliş ve Cumhuriyet'' Turgut Özakman) Birde Yaşar Nuri Öztürk'ün ''Allah İle Aldatmak'' kitaplar herkese sevgiler iyi okumalar dilerim

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Jose Saramago - Bütün isimler

9753080700.jpg

Romanın kahramanı Don Jose Nüfus Kayıt Merkez Arşivi'nde memurdur. Gazete ve dergilerden birtakım kişiler hakkında yazılmış yazılar, fotoğraflar toplayarak tuhaf bir koleksiyon yapmaktadır. Bu koleksiyonda ünlü kişiler olduğu gibi, ölüm ilanlarından derlediği sıradan insanlar da vardır.

Don Jose bir gün bu insanlara ait bazı bilgilerin (doğum yerleri ve tarihleri, ana-baba isimleri vs.) kaybolduğunu fark eder ve arşivden araştırmaya başlar. Arşivden yanlışlıkla sıradan bir kadının dosyasını alır ve onun hayatının peşine düşer. Kadınla kendisi arasındaki farklar (belki de benzerlikler) onda bu araştırma isteğini daha da körükler...

Saramago, son romanı olan Bütün İsimler'de şöhret olgusunu yalnız ve son derece silik bir roman kahramanının araştırmacılığında felsefi bir bakışla irdelerken, isimlerin gizemine evrensel bir yorum getiriyor: Yazara göre bu gizem insanların ortak suskunluğundadır. Ve o, "Bu adı açığa vurdum," diyor. (Arka Kapak)

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
merhamet1turkkitapde.jpg
''Merhamet''

Merhamet’in Yazılış Hikayesi

İnsanoğlunun zayıf yönlerinden birini daha keşfettiğimde geçekten şoke olmuştum. Bu zayıf yön merhameti yerle bir ediyordu.İnsanlığın zayıf yönünü keşfettiğim yetmiyormuş gibi, bir de arkadaşım merhametsizliğin kurbanı olunca, Merhamet’i yazmak mecburuyetinde kaldım.
Benim romanlarım başlangıçta sürükleyicidir. Ama Kadınları Kadınlar da Eziyor ile Merhamet ötekiler gibi değil.Romanı yarıya kadar okuyorsunuz, sanki kitap yarıda başlamış gibi heyecanla devam ediyorsunuz.
Neden böyle?
Bilmiyorum, belki de öyle yazılması gerektiği içindir. Hep söylerim, yaşanmış hayatlardan roman yazmanın böyle bir olumsuz yanı var. Kurguda özgür olamıyorsunuz. Ya da böyle yazmayı uygun görüyorsunuz.
Sonuç.
Bu kitabın yazılış sebebi, bir toplumsal zaafın varlığı. Okuyanlar çok beğeniyor, çünkü insana farklı açıdan bakış ele alındı.

en son okuduğum ve tavsiye edilebilecek okurken hıçkırıklara boğulduğum ve ne hayatlar varmış dediğim bi kitap.

sarıbebek

🌱Yeni Üye🌱
Her türden kitap okurum. gerilim, polisiye, biyografi, aşk üzerine çeşitlemeler gibi. son dönemde okuduğum kitaplar ise Macera türüne yönelik oldu hep. Ardı ardınca çok sürükleyici kitaplar okudum. tavsiye ederim.

Daldan dala konan, tam öldü derken bir yolunu bulup çıkan Clive Cussler'ın Cengiz Han'ın hazinesi

Michael Conelly- Şair

Arzu ÖCal -Yaralı Bebek

Dmitry Glukhovsky-metro 2033

x-ir

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
iinsan.wordpress.com
bdc32d65085603913a9e1d8d053bc1a7_1266881278.jpg

Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti.

Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım

Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem bastığımız, kök attığımız değil kısa bir gölge saldığımız şu dünyada bir cennet sürgünüyle yazgılandığımı anladım ve Kelimeler Kitabı-çift isimler sahifesinde, Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini.
Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim.
Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim.

isacan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

istemenin esrarı Muhammed Bozdağ
Açıklama : Siz bahar bahçelerinde kanat çırpan çok özel bir ilahî sanatsınız. Yerdekilerin ve göktekilerin nazarında kalbiniz kadar değerlisiniz. Yaradandan yola çıkarsanız, tepeden tırnağa sevgiye dönüşürsünüz. Yerde tanınmasanız bile şöhretiniz gökleri kuşatır. Başarının bir kanadı hikmetli çalışmak, diğer kanadı hakkıyla istemektir. Yaradan, yalvaran gönülleri boş çevirmez, karşılıksız bırakacağı duayı yaptırmaz. Ne kadar çok vermek isterse, o kadar çok istemek verir. Bir mum isterseniz kendinizi, bir güneş isterseniz dünyayı aydınlatırsınız. İşte bazı okuyucu görüşleri: Defalarca okumak ve okumak istiyorum. Kitabınızı okurken ne canımda can, ne el ve ayaklarımda derman kaldı. Bu kitabı okuyunca kalbim manevi bir havayla doldu taştı. Bu kadar güzel bir anlatım olur ve bir yazarın kitabı bu kadar merak edilir. Duygulu dualarınızdan melekler yaratıldığını biliyor muydunuz? Hâlin, dilin ve elin üslubuyla istiyor muydunuz? İlahî rahmetin kalbinizi kuşattığını nasıl anlıyorsunuz? Meleklere ve peygamberlere kalbinizden neler gönderdiniz? Göklerde seviliyor musunuz? Kaderin Sahibi neden bazılarının çabalarını boş bırakıyor? Hayatı ve başarıyı sevin. Gözleriniz güneşin tebessümle doğuşunu izlemeyi özlesin. Hızınız, sizi engellerin üzerinden uçuracak kadar yüksek olsun. Sizi muhteşem bir hayat bilgeliği bekliyor. Hemen şimdi istemenin şaşırtıcı esrarını keşfetmeye hazırsınız, değil mi? Büyüleyici gerçekleri avuçlarınızda tutuyorsunuz. Dr. Muhammed Bozdağ, hayat bilgeliği sırlarını, milyonlarca izleyicisiyle ve okuyucusuyla paylaştı. Siz de, Bozdağın çarpıcı anlatımı aracılığıyla içinizdeki muhteşem bilgeliği keşfedin.

cok begenmiştin umarım sızde begenırsınız

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Evimde bir ton kitap ve film vardır sanırım =)
En son Moskof Cariye Hürrem'i okumaktayım vakit buldukça... SOnrada mihrimah sultana başlıyorum...
Gayet güzel Kitaplar...
Onlar Haricinde Gerilim İçin Harlan COben, Tess Gerritsen Tavsiyelerim Arasındadır.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
JACK LONDON-MARTIN EDEN

Jack London genellikle en olgun eseri olarak görülen Martin Eden'de kendi zengin yaşamının bir kesitini, belki de en geniş açılı kesitini hiçbir şey gizlemeden gözler önüne seriyor. Genç bir adamın kendi kötü koşullarını aşmak ve yüksek sınıfların sahip olduğunu sandığı bilgi ve kültürü elde etmek için giriştiği ölümüne çabanın öyküsünü anlatıyor.

Martin Eden düşlerinin nazlı kızını yüksek sınıfın ince zekli, kültürlü insanlarının arasında bulmuştur. Yazdığı yazılarla o kızın narin, uysal ruhuna ulaşmaya çalışır. Bu kıza duyduğu sevgi Martin'i en güzel ve dokunaklı aşk öykülerinden birinin kahramanı yapar. Kıza ulaşmak için bütün engelleri aşmaya, bütün acılara katlanmaya hazırdır. Ama sonunda bir yazar olarak zafere ulaştığında, içlerinden biri olmak için böylesine çaba gösterdiği insanlara yakından baktığında, karşısına çıkan tablo, bu tablonun onun içine soktuğu ruh durumu hiç de beklediği gibi olmayacaktır.

Toplumun sorunlarını ele alırken acımasız bir gerçekçilik ortaya koyan bu roman aynı zamanda bir idealin peşinden gitmenin o saf ve içten kararlılığını sergilemesiyle idealizme yapılan en romantik övgülerden biri ve üzerine kurulduğu zayıf, bireysel zemin çökünce yıkılıp giden bir idealin yürek parçalayıcı öyküsüdür.

Yabansı doğanın yırtıcı yaşam savaşımından, yabancı kapitalizmin yaşamı amansız bir kavga haline getiren gaddarlığına kadar, sonsuz çeşitli çevre ve ortamn içinde, güçlü olanın ayakta kalacağı kuramını işleyen sayısız eserleri içinde önemli bir yer tutan otobiyografik eserlerinin, yazarın, bir hizmet hayvanı olmaya başkaldırışla, tanınmış bir yazar oluşu arasındaki savaşın dönemine ilişkin en çok ayrıntıyı içeren ve edebi değeri en büyük olanı hiç kuşkusuz Martin Eden'dir.

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
2877.jpg

BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan’ın Khaled Hosseini’de yaşadığı gibi…

Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısı’yla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseini’nin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden…

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar…

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

Bin Muhteşem Güneş, kelimenin tam anlamıyla "beklenen" bir roman..

2892.jpg

LEYLA

Yazar: Alexandra Cavelius
Yayınevi: PEGASUS YAYINLARI

Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosnadaki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi... Bu kitabın kapağını açmadan önce, cehenneme açılan bir kapının eşiğinde olduğunuzu bilmelisiniz. İnsan denilen yaratığın bütün kötülüklerini sergiye çıkarttığı bir coğrafyaya, Balkanlara adım atacaksınız Kadınların beden ve ruhlarının nasıl lime lime edildiğini okurken insan uygarlığı denilen barbarlıktan kaçıp, en vahşi hayvanların şefkatli uygarlığına sığınmak isteyeceksiniz. -Sydsvenska Dagbladet.

Bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım. Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm. Korkunç bir öyküydü. Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavyanın adıyla birlikte duyduğum etnik temizlik, toplama kampı, toplu tecavüz gibi sözcüklerin ne anlattığını bu kitapla anladım. -Allt om Böcker Balkanlarda neler olup bittiğini anlatan sarsıcı bir kitap. Leyla kendisinin ve başka kadınların yaşadıkları cehennemi haykırıyor... Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitirmeden duramıyorsunuz. -Svenska Dagbladet Eğer yetkim olsa her okula insanlık dersi diye bir ders koyar ve bu kitabı herkesin okumasını zorunlu kılardım. -Dagens Nyheter

2961.jpg

Aşk insanın kalbini doldurmaya yeter mi?

Caddede bir terapist yürüyor; insanları gözlemleyen ve yaşadıkları mutsuzluğun nedenlerini anlamaya çalışan bir terapist.

Dr. Mavi, Aynalar Koridorunda Aşk'ın kahramanı. Hepimizin yaşadığı duygusal karmaşaları tecrübe eden, varoluşun özünü anlamaya çalışan Beyaz, Kırmızı, Gri ve Sarı da. Ve vitrindeki aksini inceleyen yüksek ökçeli kırmızı ayakkabılı kadın, etrafın ilgisini çekmek için sarmaş dolaş gezen sevgililer, önündeki arabayı sollayamayınca kendini değersiz hisseden BMW sürücüsü. Birer varoluş mabedi haline gelmiş kafeler, restoranlar ve buraları dolduran insanlar. Milyonlarca imge. İmgelerde varoluşunu arayan insanlar. Aynada kendini gördüğünü zanneden ama Beyaz'ın söylediği gibi asla görmeyecek olan, restoranda yemek yiyen kadın...

Narsistleşmiş benliğin mabedine hapsolup kendi varoluş gerçekliklerinden uzağa düşenler, içlerindeki boşluğu aşkla doldurmaya çalışıyorlar.

Peki, aşk insanın kalbini doldurmaya yeter mi? Sonsuz sevilme, değerli görülme ihtiyacını duyan insanın kalbini kim nasıl doldurur?

Dr. Mavi, Beyaz, Kırmızı, Gri ve Sarı, rüyaların, gerçeklerin ve aynaların izini sürerek bu sorunun cevabını arıyorlar...

Son düzenleme:

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
13431.jpg

Tarık Tufan
BİRUN KÜLTÜR SANAT YAYINCILIK

Ve Sen, Kuş Olur Gidersin...

Önceden söyleyebilecek bir sözüm yok...
Söylenmesi gereken ne varsa söylemeye çalıştım.
Bu benim gibi biri için çok kolay değil.
Bir çırpıda anlatmaya çalıştım her şeyi. Durup düşünürsem anlatmaktan vazgeçebilirdim.
Bazı şeyleri, anlatmaktan ötürü de pişman olacağımın farkındayım.
İnsan, duygularının apaçık bir biçimde başkalarınca bilinmesini istemez sonuçta.
Bir öykü kahramanı olmanın rahatlığına bırakıyorum kendimi...