Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

koltuk firmasına logo çalışması

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
arkadaşlar koltuk imal ve satımı yapan bi firmaya yaptığım logo çalışması
aaacz6.jpg

Benzer konular

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba arkadaşım, şimdi yorum yapçam ama alınmak gücenmek yok.. 1 numara yani baştaki sarı olan tasarımda okuma güçlüğü yaşanıyor, aynı şekilde solda mavi olanda aynı, siyah zeminli olan çalışmada ise çok bilindik bir font kullanmışsın ve yine o da okunmuyor ve aslanmı başka bişeşmi belli olmuyor... en sondaki üzerinde yoğunlaşabilirsin fakat fontu değiştirmelisin eğer illaki logotype olsun istiyorsan ilk harfi diğerinden çok kopartmamaya çalış.. mesela aslanın kuyruğunu koltuğa dönüştürebilir. firma ismini üzerine yerleştirebilirsin... Unutma yaptığın logotype ı bir cm e düşürdüğünde en ufak ayrıntı görünebilmeli... çünkü küçük matbu evraklara uygulandığında eğer kurumsal kimliğin dışına çıkılmaması gerekiyorsa bu çalışmalarındaki ayrıntılar logo küçüldüğünde kaybolacak, firma isimleri okunmayacaktır...

şimdiden kolay gelsin, yeni tasarımlarını bekliyoruz...

htc82

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en sondaki kırmızı aslanlı olan logo üzerinde ufak değişiklikler yaparsan bence o güzel

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
merhaba arkadaşım, şimdi yorum yapçam ama alınmak gücenmek yok.. 1 numara yani baştaki sarı olan tasarımda okuma güçlüğü yaşanıyor, aynı şekilde solda mavi olanda aynı, siyah zeminli olan çalışmada ise çok bilindik bir font kullanmışsın ve yine o da okunmuyor ve aslanmı başka bişeşmi belli olmuyor... en sondaki üzerinde yoğunlaşabilirsin fakat fontu değiştirmelisin eğer illaki logotype olsun istiyorsan ilk harfi diğerinden çok kopartmamaya çalış.. mesela aslanın kuyruğunu koltuğa dönüştürebilir. firma ismini üzerine yerleştirebilirsin... Unutma yaptığın logotype ı bir cm e düşürdüğünde en ufak ayrıntı görünebilmeli... çünkü küçük matbu evraklara uygulandığında eğer kurumsal kimliğin dışına çıkılmaması gerekiyorsa bu çalışmalarındaki ayrıntılar logo küçüldüğünde kaybolacak, firma isimleri okunmayacaktır...

şimdiden kolay gelsin, yeni tasarımlarını bekliyoruz...

sanırım matbaacısınhayalin sölediklerinde haklısın ama sadece bu değil yaptığın firmanın logosunun her türlü baskı işinde folyo kesimde rahatlıkla kullanılması gerekir renkleride folyoya göre seçersen bence daha uygun olur derim ellerine sağlık

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
sanırım matbaacısınhayalin sölediklerinde haklısın ama sadece bu değil yaptığın firmanın logosunun her türlü baskı işinde folyo kesimde rahatlıkla kullanılması gerekir renkleride folyoya göre seçersen bence daha uygun olur derim ellerine sağlık

arkadaşım folyo renklerine göre logo yapmak saçma bence
eğer logo kesim yapılacaksa baskes kullanılabilir bu sorun olmaz
ama evet yazı fontlarıyla oynayabilrim

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆

cenkerbey, matbaacı değilim, fakat matbaa tekniklerini çok iyi bilirim... sende söylediklerinde haklısın fakat emin ol.. eğer bir logo matbu evraklar üzerinde rahat bir şekilde okunabiliniyorsa... folyo kesimdede rahatlıkla kullanılabilir... zaten söylediğimden kastım buydu.. logoyu bir cm e indirdiğinde bütün ayrıntıları görebiliyorsan... folyoda kesilemeyecek bir ayrıntısı yok demektir... :) SANIRIM SEN FOLYOCUSUN :) neyse kolay gelsin arkadaşım...

sevim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence en son logo güsel ..eline sağlık...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Siyah kare kenarları oval şekilde geleni bence aklından çıkart. Diğer lerininde logotype larını biraz daha geliştir bence. Arslan ın üstünde yürüdüğü font mesela onu mutlaka değiştirmelisin. Diğer çalışmaların hoş gözüküyor. Bu arada forumda online olmanıza baktığımda genelde online sınız ancak pek mesajlarınızla karşılaşamıyorum artık işler yoğun sanırım sayın wolphin.

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
arkadaşım folyo renklerine göre logo yapmak saçma bence
eğer logo kesim yapılacaksa baskes kullanılabilir bu sorun olmaz
ama evet yazı fontlarıyla oynayabilrim

herşeyi baskes yapamazsınız ama tamam ben kurumsal bir firmayım renklerim turuncu ve lacivert türkiyenin 80 ilinde bayilerim ver hepsi baske olursa
80 ilde 80 ayrı boya 80 değişik baskı folyosu 80 ayrı makina kullanılıyo hepsi aynı renkleri vermez kimi açık kimi kapalı olur
ama folylar hep aynıdır anlatmak istediğim bu evet sınırlarınızı biraz daraltır ama bence en iyi bu olmalı

cenkerbey, matbaacı değilim, fakat matbaa tekniklerini çok iyi bilirim... sende söylediklerinde haklısın fakat emin ol.. eğer bir logo matbu evraklar üzerinde rahat bir şekilde okunabiliniyorsa... folyo kesimdede rahatlıkla kullanılabilir... zaten söylediğimden kastım buydu.. logoyu bir cm e indirdiğinde bütün ayrıntıları görebiliyorsan... folyoda kesilemeyecek bir ayrıntısı yok demektir... :) SANIRIM SEN FOLYOCUSUN :) neyse kolay gelsin arkadaşım...
sanırım bir anlaşmazlığa düştük ben renkleri bakımından söledim ben folyocu değilim
digital baskıcıyım arkdaşlar baskes yaparız diyo ama belki benim taşramda yok
ve folyo kesim yapmak isitiyorum yapamzaam sorun burda başlar her ile ilçede logonuz değiir buda firma sahibinin sıkıntıya sokar

haliluzun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bence yersiz bir polemiğe girdiniz burda tartışılması gereken logonun eleştirilmesi o son aşamaya gelince nasıl olsa bunların hepsi düşünülecek...

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar bence yersiz bir polemiğe girdiniz burda tartışılması gereken logonun eleştirilmesi o son aşamaya gelince nasıl olsa bunların hepsi düşünülecek...

arkadaşım ne polemiği ne güzel konuşuyoruz.. neden polemiğe girelim yahu.. bu arada o son aşama dediğin varya işte onu ilk baştan düşünmezsek hep başa döneriz... haksızmıyım ama yaaaaa... :)

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Gökhan TEKIN;50035' Alıntı:
Siyah kare kenarları oval şekilde geleni bence aklından çıkart. Diğer lerininde logotype larını biraz daha geliştir bence. Arslan ın üstünde yürüdüğü font mesela onu mutlaka değiştirmelisin. Diğer çalışmaların hoş gözüküyor. Bu arada forumda online olmanıza baktığımda genelde online sınız ancak pek mesajlarınızla karşılaşamıyorum artık işler yoğun sanırım sayın wolphin.

:> evet yoğunum bu aralar gökhan siteye giriyorum öyle açık kalıyor boş kaldığımda bakmaya çalışıyorum
biz eskidik sitede artık yeniler yazsın birazda :D

logoya gelince en sağdaki aslan başlı olan logoyu biraz değiştirdim ve o logo beğenildi firma tarafından onuda eklerim sabaha iş yerindeki pc de kaldı şimdi

Karax

🌟Usta Tasarımcı🌟
en üsttedi sarı uygundur:D

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
evet wolphin hayırlı lsun amac senin logon değil sen de fark ettin ki burda bilinmeyenleri yanlış bilinenleri tartışmak kalıba sokmak ve doğryu çıkarmak

kaanali

🌱Yeni Üye🌱
yukarıda çok önemli tavsiyeler var.ama şu tavsiyeyide bn eklemek istiorm.günümüzdeki logolar fark edileceği üzere daha okunaklı,daha anlaşılr yapılıyor.neden?farzet ki arabanla gidiosn.bi tabela dikkatini çekti.max 2sn bakarsn o tabalaya.işte önemli olan o 2 sn içinde o ismi görebilmek...bnce bu tavsiyeyi dikkate al

.............

Yönetim notu : Bu gibi mesajları silmekteyiz tekrarınızda ise üyeliğiniz askıya alınacaktır.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
sağ alttaki logoda fontları iptal et
A harfinin de sol alt kısımım iptal edip aslanın yelelerinden birini o bacak yerine uydurabilirsen sanırım birşeyler çıkar

yazıyı ise bir bütün olarak farkılı bir şekilde çalış.

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
Logo beğenildi demiş arkadaşımız. Daha üzerine kurcalayacak bişi yok. Hele hele onun yerine logo yapacak bir şey yok. Bunlara dikkat edelim !!!!!!!!!

haliluzun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
konyalı dostum ortada mavi hoş olmuş... ellerine sağlık...