Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kraker

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
8copybw7.jpg

İlk çalışmam. bu çalışma fotoşop da yapıldı. ilgi ve yorumlarınızı bekliyorum

Benzer konular Forum Tarih
VolkanTEKiN Dünyadan Afiş Örnekleri 2 3K

Benzer konular

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
bu ödülü alırsam kazandığım tabletle ülkemi en büyük reklamcılık yarışmalarında temsil etmek istiyorum.

exograph

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.aslikaraca.com
2050 de sadece balik kraker yemek zorunda kalabiliriz desen daha mantıklı olurdu, grafik calisma olarak oldukca zayif ve resim cok pixelli

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
sevgili exograph

öncelikle ben bu ilk çalışmamda maddi manevi zorluklar içinde çalıştım. görsel bulma şansım olmadığı için böyle küçük bi görsel kullandım. slogan konusundaki uyarına gelince evet haklıısın belki öyle daha iyi olurdu ama sende çok saldırgansın. bence benim gibi idealist grafik tasarımcı ve art direktör adaylarını biraz daha teşvik etmelisin

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
kraker fikrini ürünün paketiyle değil, şöyle yayarak kullanmalısın..eti firmasının reklamını yapmanın bilmeden de olsa yanlış olduğunu düşünüyorum..
fikir fena değil..ama tasarıma aktarım maalesef olmamış..

saygılarımla

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
ufuk fikrimi beğendiğin iç.in teşekkür ederim. türkiyenin senin gibi ufku açık zekası yüksek kireatif anlayışı gelişmiş reklamcılara ihtiyacı var

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tek kelimeyle harika diyemiycem maalesef olmamış. 2050 de balık denince akla balık krakermi gelir:)))

Psychopompus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ufuk fikrimi beğendiğin iç.in teşekkür ederim. türkiyenin senin gibi ufku açık zekası yüksek kireatif anlayışı gelişmiş reklamcılara ihtiyacı var

Bence elestiri cok önemli bir araç. Bunun kendi yarar veya zararimiza olmasi da bizim ne kadar elestiriye acik oldugumuza bagli.
Sen de sunu sezdim – öyle olmayabilirsin: Olumlu elistirilere aciksin sadece.
Tamam, zorluklar icinde bu resmi yaptin. AMA… görsel kaynak olarak google`da görseller arasinda arama yapabilirsin. Hatta farkli cözünürlüklere göre aratabilirsin. Buldugun resmi %1000 oraninda – belki daha da fazla büyütmüssün ve bunun sonucunda resimde netlik gitmis ve kir (noise) cogalmis. Font secimine hic girmemissin.
Yine de tebrik ederim. Sevkini kirilmasini istemeyiz. Aksine eksiklerini görüp daha iyi isler cikarman hepimizi mutlu eder. Bunlar söylenmedigi sürece sana, icinde gelisecek potansiyelinin güdük kalmasina izin verilmis olur.
O yüzden elestirilerin arasindan olumlulari secip „ufku acik“ ilan etme kimseyi. Bu seni elestirilere son derece tarafli yaklastigini izlenimi veriyor.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
sevgili exograph

öncelikle ben bu ilk çalışmamda maddi manevi zorluklar içinde çalıştım. görsel bulma şansım olmadığı için böyle küçük bi görsel kullandım. slogan konusundaki uyarına gelince evet haklıısın belki öyle daha iyi olurdu ama sende çok saldırgansın. bence benim gibi idealist grafik tasarımcı ve art direktör adaylarını biraz daha teşvik etmelisin

Kimsenin size saldırdığı yok ! Eğer çalışmanızı yayınlıyıp yarışmaya bu şekilde bir görsel ile katılmayı uygun görüyorsanız. Gelebilecek her yoruma açık olmalısınız. Bu şekilde düşünmeyiniz.

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar

ben sadece başarılı olmak isteyen bir grafik tasarımcıyım lütfen lütfennnn ben bu işi seviyorum lütfen elele hep beraber türk grafikçiliğini geliştirelim kavga etmeyelim

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
forumda olan ve fikrini söyleyen arkadaşlarımızın kavga gibi bir düşünceye sahip olduğunu düşünmüyorum, sen biraz duygusal bakıyorsun..olumlu yada olumsuz tüm eleştiriler burada senin gelişimini destekliyor..

saygılarımla

Son düzenleme:

uguraydogar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım fikir güzel ama krakerden yola çıkarak güzel bir çalışma yapabilirdin... Direk eti reklamını yapar gibi olmuş, tamam zor şartlar altında yapmışsın sende haklısın zaten sana niye böyle yaptın diye kimsenin hesap sorma hakkı yok fakat amaç yönlendirmek en azından kraker in fotoğrafını çekebilseydin yada tek kraker resmi bulabilseydin gerçekten güzel, espirili bir çalışma ortaya çıkardı...

afroman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cagdasinci.com
sevgili asil adam, asil adam kavramina uymayan senin imzanla ise baslamak istiyorum ve sana "asil adamım ben yerim seni *******..." mısralarını sunuyorum... simdi diceksin ki neden bana kotu yazıyorsunuz! ee bilader bu işe yıllarını vermis insanlar var belki karsında senin, yeni bile baslamıs olsan goz var nizam var be bilader, simdi ben bizim mahalledeki yılların bakkalının karsısına bi bakkal kursam kendimce ve adına çakkal desem o bakkal bana ne der biliyormusun. senin imzanı kullanarak türkü yakar bana.. umarım anlatabilmisimdir. bence nickname inin degistirip yeniden uye ol da hayata yeniden basla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
sevgili afroman

ben **** kelimesini eski türkçedeki anlamı olan 'alın' anlamında kullandım. yani öperim seni alnından demek istedim. bi sürçüü lisan ettiysem affola ama yani dübür eski anadolu türkçesinde bildsiğim kadarıyla bu anlama geliyor. neyse yakında inşallah 2.çalışmamla da sizinle olacağım. şu an breyn storming yapıyorum kendi içimde.

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Sanırım Türkçe karakter probleminiz var ama ondan önce zaten belirgin bir Türkçe problemi de var çalışmada.

Yanlış=
Yiyemiycekmiyiz

Doğru= Yiyemeyecek miyiz?

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ilk olarak bu konuda başka tartışma yaşanırsa uyarı yapılmayacaktır.
bu yarışmanın ciddiyetinin farkında olmayan bazı üyelerimize hatırlatmak isterim ki yarışmaya katılan eserler büyük sivil toplum kuruluşlarının gözlemindedir.
aynı zamanda bu çalışmalar alanında herkesin tanıdığı büyük isimlerden oluşan saygıdeğer bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

şimdi bütün bunları bir düşünün ve yarışmaya çalışma gönderirken biraz daha dikkatli olun
çalışmada kullanılıcak olan görselin bulunması zor ise yada bulunamıyorsa o çalışmanın hayata geçirilmesinin bir anlamı yoktur.

bu çalışmayı daha gelişim aşamasında ve idealist bir grafiker olduğunu iddia eden bir kişinin burda yayınlaması gerçekten vahim bir konudur.
gerçekten bu meslekte kendini geliştirmek isteyen bir insanın yaptığı işi önce kendisi bir inceleyip değerlendirmesi gerekirdi.
kullanılan görselin kötülüğü çalışmayı bu hale getiriyorsa bunu yarışmaya katmanın bir anlamıda yoktur

bütün bunları yok saysak bile;
imzanızda kullandığınız ve yıllardır argo olarak kullanılan bir kelimeyi birde kalkıp savunmanız , bu savunmayla insanları cahil yerine koymanız zaten başlı başına bir uzaklaştırılma sebebi

bu son açıklamadır.
bu konuyla alakalı başka mesaj yazmayın
forum kurallarına uymayan her mesaj silinip mesajı yayınlayan üye uzaklaştırılacaktır.

dejavu38

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fikir aslında orjinal ama tasarım cok zayıf biraz daha detay calısmalısın bence

asiladam

🌱Yeni Üye🌱
özür dilerim gerçekten özür dilerim bilmiyodum anlamını ********'ün. ya gerçekten ben ilerde ii bi grafik tasarımcı olmak için çabalıyorum yani bu yarışmayada saygım sonsuz ve inanıyorum ki bu yarışmada hakeden kazanacaktır.

tüm yarışmacı arkadaşlarıma başarılar diliyorum

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
İleride iyi bir tasarımcı olmak istiyosan eleştirilere açık olmalısın. Ve şimdi acemiyken profesyonel bir tasarımcı gibi davranmamalısın.. Tabiki bir grafiker yaptığı tasarımı sonuna kadar savunmalı.. Ama bunu gönül rahatlığıyla yapabilmek için tasarımını yaparken koyduğu her noktanın açıklamasını yapabilmeli... Bu açıklama iyi görsel bulamadım olmamalı ama... Şimdi sana birsürü arkadaş çok güzel olmuş eline sağlık... Daha iyisi olamazdı gibi yorumlar yapsalar inanacakmıydın... Burada herkez eleştiri yaparken birbirine yardımcı olmak için yapıyor... Tartışma platformu değil burası.. Bence yapılan her eleştiriden kendine bişiler al ve çalışmalarına devam et... Ancak bu şekilde başarılı olursun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...