Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

LAZER CNC Ariyorum

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba Arkadaslar,

Almanya'daki firmamiz icin bir lazer cnc almayi dusunuyoruz. Normal CNC ve baski makineleri konusunda belli bir bilgiye sahip olmakla beraber lazer konusuna cok vakif degilim. 50.000 € ya kadar bir butce ayirdik bu is icin. Lazer CNC bildigim kadariyla gazlarin birlestirilmesiyle bir isik huzmesi olusturan ve bu sayede malzemeyi daha hassas kesebilen bir alet.

Kullanilan bu gazlar nelerdir, nereden bulunur, pahali midir, hangi makineler iyidir, hangilerinden sakinmak gerekir? Bu konularda bilgilerinizi benimle paylasirsaniz sevinirim.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
acababunebababe Size son kez iyi niyet ile yaklaşıp, son kez kurallarımızı okumanızı ivedi bir şekilde hatırlatıyorum... Grafikerler.net sitesinde genelden hiç bir iletişim bilgisi verilemez yasaktır.

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kesinlikle Multicam öneriririm makina pahalı ama kendi türünün en iyisidir.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kesinlikle Multicam öneriririm makina pahalı ama kendi türünün en iyisidir.

Multicam'i biliyorum, cok iyi makinedir lakin sadece Router konusunda iyi olduklarini biliyorum, diger branslarda da oyle mi? yani lazer ve router benzer isler yapiyor gorunselerde aslinda 2 farkli teknoloji, acaba lazer de de ayni performansi verebilir mi?

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Multicam lazer plazma waterjet ve router konusunda dünyanın en iyilerinden biridir sadece lazer de reklam sektörüne üretim yaptıkları için şu anda max 400 wattlık lazerleri bulunmaktadır ve bu lazer reklam sektörü için yeterlidir. youtube üzerinden yada www.*********.com sitesinden videolarını seyredebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cangpogu

🌱Yeni Üye🌱
Lazer makinesi ile kesmek isteğiniz malzemeler ve kalınlıklar nelerdir. Bu konuda bilgi verebilirseniz daha sağlıklı bilgiler verebiliriz.

Ayrıca düşük wattlı makinelerde lazer ışığını oluşturan gazlar genelde lazer güç kaynağının (rezonatör) içinde olur ve markadan markaya değişmekle birlikte uzun süre değişim istemez. Sadece kesim için yardımcı gaz olarak değişik gazlar (oksijen, azot,vs.) kullanılabilir.

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu konuda bir dernek vardı galiba internetten arat Takım tezgahları derneği diye sana yardımcı olacaklardır.

Kerem006

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar ahşap gemi modelciliği ile uğraşıyorum.Bana da ev tipi mini cnc lazer kesme ve kazıma makinesi lazım.Önerilerinizi ve alabileceğim firmaya yönlendirirseniz sevinirim.

bahadirmemis

🌱Yeni Üye🌱
Multicam

Bende multicam 2000 lazer aldım 2. El olarak teknik açıdan bilen varmı desteğe ihtiyacım var