• YENİLENİYORUZ

    Sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla forum ve sistem altyapımızı tamamen yeniliyoruz. Daha hızlı erişim daha fazla kullanım kolaylığı ve daha fazla fayda sağlayabileceğiniz platformumuzla yakında hizmetinizde olacağız. Verdiğimiz geçiçi rahatsızlıktan ötürü özür dileriz :)

Lazer kesim tabla sorununsalı

smalljackal

Acemi Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar fiber glass plastik karışımı bir ürün kesiyorum ancak söyle sorunum var ürün çok narin altı boş olursa kesimde sorun yok.
Ancak altında tabla olursa tablaya çarpan ışın patlama yaparak ürüne zarar veriyor.
Bu yapışan bir ürün cam yüzeye yapıştığı için o ufak patlamalar büyük sorun oluyor.
farklı tablalar denedim akrilik tabla yaptım kendime bu sefer akriliğe birleşme noktaların yanıklar meydana geliyor işin içinden çıkamadım bir önerisi olan var mı ?
 

buldepo

Acemi Kullanıcı
İz bırakan patlamalar

Selam.
Öncelikle bir plotter çıktı al. Bak. Nerede kesim olmayacaksa oralarda mini takozlarla malzemeni yükselt. Ben böyle çözmüştüm. Kılıç, balpeteği tablalarda sorunsuz iş görür. Kamalı ise işin zor. Kolay gelsin kardeşim.
Bülent
 

smalljackal

Acemi Kullanıcı
Kilic tabla kullandım bal peteği kullandım kestigim malzeme devamlı değişiyor olculeri. Çıktı almam çok zor o yüzden. Takoz işi maalesef çok çok zor kestiğini malzeme çıktıları ufak cep telefonu boyutunda. Bana lazeri edecek bi ürün lazım altına koydugumda
 
lazerde bunun gibi metaller kestirerek tablanın üstüne diz sorun çözülecektir
1EJQVN.jpg
 

TuGo

Acemi Kullanıcı
Altına pleksi parçaları koyarak yükseltebilirsibi, yansıöa yapmayacaktır.
 
Üst