Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

LENTICULAR tekniği hakkında bilgisi olan arkadaslar

kugumulu

🌱Yeni Üye🌱
LENTICULAR tekniği hakkında bilgisi olan arkadaslar varsa yardım ederlerse sevinirim

araştırma yaptım anladıgım dogrumu bilmiyorum ama biraz acıklayaylım
1. iki resim belili açı ile üst üste konuluyor
2. bu konu ile ilgili bir çok program var ama işe hangisi yarıyor henuz bulamadım
3. pahalı bir egitim veren bir kurs var bakırköyde
4. bu sistem anladıgım kadarıyla aslında okadar pahalı degil ama pek bilen olmadıgından cok paralara satılmakta

soru: acaba bu sistem sadece matbaa için mi gecerli yani dijitalde LENTICULAR yapılabilirmi

neyse arkadslar eger yardımcı olabilecek arkadsımız varsa herkes bilgilensin isterim

Benzer konular

korsanturk

🌱Yeni Üye🌱
Kardeş resimler üst üste değil yan yana basılıyor aslında daha doğrusu tek seferde ikiside basılıyor ve ofsette basılıyor ( bazı yabancı kaynaklarda dijitalde de basılıyor deniyor ) . Şöyle o malzeme üstünde binlerce çizik var onların herbiri aslında silindirik mercek (Baskı çizik yüzeye değil arka tarafa yapılıyor ) . Ve her bir silindirik mercek üzerine iki adet görüntü düşüyor birisi birinci tasarıma diğeri ikinci tasarıma ait sen farklı açılarla baktığında yanlız tasarımlardan bir tanesini görebiliyorsun . Desenleri eğer inceleme fırsatın olursa görürsün arkasında çizgi çizgi şeklindedir çizgiler birinci,ikinci ,birinci,ikinci .... desen diye gitmekte . Bildiğim kadarıyla bunların görünülürlük açıları, silindirik mercek çapları seçtiğin malzemeye göre değişiyor . Bunları daha önceki araştırmalarıma göre söylüyorum yanlışım varsa düzeltiniz lütfen , işin yapılışında bir tecrübem yoktur ama deneme yanılma yöntemiyle çok rahat bir şekilde sonuç elde edilebilir . . Ayrıca bir tüyo bunlarla üç boyutlu görüntü verebiliyorsun tabiki bunun malzemesi de farklı .Bu malzemede de sağ göze ve sol göze ayrı görüntü gidiyor , aynı anda iki gözede farklı görüntü gitmiş oluyor ,zaten insan bu sayede 3d olarak görüyor . 3d görüşün teorisini çok iyi biliyorum bu konudaki soruları cevaplayabilirim . Az harita yapmadım okulda uçaktan çekilmiş fotoğraflardan 3d görüntü elde edip harita yapıyordum .

Son düzenleme:

aaGrafikerler

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
xxxxxxxx sitesinden bu konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
lenticular yapabilmek için ayrıyeten bi programmı var varsa adı nedır aradaslar?

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Lenticular Baskı için Yurtdışından getirmiş olduğum program orjinal CD si ile satılıktır...İrtibata geçebiirsiniz.

kugumulu

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadasım ilgilenebilriim.programın ayrıntılarını yazarsan sevinirim

muratttt

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım program cd in hala duruyormu bende ilgileniyorum..

soykarafakili

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşım lenticular baskı için bir programa ihityacım var ,acaba hala cdsi satılıkmı ? soykarafakili hotmail.com adresınden iletişime geçebilirsin