Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Leyla - Alexandra Cavelius

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Okurken hüngür hüngür ağladığım nadir kitaplardan bir tanesi. O kadar acıya rağmen hayata dönmenin enteresan örneklerinden biri. Normal, hiç ve tekrar normal bir insan nasıl olunur iyi bir örnek.

LEYLA BOSNALI BİR KIZIN YÜREĞİNİZİ BURKACAK VE TÜYLERİNİZİ ÜRPERTECEK GERÇEK HAYAT ÖYKÜSÜ Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosna’daki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi...

“Bu kitabın kapağını açmadan önce, cehenneme açılan bir kapının eşiğinde olduğunuzu bilmelisiniz. İnsan denilen yaratığın bütün kötülüklerini sergiye çıkarttığı bir coğrafyaya, Balkanlara adım atacaksınız… Kadınların beden ve ruhlarının nasıl lime lime edildiğini okurken “insan uygarlığı” denilen barbarlıktan kaçıp, en vahşi hayvanların şefkatli uygarlığına sığınmak isteyeceksiniz.” -Sydsvenska Dagbladet.

Bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım. Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm. Korkunç bir öyküydü. Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavya’nın adıyla birlikte duyduğum ‘etnik temizlik’, ‘toplama kampı’, ‘toplu tecavüz’ gibi sözcüklerin ne anlattığını bu kitapla anladım. -Allt om Böcker

Balkanlarda neler olup bittiğini anlatan sarsıcı bir kitap. Leyla kendisinin ve başka kadınların yaşadıkları cehennemi haykırıyor... Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitirmeden duramıyorsunuz. -Svenska Dagbladet

Eğer yetkim olsa her okula insanlık dersi diye bir ders koyar ve bu kitabı herkesin okumasını zorunlu kılardım. -Dagens Nyheter

Benzer konular

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Tamam ama ben uçuk kaçık kitaplar okuyorum :D

bu kitabı senin için inceliycem :)

Pdf sini bulup indirmeye çalışırım Özgül ABLA

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir insanı yaşatmak mı daha kolaydır öldürmek mi?
Niye insanların kanı üzerine yapılır bütün hesaplar?
Hele ki bu anlattığınız canavarlıklar.

Gülmeyi daha çok istememe rağmen
Çok merak ettim.
En kısa zamanda okuyacağım.
Teşekkürler Paylaşımınız için.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Tamam ama ben uçuk kaçık kitaplar okuyorum :D

bu kitabı senin için inceliycem :)

Pdf sini bulup indirmeye çalışırım Özgül ABLA
Düşük bir ihtimal gibi geliyor bana ama denemekten zarar gelmez herhalde.:)
Bir insanı yaşatmak mı daha kolaydır öldürmek mi?
Niye insanların kanı üzerine yapılır bütün hesaplar?
Hele ki bu anlattığınız canavarlıklar.

Gülmeyi daha çok istememe rağmen
Çok merak ettim.
En kısa zamanda okuyacağım.
Teşekkürler Paylaşımınız için.

İnanın bunu okuduktan sonra daha kanaatkar hissedeceksiniz.:) Yaşadığımız acılar bu kitapta anlatılanların yanında devede kulak gibi kalıyor. Ya da beni mi çok etkiledi bilemiyorum...

Son düzenleme:

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ahh ahh.Bir de o yaşanılan acılardan ders alıp da buna göre hareket edilse.Ama yok sanki onca acıları onlar değil de biz yaşamışız.Her yıl belli zamanlarda bir kaç kişi tarafından anılması ve ardından da bir anda unutulması da işin en üzücü yanı.

Neyse anlatmak isteyip de anlatamadığım o kadar çok şey varki.Hayırlısı olur inşallah.

Paylaşım için teşekkürler.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Ahh ahh.Bir de o yaşanılan acılardan ders alıp da buna göre hareket edilse.Ama yok sanki onca acıları onlar değil de biz yaşamışız.Her yıl belli zamanlarda bir kaç kişi tarafından anılması ve ardından da bir anda unutulması da işin en üzücü yanı.

Neyse anlatmak isteyip de anlatamadığım o kadar çok şey varki.Hayırlısı olur inşallah.

Paylaşım için teşekkürler.

Zaten yaşanılanlardan ders alınsa bu kadar kısır döngü oluşmazdı gibime geliyor. Hafızamız ne yazık ki çok zayıf. Ya da işimize geldiği mi davranıyoruz?

Yaradan beyin koymuş fazladan, farkımız olsun diye... Bir de onun kıymetini ne zaman bileceğiz çok merak ediyorum?

Daha neler neler söylenir...

Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

dery476

🌱Yeni Üye🌱
Hayatımda okuduğum en etkileyici kitaplardan biriydi.Dua etmeyi hatırlattı bana...

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok harikaydı!. Anlatılmayacak kadar güzel. İnsanın içine işleyen, gözyaşlarının akıtıp gittiği, iz bırakan bir kitap. Teşekkürler Özgül :)