Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lisans mı yüksek lisans mı?

oy5

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Size danışmak istediğim bir konu var. Ben şuan sosyoloji 3. sınıftayım. Şimdi farkediyorum ki yanlış bir tercih yapmışım, Endüstri ürünleri tasarımının bana çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Yüksek lisans yapma şansım var, ama yüksek lisans, lisans eğitiminde alabileceklerimi bana verebilir mi sizce? Sene kaybetmeme meselesi yüzünden bu konu takıldı aklıma.
Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler :smile:

Benzer konular

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Eğer endüstriyel tasarım konusunda temelden yetişmek istiyorum diyorsanız, bence lisanstan başlayın.

Sonuçta 1. sınıfta temel sanat vs. gibi derslerde el ile çizimler olacaktır muhtemelen. Böylece hem konuya daha hakim olursunuz hem de teknoloji ve el ile çizimi rahatlıkla bütünleştirebilirsiniz.

Son karar sizin tabiki:)
Kolay gelsin.

YaLquzaq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hocam yüksek lisans eğitimi almış birisi olarak belirteyim ki; yüksek lisans sadece bir konuda kendinizi geliştirmenize olanak sağlar. Ben lise ve myo'da programcılık, lisans eğitiminde bilgisayar sistemleri eğitimi aldım. Yüksek lisansta burada gösterilen konuların hiç birisiyle ilgim yoktu. Bilişim sistemleri ve veri yönetimi konusunda eğitim aldım şahsen ama programcılık konusunda da yüksek lisans yapan arkadaşlarım lisans düzeyinde eğitici bir eğitim almadıklarını söylediler. Zaten yüksek lisans akademisyenliğin başlangıcıdır. Eğitmek yerine araştırmaya yöneltir sizi.