Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

logo çalışmamız teknik ofset

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar merhaba eşimle beraber matbaa işleri yapmaktayız ve kendimize logo çalışması yapıyoruz. Eşim bi logo tarif etti bana ve ortaya böyle bişey çıktı benim pek hoşuma gitmedi ama eşim ısrarla bu logo olsun diyo sizce üzerinde oynamalarla daha güzel bi hala gelebilir mi?? Bana optikçileri anımsatıyor haksızmıyım?? fikir ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
33yuL.jpg

Benzer konular

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Amblem matbaa logolarında son zamanlarda çok sık kullanılmaya başlandı.
Ben henüz neden böyle bir amblem üzerinde yoğunlaşıldığını çözemedim.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nihat abiye katılıyorum neden cmyk renkleri ve kros şekli kullanılır hep matbaa logolarında. Yakında hepsi birbirinin aynısı olacak.

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
haklısınız sanki matbaacılığı simgeleyen sadece kros ve cmyk diye düşünüyorlar. Ama eşimi vazgeçiremiyorum dedim hiç değilse bazı değişiklerle bana yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler..

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
madem eşiniz bu logo da ısrarcı ben bencelerimi yazayım o vakit..
siyah "teknik" gri "ofset" ve üzerindeki şekliniz (kros /cmyk)
gri yazı üzerindeki olan böyle kalsın fakat diğerini birde "ofset" yazısına uydurmak için gri tonlarıyla doldurarak deneyin.
bilmiyorum daha mı iyi olacak ama denemekte yarar var en azından gri renki tek bırakmamış olursunuz.

ayrıca yukarda yapılan yorumlara katılıyorum.

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
madem eşiniz bu logo da ısrarcı ben bencelerimi yazayım o vakit..
siyah "teknik" gri "ofset" ve üzerindeki şekliniz (kros /cmyk)
gri yazı üzerindeki olan böyle kalsın fakat diğerini birde "ofset" yazısına uydurmak için gri tonlarıyla doldurarak deneyin.
bilmiyorum daha mı iyi olacak ama denemekte yarar var en azından gri renki tek bırakmamış olursunuz.

ayrıca yukarda yapılan yorumlara katılıyorum.

denedim sanki daha iyi oldu :)
kd2dr.jpg

vgz6s.jpg

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
son birşey daha önersem çok mu olurum acaba?
cmyk da rengin açıklık koyuluk oranına göre gri tonlarını yan tarafa verseniz daha mı hoş olur sanki?

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yok fikirleriniz önemli öyle de denerim tabiiki :)

sanırım böyle demek istediniz

PDzCq.jpg

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet bunu kastettim sanki ilk halinden daha hoş geldi bana ama bunu son gönderdiğiniz ve bir önceki için diyorum.
her ikiside sırıtmıyor iyi duruyor ya da gözüm alıştı bilmiyorum umarım içinize siner ve uğur getirir sizlere :)

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yardımlarınız için teşekkür ederim biraz daha iyi görünüyo evet eğer değişiklik olursa son halini mutlaka eklerim buraya birde gözlük gibi görmesem :) daha iyi olcak sanki :)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer bu şekillerde ısrar edecekseniz şunu denemenizi tavsiye ederim.
Soldaki cros çizgilerini t harfine ssğdaki daireyi de o harfine biraz daha benzeterek çalışmanızı geliştirebilirsiniz.

umtyldz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umityildiz.com
Yorumları okurken "gözlük gibi görünüyor" yazayım diye düşünüyordum ki son yorumunuzu gördüm.

Özel bir sebebi yok sanırım gözlük gibi görünmesinin. Ortadaki yayın bir anlamı var mı?

Cros ve cmyk kullanılacaksa, tek bir tanesi yeterli bence, iki tane aynı şeyin kullanılması garip kaçacak biraz.

Logonuzu tek renk kullanmak zorunda kalırsanız ne olacak mesela? siyah beyaz iki tane aynı renk cros.

Eşinizi kırmayın ama iki yerine tek cros kullanın en azından.

Crosun ortasındaki + işareti biraz daha dolgun olup T yi temsil etse, dış çember de biraz kalın oluo O yu temsil etse mesela?

Kolay gelsin.

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
JHqlN.jpg

böyle bişey denedim. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

umtyldz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umityildiz.com
Nihat Baysal ile aynı fikri yazmışız :)

Bence son hali öncekilere kıyasla olmamış göründü. Ama onlar olacaksa tek renk baskı durumunu ve gözlüğe benzerliği tekrar düşünün derim.

Kolay gelsin.

emelbozan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu son halini bende pek beğenmedim gözlüğe benzerliğinden şikayetçiyim evet ama hiç değilse bi öncekiler daha iyi bakalım eşim ne diyecek ama bu son halini göstermeyeceğim tabiki :) tamam bu olur diyebilir. tek renk durumu ise onunda bi çözümünü bulucaz umarım teşekkürler yardımlarınız için :)