Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo hazırlamak için gerekli araçlar

ART'icker

🌱Yeni Üye🌱
Ben amatör olarak logo tasarımı yapmak istiyorum, kullanacağımız araçlar ve programlar hangileridir?

Benzer konular

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel hem başlangıç hemde profesyonel vektörel çalışmalarda iyidir.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel hem başlangıç hemde profesyonel vektörel çalışmalarda iyidir.

corel piyasada cok yaygın oldugu için diyorsunuz sanırım... yada alışkanlıklarınız la soylemde bulundugunuz programlar aynı doğrultuda mı gidiyor?

ben sayısır vektorel program kullandım...

sayısız dıyorum cunku bu ıse başladıgımdan beri bir cok program ıle bırlıkte bende buyudum ve olgunlastım. bunlardan bır kaç ornek verirsem ready set go, canvas, gimp, freehand (ilk versiyonundan bu yana), corel (ilk versiyonundan bu yana), rag time, typestyler bunlardan bir kaçı....

ama zaman ıcerısnde bız de toplumuma ve bu ışın uzmanlarını takıp ederek 3 bazı programları ışımız ıcın ıyıce ogrenıp gelıstırmeye başladık...

ben hem corelde hem de freehandde sıkıntı cekmeden ışımı yapabılıyorum. alışkanlıklarımın dogrultusunda dusundugum zaman sana hıc dusunmeden freehand derım. corel beni kasıyor....

kısacası her ıkısınıde denemenı ısterım.... bu sorunun yanıtını bızım degıl de kendının vermenı ısterım....

şimdiden kolay gelsin...

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şuan için Türkiye'de o kadar da yaygın omasada, gelecek adobe illustrator'da gibi gözüküyor. Global kullanım, bol döküman, diğer adobe programlarıyla entegrasyon vb. sebeplerden dolayı.

kahin23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Proğram araçtır.düşünceler amacı oluşturur.proğram konuşmak boşşşş

yagmuradam

🌱Yeni Üye🌱
evet kahin23'e katılmamak elde değil bana programını değil hayal gücünü söyle derim.. Ama yinede Freehand ya da biliyorsan İllüstrator bu konuda sana en iyi yardımcı olabilecek programlar.. Hayal gücünü unutma..

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
program konuşmak neden boş olsun ki?düşünceler amacı oluşturur gibi radikal bi laf etmeye çalışmışsın ama o amacına ulaçmanı sağlayacak bir program gerekiyor.Boş konuşmasak daha iyi olur...
Corel de çok iyi olduğumu söyleyemem.Corele başladığım günden beri ısınamama sorunum var.Benim sadık yarim Freehand :)

ART'icker

🌱Yeni Üye🌱
cevaplardan gördüğüm ortak nokta kişiler değişik programlarda uzmanlaşabiliyor, ve bu programlar : corel, freehand ve adobe illustrator arasinda yani 3 program arasinda diye dusunuyorum.Photoshop ile logo tasarlamak pek matah birşey değil sanırım?

Açıklamalarınız için teşekkür ederim, şimdi bu programları araştıracağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
CorelDraw ve Freehand iyi bir başlangıç olabilir.

(Lütfen flood yapmayınız)

nvn

🌱Yeni Üye🌱
benım favorılerı corel ve illustrator süper programlar

AdımcA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence sabır programını kullanmalı.
bu tür çalışmalar için gerçekten sabır gerek. :)

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
corel piyasada cok yaygın oldugu için diyorsunuz sanırım... yada alışkanlıklarınız la soylemde bulundugunuz programlar aynı doğrultuda mı gidiyor?

ben sayısır vektorel program kullandım...

sayısız dıyorum cunku bu ıse başladıgımdan beri bir cok program ıle bırlıkte bende buyudum ve olgunlastım. bunlardan bır kaç ornek verirsem ready set go, canvas, gimp, freehand (ilk versiyonundan bu yana), corel (ilk versiyonundan bu yana), rag time, typestyler bunlardan bir kaçı....

ama zaman ıcerısnde bız de toplumuma ve bu ışın uzmanlarını takıp ederek 3 bazı programları ışımız ıcın ıyıce ogrenıp gelıstırmeye başladık...

ben hem corelde hem de freehandde sıkıntı cekmeden ışımı yapabılıyorum. alışkanlıklarımın dogrultusunda dusundugum zaman sana hıc dusunmeden freehand derım. corel beni kasıyor....

kısacası her ıkısınıde denemenı ısterım.... bu sorunun yanıtını bızım degıl de kendının vermenı ısterım....

şimdiden kolay gelsin...

ya yalnıs anlamayında burda hattinden fazla ukalalık var arkadaslar :) kasmayın kendinizi arkadaşımız amatör calısma diyor siz freehand diyorsunuz corel diyorsunuz bir arkadaşımızda corel piyasada cok yaygın diyor evet coreldraw corel demek istemiyorum çünkü bu programın adı coreldraw madem ukalalık yapcaz biz tam yapalım sayısız vectorel program kullanmış bir arkadaşımız ee ne işe yaradı seni padişah'mı yaptı burda şimdi sayısız programların coreldraw'ı kulanmasını bilen bir insan tabi herşeyi ile kulanmasını bilen bir insan asla coreldraw'a laf yapmaz cünkü gercekten cok basit ve cok profösyönel bir program coreldraw ne yapmak isterseniz icinde mevcut resimler için paint var trace var visulbasic tabanlı programcılık var daha ne yapsın coreldraw sizeki hala kücümsüyorsunuz coreldraw'ın dergisini gören varmı acaba hiç aranızda coreldraw'la yapılmış olan çalışmaları gören varmı çok merak ediyorum lütfen arkadaşlar coreldraw'ı küçümsemeyin...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ya yalnıs anlamayında burda hattinden fazla ukalalık var arkadaslar :) kasmayın kendinizi arkadaşımız amatör calısma diyor siz freehand diyorsunuz corel diyorsunuz bir arkadaşımızda corel piyasada cok yaygın diyor evet coreldraw corel demek istemiyorum çünkü bu programın adı coreldraw madem ukalalık yapcaz biz tam yapalım sayısız vectorel program kullanmış bir arkadaşımız ee ne işe yaradı seni padişah'mı yaptı burda şimdi sayısız programların coreldraw'ı kulanmasını bilen bir insan tabi herşeyi ile kulanmasını bilen bir insan asla coreldraw'a laf yapmaz cünkü gercekten cok basit ve cok profösyönel bir program coreldraw ne yapmak isterseniz icinde mevcut resimler için paint var trace var visulbasic tabanlı programcılık var daha ne yapsın coreldraw sizeki hala kücümsüyorsunuz coreldraw'ın dergisini gören varmı acaba hiç aranızda coreldraw'la yapılmış olan çalışmaları gören varmı çok merak ediyorum lütfen arkadaşlar coreldraw'ı küçümsemeyin...

mesajınızın üslubuna dikkat edin
kimseyi iğneleyip polemik yaratmayın
başka uyarı yapılmayacaktır
Kuralları okuyunuz kuralların içinde sorulan soruya cevap vermeniz gerektiğini ve başka insanların yorumlarına yorum yapmamanız gerektiği belirtiliyor.

humanistyamyam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
katılıyorum ama tasarımda önemli olan kullandığın programdan çok hayal gücündür..yani kısacası hayal gücün kadar yaratıcı olursun ama freehand ile başlangıç yapabilirsin