Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lütfen biriniz sahip çıkın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

recepcal

🌱Yeni Üye🌱
Bilgisayar programcılığı okudum programcılık yapamıyorum matematiğim olmadı için. Grafik tasarım yaparım nası olsa bilgisayarcıyım beceririm dedim kapı kapı dolaştım reklamcıları ya bana tabela taşıtmaya kalktılar yada banka işleri yaptırmaya.Karşılığında vadettikleri bişeyler öğretmekmi tamamen boş.Dedim kursta öğreneyim öğrendim bişeyler. İş ilanlarından arıyorum deneyimin varmı diyorlar tabiki yok. Deneyim kazanmak için bedava çalışacağım,o nası oluyormuş, bu nasıl basılıyormuş,şu nasıl tasarlanıyormuş diyebileceğim iş yeri arıyorum sonuç yine tabela taşırmısın diyenlerle karşılaşıyorum. Şimdi bu sitedeki bu işe benim gibi hevesle,merakla,istekle başlayan alaylı yada mektepli bu işi başarmış insanlardan rica ediyorum ve sesleniyorum. Gerekirse tabelada taşırım,bankayada giderim her ne ise. Biriniz sahip çıkın gel kardeşim bu iş şöyle bu iş böyle diyin ben size eleman değil kardeş olurum.Yeterki elime bir altın anahtar verin.Ustam olun dövün isterseniz onada razıyım.Lütfen...

Benzer konular

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
laik olduğun işi bulursun umarım.ama u zamanda gerçekten zor yine de ümidini yitirmeyesin...

recepcal

🌱Yeni Üye🌱
Ümit herzaman var ama deneyim yok onu kazanmayınca iş yok iş olmayıncada ümitlerde yok oluyor. Kısır bir döngü anlıyacağınız.

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benzer şeyleri yaşadım tek tavsiyem şu olabilir iş beğenmemzlik yapma, gerçi bu yazdıklarından anlaşılıyor, bir erlerden bir an önce başla çünkü zaman çok çabuk geçiyor ve bu deneyimi bir şekilde kazanıp kendini yetiştir. sonrası çorap sözküğü gibi gelir...

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Neymis efendim, "Grafik tasarım yaparım nası olsa bilgisayarcıyım beceririm dedim" degilmiş...
Grafik tasarimin aslinda bilgisayarla bir ilgisi yoktur. Bilgisayar programlari bir araçtır. Ben meselege baslagimda, isimizi rapido kalemlerimizle, boyalarla firçalarla yapiyorduk.
Arkadasim kusura bakma, gerçekten yazdiklarin iç parçalayici, benimde içim parçalaniyor. Ben bir kisi olarak, meslegimin sayginilgini ne kadar korurum, meslegime ne kadar sahip çikabilirim diye düsünüyorum. Çünkü yeni nesil beni aşagiya doğru çekiyor, bacaklarımdan asılıyor.
A) İs verenim, senin yerine okuldan yeni mezun olmuş, desen bilgisine sahip birisini yetiştirmeyi tercih ederim. Yarin ukala olup zip zipi ajans degistirsin diye...
B) İs verenim, seni yetistirmeyi tercih ederim, çünkü daha az maaş öderim, ssk ni yapmam, 40 yasina gelsende oğlum sen okumamissin bu maaşa fit ol derim. Hem tabelada tasittirim. (gerekcem var ya, sunu çiz desem çizemez)
gerçekten üzgünüm, aci ama gerçek...(savunuyorumuyum hayir)
Ben grafiker olmak istiyorum diyen, genç arkadasyarim, lütfen birkaç kez okuyunuz...
80'li lerin sonu 90'li yillarin basinda, ben grafikerim degimde o ne ? diyorlardi, o yılarda gazete anketleri vs seyler olurya 2000 yilindan sonra revasta meslek olarak GRAFİKERLİK diye boy boy haberler olurdu.... DİKKAT.... GRAFİKER PATLAMASI var. kendinizi koruyunuz....

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Neymis efendim, "Grafik tasarım yaparım nası olsa bilgisayarcıyım beceririm dedim" degilmiş...
Grafik tasarimin aslinda bilgisayarla bir ilgisi yoktur. Bilgisayar programlari bir araçtır. Ben meselege baslagimda, isimizi rapido kalemlerimizle, boyalarla firçalarla yapiyorduk.
Arkadasim kusura bakma, gerçekten yazdiklarin iç parçalayici, benimde içim parçalaniyor. Ben bir kisi olarak, meslegimin sayginilgini ne kadar korurum, meslegime ne kadar sahip çikabilirim diye düsünüyorum. Çünkü yeni nesil beni aşagiya doğru çekiyor, bacaklarımdan asılıyor.
A) İs verenim, senin yerine okuldan yeni mezun olmuş, desen bilgisine sahip birisini yetiştirmeyi tercih ederim. Yarin ukala olup zip zipi ajans degistirsin diye...
B) İs verenim, seni yetistirmeyi tercih ederim, çünkü daha az maaş öderim, ssk ni yapmam, 40 yasina gelsende oğlum sen okumamissin bu maaşa fit ol derim. Hem tabelada tasittirim. (gerekcem var ya, sunu çiz desem çizemez)
gerçekten üzgünüm, aci ama gerçek...(savunuyorumuyum hayir)
Ben grafiker olmak istiyorum diyen, genç arkadasyarim, lütfen birkaç kez okuyunuz...
80'li lerin sonu 90'li yillarin basinda, ben grafikerim degimde o ne ? diyorlardi, o yılarda gazete anketleri vs seyler olurya 2000 yilindan sonra revasta meslek olarak GRAFİKERLİK diye boy boy haberler olurdu.... DİKKAT.... GRAFİKER PATLAMASI var. kendinizi koruyunuz....

Yazmış olduğunuz düşüncelere katılmamak imkansız. Bence grafik tasarımcılığa gönül vermiş herkesin dikkatte etmesi gereken küçük ip uçları vermişsiniz. Düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür eder, bir çok arkadaşın burada ki yorumu dikkatle okumasını öneririm.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Bilgisayar programcılığı okudum programcılık yapamıyorum matematiğim olmadı için. Grafik tasarım yaparım nası olsa bilgisayarcıyım beceririm dedim kapı kapı dolaştım reklamcıları ya bana tabela taşıtmaya kalktılar yada banka işleri yaptırmaya.Karşılığında vadettikleri bişeyler öğretmekmi tamamen boş.Dedim kursta öğreneyim öğrendim bişeyler. İş ilanlarından arıyorum deneyimin varmı diyorlar tabiki yok. Deneyim kazanmak için bedava çalışacağım,o nası oluyormuş, bu nasıl basılıyormuş,şu nasıl tasarlanıyormuş diyebileceğim iş yeri arıyorum sonuç yine tabela taşırmısın diyenlerle karşılaşıyorum. Şimdi bu sitedeki bu işe benim gibi hevesle,merakla,istekle başlayan alaylı yada mektepli bu işi başarmış insanlardan rica ediyorum ve sesleniyorum. Gerekirse tabelada taşırım,bankayada giderim her ne ise. Biriniz sahip çıkın gel kardeşim bu iş şöyle bu iş böyle diyin ben size eleman değil kardeş olurum.Yeterki elime bir altın anahtar verin.Ustam olun dövün isterseniz onada razıyım.Lütfen...

Mesajın çok içten, duygulanmamak elde değil.
Biz bu siteyi kurarken senin durumunda olan insanlara bir nebzede olsa yardımcı olabilirmiyiz düşüncesiyle hareket ettik. Grafik tasarımı kendisine meslek olarak seçmiş insanların bir çoğu maalesef mesleğe başladıklarında. Anında ben nasıl adımı duyururum, ben ne yaparsam parayı çuvalla götürürüm moduna geçiyorlar. Bu nedenle bilmem ne şirketinde danışmanlık, bilmem ne ajansında tasarımcılık. bilmemne salonunda seminerler veya bilmemne kursunda hocalık gibi köşebaşlarını tutmak için hevesle atılıyorlar. Bu karmaşa ve hırs ortamında geride bıraktıkları insanları değil görmek adını bile duymak istemiyorlar. Bilmemne salonunda dijital tasarım semineri veren bu insanların vicdanlarıda sanırım dijitaleşmiş. Bu dijital vicdanlı adamlar, sizin gibi hevesli insanları desteklediğimiz için bizide eleştiri odağı haline getirdiler.
Hayatın layerleri fotoshopun layerlerinden çok daha karmaşık maalesef. Duyguları gözükür hale getirmeye çalışan bizler, neden bu kadar acımasız ve kör olabiliyoruz anlamak mümkün değil.

Üzüldüm ne diyebilirimki......

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yazmadan edemeyeceğim. Bedava çalışma mantığına her zaman karşıydım karşıda olacağım. Çırak olarak bile girseniz bir bedel almak hakkınızdır.

turhan1299

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Grafik hissiyata bagli bir kavramdir bence. Bir grafiker yaptigi calismalarda hislerini kullanmalidir diye dusunuyorum. Tasarimi yaparken onunla konusmali ve icini ona yansitmali. Ben bir isverenim ama ekibime kesinlikle bunu hissettirmemeye calisirim. Yani patron kelimesi benim ajansima cok aykiri. Bir grafiker mantigindan cok hislerini kullanmali diye bakiyorum olaya. Sonucta hepimiz ayni noktadan basladik. Ben karsimdaki insanin diplomasindan ziyade bu guzel meslege yatkinligina ve ogrenme arzusuna bakarim. Yasasin yeni nesil, cunku onlari yetistirecek bizleriz....

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Turhan bey, gönülden destek versek, gerçekten imkanınız varsa, recepcal kardesimize destek olsak. Yok diyorsaniz sözde yeter napalim.

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben en azından burda bu genç yeteneğe birilerinin sahip çıkacağına inanıyorum.. hadi bakalım...

recepcal

🌱Yeni Üye🌱
Emin olun burada yazdıklarımı yazmak isteyen çok kişi vardır benim gibi ve burda yazılanları çok dikkatli bir şekilde okuyacaklar.Ben şunu çok iyi biliyorum benim gibi insanlar hiç bir zaman grafiker olamaz çünkü elimiz kalem tutmayı bilmez. Ama benim gibi insanlar çok güzel grafik tasarımcısı(programda tasarlayarak) olabilir. Amacım ne iç parçalamak ne duygu sömürüsü yaparak dikkat çekmek.Adı ne olur bilmem ama beni eğitecek biri varsa hala aynı fikirdeyim. Hak ettiğim zamanda ücretde verilebilir ayrıca. Herkese çok teşekkür ederim. SAYGILAR.

turhan1299

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Supheniz olmasin NUCAT hanim, Recep beyin aradigi Altin Anahtar belkide ANAHTAR REKLAM AJANSINDADIR. Pm den bize ulasabilirsin Recep.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Turhan bey, çok sevindim... gerçekten gözlerim dolu dolu oldu... nasil cümle kurulur bilemedim. gözlerinizden öperim mi denir? elerinizden öperim mi denir?
Recep bak gözümüz üstünde bizi üzme. Sana güveniyorum...
sevgiler
nüket

turhan1299

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim Nuket hanim. Umarimki Recebe birazda olsun yardimci oluruz....

tturkoo

🌱Yeni Üye🌱
her şey senin elinde

ben grafikerliği 15 dk da başıma gelen bir emrivakilikle öğrendim. 15 dk dedim ama tam 6 senedir bu işin içindeyim çok çalışdım yeni olan her tasarıma baktım aynını yapmaya çalıştım bişeler eklemeye uğraştım. ha bana gazel okuma iş bul veya ver diyosan yok kardeşim ne iş var nede ekmeğini bölüşmek isteyen. 1000 adet kartvisit 10 ytl den yapılırsa bu piyasada ki bu bir örnek gerisini sen düşün. yapman gereken büyük risklere girmeden ufak ufak çantacılık şeklinde iş almaya çalışmak fatura isteyen olursa artık tanıdık bir şirketten fatura kestiricen. kendi sırtını kaşımayı öğren kardeşim yoksa kimse senin sırtını kaşımaz bu benim deneyimim biraz yavaş ve zorlu yol alacaksın ama emin olki sana tabela taşıttıranlara rakip olabilirsin...
bu azdıklarım hayal değil zaman çalışma hırs ve sabır ister...

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben tabela reklam sektörüne 12-13 yaşında okullar tatilken başladım (hafta son tatili)
ve birşeyler öğrenmek amacıyla başladığımdan para pul sormadım ama ustam rahmetli (nur içinde yatsın) zorlada olsa cebime harçlığımı koyardı ve benide oğlu gibi severdiki bazen oğlundan bile avantajlı durumdaydım çünkü hem okuyor hemde çalışıyordum çok istekli ve azimliydim imalattan montaja tasarımdan uygulamaya kadar her bişeyinide öğrendim liseyi bitirdim dersaneye gönderdi "sen yeterki oku, burda yerin hazır" dedi 2 yıllık okudum (bu arada ustamızı kaybettik büyük oğlu işi devam ettirecekti.. Yardıma desteğe ihtiyacı var diye okulu bırakacaktım! oğluda aynısını dedi "sen git oku yerin her zaman hazır" diplomamı aldım. (mak.res.konst. teknikeri olarak) yerim yine hazırdı. arkadaş ben geldim diye gönül rahatlığıyla askere gitti geldi dükkana ben baktım ben askerliğimi yaptım geldim yerim yine hazırdı. fakat "ben kendimi daha geliştirmek istiyorum müsadeniz olursa" dedim bi nevi onlarında iznini alarak 1 yıl önce antalyaya geldim. ve şimdi kendimi geliştirdiğim gibi gelişen teknoloji ve yapılan işler bakımından şimdide ben onlara bişeyler öğretmeye çalışıyorum

12-13 yaşlarındayken hiç tanımadığım bir yerde işe başlıyorum ve aileden bir sayılıyorum

bu da benim hikayem....

saygılar

umarımki sende istediğini bulursun
Ankarada tanıdıklarım olsa emin ol aracı olmaya çalışırdım
Allah yardımcın olsun

bu arada şunu ekleyim ümitsizliğe kapılma

program öğrenilir tasarım yapılır

ankarada gez reklamcıları ajansları matbaaları anlat derdini burdaki gibi biri olmazsa biri mutlaka yardımcı olur egerki gezdim bulamadım olmadı diyorsan seni antalyaya çağırıyorum ben cadde üzerinde yürürken 5. firmada iş buldum 3ünde zaten patronları yoktu bilmem anlatabildimmi

iyce uzatmayım hadi kolay gelsin

Son düzenleme:

preee

🌱Yeni Üye🌱
ha bana gazel okuma iş bul veya ver diyosan yok kardeşim ne iş var nede ekmeğini bölüşmek isteyen. 1000 adet kartvisit 10 ytl den yapılırsa bu piyasada ki bu bir örnek gerisini sen düşün. yapman gereken büyük risklere girmeden ufak ufak çantacılık şeklinde iş almaya çalışmak fatura isteyen olursa artık tanıdık bir şirketten fatura kestiricen. kendi sırtını kaşımayı öğren kardeşim yoksa kimse senin sırtını kaşımaz bu benim deneyimim biraz yavaş ve zorlu yol alacaksın ama emin olki sana tabela taşıttıranlara rakip olabilirsin...
bu azdıklarım hayal değil zaman çalışma hırs ve sabır ister...

sanirim ayni sektordeyiz ama ters uclarindayiz bence cita yukseltmeye bakmamiz gereken yerde siz tam tersine gidiyorsunuz yukselmek icin kaliteden odun verilecekse hic yukselmemek daha iyidir bence bizim sektorumuzu (matbaaciligi) bu hale getiren bu 1000 tane kart su kadar mantigidir duz mantikla soyluyorum turkiyede 750,000 adet gestetnerci kartvizitten ekmek yerken sizin az once arkadasa onderdiginiz sistem sayesinde bu ufak tabir edilen matbaalar veya mahalle arasindaki matbaalar kapandi bugun bunlar kapanmasaydi turkiye genelinde arkadasimin is bulabilecegi minimum 500,000 doayinda matbaa vardi ama bizim sektorumuz o kadar caresizlestiki 10 liraya kalitesinden odun vermeye basladi bence arkadasim sen isini iyi yap ve hakkin icin yap ucuza cok is mantigi asagiya ceker bizim yukariya gitmeye ihtiyacimiz var umarim gideriz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...