Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

lütfen fikirlerinizi yazın kafam çok karışık

eflhatun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar dün bir matbaaya iş görüşmesi için gittim.matbaa deneyimli eleman arıyorlar. ben 3 senedir tabela ve digital baskı alanında eşimle birlikte çalıştım. matbaa bilgisi verebilicek biyer olmadı.ama kendi alanımda iş bulamıyorum matbaayıda öğrenmek istiyorum ama geçim derdimde var.
işverenin bana söyledikleri şu 400tl ye stajer olarak gelirsin 1sene içinde a dan z ye öğrenirsin ama sonra bizi bırakıp gitmek yok oturup tekrar konuşucaz maaşını yükselticez. sonra sigortanı yapıcaz dedi.
ben kendi alanımda 1000tl civarı alıyorum ama gitgide grafiker alımı duruo bu meslekte bana yakın olan semtlerde özellikle. benim öğrenmek istediğim 400tl ye gitmeye değermi ve 1sene sürermi bu işi öğrenmek.
lütfen bir fikriniz varsa yazın, evde psikolojim bozuldu ve özgüvenim kaybolmaya başladı artık

Benzer konular

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bunlar klasik patron numaralarıdır.Bir yıl sonra sana teklif edeceği ücret azami 750 tl olacaktır.Sebebini sorduğunda da kim % 50 nin üzerinde zam yapmış? bak ben yapıyorum.olaracaktır.
Pek fazla da işinize karışmak istemiyorum.Karar sizin tabiki

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hiç para almadan 2 ay çalışayaım de 2ayda kaparsın zaten yapılacak değişik şeyler olmaz hep aynıdır. sonra da normal maaşla gir bence tabi olur mu bilmem ama denemeye değer o 400 tl çok az bir miktar ve ssk da başlamayacak olması hoşuma gitmedi. sonuçta sözleşme yapmadığın sürece işe stajer de olarak girsen ilk gün ssk başlar. yine de karar senin. kolay gelsin şimdiden aklın hep seçmediğinde kalacak:D çok zor bir durum ya

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
aynı sartlara bende kabul ettım 2 ay calıstım toplam 800 almam gerekırken, 200 aldım... sonucta ssk da yook oyuzden sesını cıkartamıyorsun... 2. ayın sonunda cıktım ısten...1 yıl da cook uzun bır donem bence... duzgun bıyer olsa zaten bu maası we ssksız eleman aramayı teklıf etmez... kendı tecrubemden ornek verdım... benım paraya ıhtıyacım yooktu ama sen ewlıysen mutlaka para da onemlı demektır. bence hıc bulasma derım... yınede karar senın....

eflhatun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok sağolun arkadaşlar eksileri daha fazla artılarından, birsürü iş görüşmesine gittim hepsi ayrı seneryo gerçekten işimiz gitgide zorlaşıyor. Allah yardımcımız olsun söyleyecek başka şey bulamıyorum.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
1 sene içinde hayatı mı öretecekler yapmayın etmeyin. krize sığınmış, ufacık açığını yakalamış, çalışan sömürme politikasına girmiş işverenlerden itinayla kaçınız. 1-2 ayda çok rahat adapte olcağın şeyler için uzun dönemm 400 lira maaş almayı sakın kabul etme. bu gibi insanlar yüzünden insan kendine olan özgüvenini ve mesleğine olan saygısını yitirir. bende işten yana pek çok tatsızlıklar yaşadım. yüzünü güldürecek güzel bir iş bulursun umarım. üzülme arkadaşım. :)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
400 lira mı çok saçma. En deneyimsiz, en bilgisiz, daha konuşmayı bile beceremeyen elemanı bile sekreter vasfıyla 600 liraya işe alıyorlar, hem de sigortasını da yaparak. Bir de sizin 3 yıllık deneyiminiz varmış. Pes doğrusu bunu size nasıl teklif etmişler anlamadım doğrusu. İlla da matbaayı öğreneceğim kafama taktım diyorsanız "porcelain" e katılıyorum. Zaten alt yapınız var. Bu işi bırakın bir yılda kapmayı 2 ay size yeter de artar bile. İnsanları ne güzel sömürüyorlar ya.

Tezinden hayırlıysa iş bulmanızı gönülden diliyorum. Umudunuzu kaybetmeyin. Herşey ters giderken bir de bakmışsınız ummadığınız yerden bir fırsat çıkar.

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben olsam kabul ederdim.. bende dıgıtal baskıcıda basladım mesele 1997'de. Daha sonra ajansa gectım. Ama matbaa yonum zayıftı. Sırf matbaayı ogrenmek ıcın haftalık ÇOK ÇOK cüzzi bir rakama çalıştım. Daha sonra şartları konuştuk.. Uymadı.. Ama ben istediğimi zaten almıştım...yanı matbaa yı ogrendım..1 sene uzun bır zaman ama.. zaten bu ısı yapan bırısı ıcın...

Not: bu mesajı baska alernatıflerının kalmadıgını dusunerek yazıyorum...Ama var dıyorsan onu da degerlendır.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir ay kendinizi denemek istediğinizi söylerek işe başlayabilirsiniz.

Bu bir ay boyunca hem iş aramaya devam edebilir, hem de o işi de rahatlıkla yapabileceğinize dair kendinize güven kazanabilir, en azından korkunuzu yenebilirsiniz.

Çalışıyorken iş bulabilmek daha kolaydır. Çünkü matbaaya iş getirenler de işverendir çoğunlukla.. (Normalde bu dediğimi onaylamam. Ama, o tarz yaklaşıma karşı normal.)

Bu bir ay sürenin sonunda işverenle artık birbirinizi tanıyor olarak yeniden şartları konuşabilirsiniz.

Kolaylıklar diliyorum.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
bu tip tekliflere halamın da bıyığı olsa amcam olurdu diyebilirsiniz...

hiç deneyimi ve eğitimi olmayan istekli bir arkadaşın, belkide aylarca sadece yol yemek ve sigorta karşılığında çalışması normal karşılanabilir.

ancak dijitalden off sete geçiş... prensipleri anlama meselesidir ki... 15 günde çözersiniz

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben kabul etmediğiniz için sevinenlerdenim, çok daha iyi bir şey sizi bekliyor bence. O adam bence fazla akıllı, bir ay bile deseniz alttan girip üstten çıkardı; bir bakmışsınız siz hala kuş gibi parayla oradasınız.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
u tür işleri kabul etmeyin

arkadaşlar dün bir matbaaya iş görüşmesi için gittim.matbaa deneyimli eleman arıyorlar. ben 3 senedir tabela ve digital baskı alanında eşimle birlikte çalıştım. matbaa bilgisi verebilicek biyer olmadı.ama kendi alanımda iş bulamıyorum matbaayıda öğrenmek istiyorum ama geçim derdimde var.
işverenin bana söyledikleri şu 400tl ye stajer olarak gelirsin 1sene içinde a dan z ye öğrenirsin ama sonra bizi bırakıp gitmek yok oturup tekrar konuşucaz maaşını yükselticez. sonra sigortanı yapıcaz dedi.
ben kendi alanımda 1000tl civarı alıyorum ama gitgide grafiker alımı duruo bu meslekte bana yakın olan semtlerde özellikle. benim öğrenmek istediğim 400tl ye gitmeye değermi ve 1sene sürermi bu işi öğrenmek.
lütfen bir fikriniz varsa yazın, evde psikolojim bozuldu ve özgüvenim kaybolmaya başladı artık

en önemli şık girer girmez sigortanı başlatmak zorundadır işveren sigortanı yapmadığı takdirde çok ağır cezaları var ve bu tür işlerde herkes grafiker oluyor 400 tl ye tamam diyor ondan sonra piyasa düşüyor bir tane dernek veya oda kursak her ilde örgütlensek inanın durumlar çok farklı olur bu kadar geniş bir toplulukken böyle bir oda veya dernek kurmamamız çok saçma örgütlenmemiz lazım artık her işveren kendi kafasına göre at oynatamasın 100 tl lik bir maliyeti var işin işe 1000 tl para alıyor elemana gelince para kazanamıyoruz diyor bu durumu düzeltelim artık corelde vey illustratörde yazı yazmakla grafiker olunmuyor basit bir örnek turkcell nasıl yazılır türksel mi türksell mi turkcell mi bunu yapan grafikerim diye gezen insanlar oldukça biz daha çok aç kalırız sigorta oalyından dolayı bir reklamcıda çalışan arkadaşım ufak bir sebepten işten çıkardılar 5 senedir aynı yerde çalışıyordu mahkemeye verdi 5 sene için 81.000 tl tazminat aldı sizde buna göre davranın artık

• Beğen
Tepkiler: Nur

eflhatun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
haklı çıktınız arkadaşlar başka bir işverenle görüştüm ve 2 ayda öğrenirsin dedi. Etiket firmasıydı ve 2ay için 800tl ye gel sonra zaten oturup konuşuruz dedi fakat 3vesayit olduğu için başlayamadım işe. Yorumlarınız gerçekten moralimi yükseltti çok sağolun. Umudumu kaybetmemeye çalışıyorum