Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac kırıntıları

ousia.essentia

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
macbook'umun sistemini yeniledim (erase) ve kurulum aşamasından sonra şimdi en ufak bir işlemde bile sanki zaman duruyor.

Yaptığım araştırmada, makinanın açılma aşamasında birkaç tuşa basarak sistem içindeki kırıntılardan kurtulmanın mümkün olduğu bilgisine ulaştım, ancak bunların hangi tuşlar olduğunu bulamadım.
Bir bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Saygılarımla

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Merhaba,
macbook'umun sistemini yeniledim (erase) ve kurulum aşamasından sonra şimdi en ufak bir işlemde bile sanki zaman duruyor.

Yaptığım araştırmada, makinanın açılma aşamasında birkaç tuşa basarak sistem içindeki kırıntılardan kurtulmanın mümkün olduğu bilgisine ulaştım, ancak bunların hangi tuşlar olduğunu bulamadım.
Bir bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Saygılarımla

Bunun kırıntılarla ilgisi olduğunu sanmıyorum, sistemi yeniledim dediniz, sistemi yükselttiyseniz (öyle tahmin ediyorum) mesela Tiger'dan Leopard sisteme geçtiyseniz, bilgisayarınız yavaşlar. Her yeni sistem bir öncekinden daha çok görsel tema içerir ve bellekte daha çok yer kaplar... Eski sisteme dönmenizi tavsiye ederim..

Sistemi yavaşlatan diğer unsurlar:
1. Font fazlalığı ve font programının başlangıçta açılması
2. Başlangıçta otomatik açılan programlar (MSN gibi)
3. Virüs tarayıcılar
4. Masaüstü resimleri
5. Mekanik problemler (ram çakışması vs)

Bahsettiğiniz kırıntı temizleme kısayolu yanlış hatırlamıyorsam sistem açılırken (Cmd+alt) olmalı...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
f klavye cmd+p+i ancak q da p ve i yerine ne geliyosa ona basman lazım ki bu sorununu çözmeyecek emin ol. ya formatlamada bi sorun oldu, yada formatlamana sebebiyet veren problem kanatlandı ve bir kuş oldu

bir mac i bozabilen herşeyi bozabilir XD

umarım sorununu biran önce çözebilirsin

ousia.essentia

🌱Yeni Üye🌱
Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Sevgili Önder,
Öncelikle, kendi sistemi (Tiger) yüklemiştim. Makinanın üzerinde sistem fontu dışında başka bir font yok ve diğer yazmış olduğunuz sıralı bilgileri de defalarca kontrol etmeme rağmen problem devam ediyor.
Saygılarımla,

Sevgili Elnor,
Vermiş olduğun komutlarla ilgili her hangi bir gelişme olmadı.
Saygılarımla,

Ayrıca, bilginize..
Bilkom'la yapmış olduğum görüşme sonunda, (ne kadar doğrudur bilemem..) 7 CD'lik bir tam temizleme öneriyorlar. Her halde bir de bu yolu denemekte fayda var diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar