Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

macbook pro alacağım nerden almalıyım?

sertand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sertandirek.com
Macbook pro almayı düşünüyorum. fakat apple bayisinde 3.300 tl,

apple bayisi olmayan diğer bilgisayar firmalarından birinde 3.000 tl,

300tl arada fark var, sizce nereden almalıyım, (300 tl az para değil yani )

300 tl için bayiden almaktan

vazmı geçmeliyim, yoksa 300 tl daha ucuza diğer bilgisayar firmasındanmı

almalıyım, cevaplarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

exloper

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ebrureklam.com.tr
merhaba;

bende yaklaşık 2 ay önce macbook pro aldım. ve evet oldukcada memnunum. bana sorarsan istanbuldan darty mağazasından al . ama imkanın varsa İmac al . cünkü mukemmel

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
nerden aldığınız çok farketmez. Bilkom çıkışlı olması yeter. Bir de alacağınız macbook güncel olan mı ona bakmanız gerekir. En mantıklısı bilkom sitesinde satılan macbookların donanımlarını inceleyin. Aynısının bilkom çıkışlısını alabiliyorsanız elbette 300 lirayı cepte saklamanız daha mantıklı olacaktır.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Macbook pro almayı düşünüyorum. fakat apple bayisinde 3.300 tl,

apple bayisi olmayan diğer bilgisayar firmalarından birinde 3.000 tl,

300tl arada fark var, sizce nereden almalıyım, (300 tl az para değil yani )

300 tl için bayiden almaktan

vazmı geçmeliyim, yoksa 300 tl daha ucuza diğer bilgisayar firmasındanmı

almalıyım, cevaplarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bahsettiğiniz hangi firma bilemiyorum ama aşağıda yazacağım firmalar apple yetkili satıcısıdır ve buralardan alacağınız mac'iniz bilkom güvencesi altındadır.

-Bimeks
-Darty
-Electro World
-Saturn
-Media Markt
-Vatan
-Teknosa

Bu firmalar yetkili satıcı olmalarına rağmen satış fiyatında bilkomdan bağımsız hareket edebiliyorlar ve bilkom fiyatlarıyla aralarında ciddi farklar olabiliyor.

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilkom güvencesi diye birsey yoktur.Faturalı olarak alacağınız her apple ürününün Türkiyede 2 sene garantisi vardır ve bütün yetkili servislerin size hizmet verme mecburiyeti vardır. 300tl az bi ücret değil.alacağınız ürünün yetkili yada diger firmalardan olması size hiç bir sey kazandımaz.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
bilkom güvencesi diye birsey yoktur.Faturalı olarak alacağınız her apple ürününün Türkiyede 2 sene garantisi vardır ve bütün yetkili servislerin size hizmet verme mecburiyeti vardır. 300tl az bi ücret değil.alacağınız ürünün yetkili yada diger firmalardan olması size hiç bir sey kazandımaz.

İstanbul bilişimden herhangi bir apple alın ve daha sonra yetkili bir servise götürün bakalım dediğiniz olacak mı? Bilkom sadece kendi bayiileri ve yetkili satıcılarına teknik servis hizmeti verir bunun dışında istanbul bilişim gibi paralel ithalat yapan firmalar yasalar gereği garanti vermek zorundadır ama bu garanti apple veya bilkomu değil sadece kendisini bağlar.

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
istediğin yerden bi mac al gel gidelim istediğin servise birlikte gorelim..insanları yanlıs yönlendiren sensin.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
bilkom güvencesi diye birsey yoktur.Faturalı olarak alacağınız her apple ürününün Türkiyede 2 sene garantisi vardır ve bütün yetkili servislerin size hizmet verme mecburiyeti vardır.

Gerginliğe gerek yok. İfadenizde her apple ürününün 2 yıl garantisi var derseniz bende sizi insanları yanlış yönlendirmemeniz için uyarmak zorunda kalırım. Şu andaki uygulama Apple yetkili satıcıları ve Bilkom bayilerinin sattığı apple ürünlerine 2 yıl garanti verilmektedir istanbul bilişimin sattığı apple ürünlerine bilkom yetkili servisleri sadece 1 yıl garanti vermektedir o da uluslararası garanti kapsamında değerlendirildiği içindir bununla birlikte istanbul bilişim tüketici yasaları gereği kendi sattığı bütün ürünlere (apple olması şart değil) ithalatçı firma sıfatıyla 2 yıl garanti vermek zorundadır. Buradaki ayrıntı istanbul bilişimden aldığınız bir apple ürününün apple yetkili servisleri tarafından 1 yılın sonunda garanti kapsamında değerlendirilemeyeceğidir. Bu demek değildirki ürününüzün garantisi bitti gidersiniz istanbul bilişime ürününüze teknik hizmet verilmesini isteyebilirsiniz. Benim başta kastettiğim Bilkom garantisinin sadece kendi bayileri ve apple yetkili satıcılarına 2 yıl olduğuydu ama ifadem eksik kalmış kabul ediyorum.

Sonuç olarak istanbul bilişim apple yetkili satıcısı değildir sadece bağımsız ithalatçıdır o yüzden çok daha yaygın olan apple servislerinden 1 yıl sonra garanti kapsamında yararlanılması mümkün değildir.