Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

MacOSx86 - PC ye MacOS - (video)

xenecroshiner

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar

1 ay önce pc me mac os x 10.7 kurdum. gayet hızlı ve stabil çalışıyor. ve şu zamana kadarda herhangi bir problem çıkarmadı

bilgisayarın hızını görmek ne kadar stabil çalıştığı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için ve özellikle pc ye kurulan mac os yavaş çalışır diyenlere aşağıdaki videoyu izlemelerini tavsiye ediyorum.

kendim çektim ve yükledim. bilgisayarın açılış hızı ve programların nasıl çalıştığını göstermektedir.

bilgisayarın düğmesine bastıktan 27 sn sonra mac os masaüstü hazır oluyor.

bütün grafik ve multimedia programları yüklü olan bilgisayarda programları ardarda çalıştırarak sistemin tepkisini ölçtüm ve sonuç inanılmazdı. örnek vermem gerekirse açılışı en uzun süren program 4 sn de açılmaktadır.

üstelik 2 farklı harddiskime birine mac os birine windows yüklüdür. ikisi de problemsiz çalışmaktadır

işlemci: intel core 2 quad 2,83 ghz
anakart: Gigabyte G31M-ES2L
ekran kartı: nvidia g-force 9800GT
4 gb ram

video linki:

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
şifresiz

kurmak isteyenlere başarılar

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner bende pc me mac os x 10.5.7. kurdum (güncellemeyle 10.5.8 yaptım)
ekran kartım sennkiyle aynı nvidia GT9800 (1 gb ddr3)
benim tek sorunum ekran kartı driverimı hatalı tanıtmam.
ilk başta çözünürlüğü falan değiştiremiyodum, bi driver buldum yükledim şuan çözünürlüğü değiştirebiliyorum görüntü de güzel ama sistem 1 gb olan ekran kartını 512 mb görüyor ve film izleyemiyorum hacintoshum da
Bana ekran kartı driverını gönderebilir misin???
mail adresim: hamzaemerr@gmail.com

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
mesela benim macbook'un düğmesine bastıktan 7 saniye sonra masaüstü hazır oluyor...

:)

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner driver için teşekürler.
bu kadar küçük boyutta olması beni şaşırttı:) yarın deneyecem inş. olur...

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner verdiğin driver hackintoshumu bozdu çok acil yardımlarını bekliyorum.
yükledim yeniden başlattım maci.Görüntü gelmiyo siyah ekran kalıyo öylece :(
acaba gönderdiğin driver tam olarak benim ekran kartının ki değil miydi???
SPARKLE 9800GT 1 GB GDDR3 256bit 16X ekran kartım var
resmini de ekliyorum.
6f5128ad5b3ad4498e6fa195a8f4d0fb.jpg

maci formatlayıp baştan mı kurmam gerekiyor ::((

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner hala açılmıyo mac im bakamadım da olmazsa formatlayıp eski driverımı kuracam senin yardımından ümidimi kesiyorum :)

koçreklam01

🌱Yeni Üye🌱
tmm çok güzelde benimde bir sorunum var pc me photoshopu yükledim ilk 1 ay çalıştı ondan sonra seri numarası istei seri numarasını internetten buldum ondan sonra Authorization code (yetkilendirme kodu) istedi ama onu bir türlü bulamadım ne olursunuz bana yardımcı olun daha acemiyim bir şey bilmiyorumS:S:S:S:

Mr.SaqOoLeRa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.grafikerler.net
aRKaDaŞım ***LAzım Sana Ben EkLeRim Şimdi Eğer Sitede Yoksa. Ki VaRDıR MuhTemeLen Sen İyiCce BaK BuLamaSsan AyaRLaRıSs..

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner kusura bakma kardeşim boşuna günahına aldık:D
verdiğin driver uyuyor ben daha önceki yüklediğim driverı kaldırmadığım için daha doğrusu kaldıramadığım için sorun yapmış.
artık mac imde film izleyebiliyorum ekran kartımı hatasız tanıyor ;)
formatlamak zorunda kaldım ama en sonunda sağlam oldu:d

xenecroshiner

🌱Yeni Üye🌱
ya kusura bakma aradan bir hafta geçmiş maile de gelmiyo mesajlar öle arada giriyorum

çalıştığına sevindim. problem olmaması gerekiyordu zaten aynı ekran kartı sonuçta ve bu ekran kartına tek bir driver vardı.

kurmak isteyenlere şu şekilde yardımcı olabilirim

ben leopard kurdum 10.5.7

elimde harddiskin alınmış imajı var. ama bunu da sadece benim topladığım sisitemi toplayanlar kurabilir.

macpro ya 10.000 tl verecek bütçesi olmayan ama iyi performans almak isteyen benim gibilere ikinci alternatif

sistem + sürücüler + programlar

8,51 GB

eğer benim sahip olduğum sistemi modeline kadar aynı alırsanız yükleyebilirsiniz. onun haricinde bir sistemde zaten açılmayacaktır.

imajı yüklediğinizde kurulum yapmadan sistem direk açılacak sonradan yapmamız gereken EFI ile ilgili birkaç ayrıntı var dosya eklememiz gereken (boot cd siz açılması için) o kadar. ondan sonra problemsiz kullanabilirsiniz

önce 1 adet boot cd si var onunla başlatıyoruz bilgisayarı karşılama ekranı gelince kurulum dvd sini takarak haddiskimizi formatlıyoruz mac os journaled (HFS) olarak böylece EFI partisyon oluşacak

mac os olarak formatlamazsak EFI oluşmaz. formatlamadan imajı kurarsak da EFI oluşmaz. EFI yoksa mac os açılmayabilir. bu yüzden önce HFS formatlıyoruz. o EFI partisyonu otomatik oluşturuyo

sonra paragon drive back up ile hardiske benim yollacağım imajı yükleticez. bunu dvd den direk görerek yüklermi denemedim ama ben USB harici diske atarak ordan kurulum yapmıştım.

imajı yükledikten sonra bilgisayarı yine boot cd si ile başlatıyoruz karşılama ekranı gelince yüklediğimiz harddisten başlat komutu veriyoruz ve mac os açılıyor.

masaüstü geldikten sonra, boot cd kullanmadan açılışı sağlayacak bir iki dosya eklememiz gerekiyor.

* chameleon programını kuruyoruz
* EFI partition mount programı ile EFI partisyonu görünür hali getiriyoruz ve içine birkaç dosya atıyoruz

bundan sonra işlem tamamıyla bitmiş oluyor. yeniden başlattığımız zaman mac os direk açılıyo.

bu aşamaları bende anlatabilirim ister msn den ister telefon ile ancak dediğim gibi sadece benim sistemin aynısını toplarsanız yardımcı olabilirim. benim sistemi çalışır hale getirmek için 1 haftamızı verdik. inanılmayacak kadar çok sorun çıktı.
ekran kartını görmez, yok etherneti görmez, yok sesi çıkmaz . yani çok uğraştırdı. en son 20 tl verip bi ethernet kartı aldım ayrı slota taktık. oda EDIMAX marka olmak zorunda. en son yaptık ve direk harddiskin imajını aldık.

sonra deneme amaçlı yukarıda yazdığım işlemi tekrarladık sanki sıfırdan bir harddiske kurarmış gibi problemsiz açıldı.

bu şekilde imaj alma yöntemiyle baştan sona kurulumla uğraşmıyoruz. ilerde bir gün mac os problem mi verdi. dosyalarını yedekle yükle imajı 10 dkda sistem ilk kurduğun gün gibi olsun.

şimdi çatır çatır kullanıyorum. hala canavar gibi.

işlemci: intel core 2 quad 2,83 ghz
anakart: Gigabyte G31M-ES2L
ekran kartı: nvidia g-force 9800GT
ethernet kartı: EDIMAX
(ram 4 gb tavsiye edilir)

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğer 10.5.7 ise Türkçe'sini Bilkom'un sayfalarından temin edip Türkçe yapabilirsiniz. Ama Türkçe kullanmayı tavsiye etmem. Şu an Leopard son sürümü 10.5.8 Türkçe yaparsanız 10.5.8 e geçiş yapamazsınız. Eğer hackintosh ise sizin için daha bir uğraştırıcı olur.

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner sana yine işim düştü kardeşim :)
ben pc me snow leopard kurdum daha önceki senin verdiğin ekran kartı driverı uymudı
acaba snow leopard için bulabilirmiyiz???
Nvidia Sparkle 1 Gb GT9800 DDR3 256 bit

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xenecroshiner
hallettim kardeşim gerek kalmadı sağol yinede ;)