Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Makinanın (challenger) Baskı Yaparken Boya Kesmesi

designergun

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar....
Challenger marka 320 lik baskı makinamızın boya kesme problemi var...
Hemde bir kaç renk değil.....tamamının kesilmesi gibi bi problemimiz var...
İlk baskıya başlayınca oluyor bu..bir kaç metreden sonra bi anda tüm renkleri kesiyor...tek taraflı bi 5 metre baskı yaptıktan sonra kendine geliyor ve çift taraflı normal baskı hızında çalışıyor...
Yardımlarınızı bekliyorum...

imza06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kullandığın boyanın uzun süre beklemiş olabilir . voltaj ayarlarından olabilir. statik elektriklenmeden olabilir. ortam sıcaklığı ve hava akımı aldığı için olabilir (pencere ve kapı açıktır makinada tam ortasında kalırsa gibi..) aklıma gelenler bunlar kolay gelsin

simo

🌱Yeni Üye🌱
selamlar;
Saatçıoğlundan teknik destek alabilirsin...

designergun

🌱Yeni Üye🌱
kullandığın boyanın uzun süre beklemiş olabilir . voltaj ayarlarından olabilir. statik elektriklenmeden olabilir. ortam sıcaklığı ve hava akımı aldığı için olabilir (pencere ve kapı açıktır makinada tam ortasında kalırsa gibi..) aklıma gelenler bunlar kolay gelsin

Anlattıkların için teşekür ediyorum...ama söylediklerinin tamamına yakınını yaptım...ama durum hala aynı..

designergun

🌱Yeni Üye🌱
selamlar;
Saatçıoğlundan teknik destek alabilirsin...

Saatçioğlu sorunun kafalarla ilgili olduğunu ve kafaların ömrünü azalttığını söylüyor....ama makina daha 1 senelik ve toplamda 30 bin m2 basmamıştır... Ayrıca kafaların tüm delikleri açık.

imza06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kullandığın boyayı değiştirip denemelisin bence boyanın akışkanlığında yoğunluğunda bir sorun olabilir çabuk pıhtılaşıyordur belkide

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kafalara hava yaptırmış olabilirsin, havasının alınması lazım.

seyyyyah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.generalteknik.net
teknik servis dessteğindee bulunuyorum.sorunu halledebilirim.eğer ihtiyacın varsa özleden mesaj at yardımcı olurum.