Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mardin Kalesi'ni patlatmak.

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selâm arkadaşlar,

olayı kısaca özetleyeyim.TV Sinema mezunuyum ve şehrimde müthiş bir film çekmek istiyorum.Green Box ekipmanlarım haricinde hemen hemen her şey mevcut.Ki zaten extreme bir şey yapıp önce fragman çekeceğim.

Fragmanda Mardin Kalesi patlayacak.Yer ise hafif çatlayacak.

After Effects cahili olarak bana bu olayın tutorial videolarını vermenizi rica edeceğim ve işlemem için hangi derslerden başlamam gerektiğini soracaktım.

Yardımcı olur iseniz sevinirim.

copilot sitesinde çok sayıda video var ancak nereden başlamam gerektiğini bilemedim.

Patlama açısından kale görüntülerini çekmiş bulunuyorum.Tek gereken şey o görüntülerdeki kale görünümünü patlatmak.

google'da Mardin Kalesi'ni bulabilirsiniz ancak ben gene de genel bir görünüş ekleyeyim :

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Yani Şimdi Durup Duruken Niye Patlatcan Kaleyi ?
:)

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hehe güzel soru. : ) Şöyle söyleyeyim,şehirin bölücüler tarafından kuşatıldığını ve Son Mardinli'nin şehiri tekrar ele geçirmek yolunda büyük rol oynayacağı bir filmin fragmanını çekeceğim.Kale o açıdan patlatılacak. : ) O kale film sonunda geri alınacak falan filan.Uzun hikaye gerçekten.Klişe olsa bile çekeceğiz bunu. : )

Tek eksiğimiz efekt işte.Takdir edersiniz ki fragmanlar adrenalin dolu olmalı. : )

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Patlama efekti hiç bilinmeyen bir şey sanırım bu forumda.Neyse,başka forumlara bakayım.Konu silinebilir.Sanırım yardım gelmeyecek.

serdan

🌱Yeni Üye🌱
niye patlatıyosun tarihi kaleyi canım :))

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hehe fragmanda adrenalin üst seviyede olsun istiyorum. : D fragman müziği olarak Gökhan Kırdar-Zikr İn parçasını dinlerseniz kafanızda bir şey canlanacak. : )

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
neden kimse yardımcı olmuyor ? : S

ceza03

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadasim 5 dk yaptigim birseyi seninle paylasmak istiyorum.
Biras daha ugrasip.. renk ayari biras daha detay girersem olacagina inaniyorum.
Gif olarak yuklerim kalitesi dusuk.

kale.gif

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadasim 5 dk yaptigim birseyi seninle paylasmak istiyorum.
Biras daha ugrasip.. renk ayari biras daha detay girersem olacagina inaniyorum.
Gif olarak yuklerim kalitesi dusuk.

kale.gif

Tebrikler olmuş fakat arkadaaşın demek istediği farklı orasına patlama duman yangın efekti gelmesi lazım ...

seydaydin

🌱Yeni Üye🌱
bu kalenin modellenip patlatılması daha iyi görsellik katar. After dan daha iyi sonuç verir. Gerçekçi olması için 3d şart derim.

ceza03

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu kalenin modellenip patlatılması daha iyi görsellik katar. After dan daha iyi sonuç verir. Gerçekçi olması için 3d şart derim.

Arkadasa katiliyorum ama 3D efekti vermek cok zor. En azindan beni asiyor. Kaleyi, binlarari modellemek gerekiyor vede efekti verip tamamlamak gerekiyor ama nerde bizde o kadar beceri. Aslinda 3D yapiyorum ama o kadar detayli degil.
Neyse uzun kafin kisasi, kardesim, sen up et ben bi bakayim neler yapabiliyorum. Ben yapamazsam arkadaslara sorarim ama belirtmeliyim'ki elimden gelmeye bilir.

Not : En buyuk hayallerimden biri film montaji yapmak.

Hadi kolay gelsin.
Bu Arada Hayirli Bayramlar.

mduru1990

🌱Yeni Üye🌱
kardeş amatör bir efektör olarak sana tavsiyem boşver ne yapacan ya ama illada nasıl patlatma efektinin verildiğini merak ediyorsan anlatayım.
bir kaç yöntem var şöyle sıralayım
1-3d max yada maya ile kaleynin patlatacağın kısmını yeniden modeller ve kaplama yapıp animasyonla patlatırsın fakat sadece 3d program yetmez çünkü duman ve ateş veremezsin.zamanın ve apple mac'in yoksa tavsiye etmem.
2-final cut ve ediusun ek paketleri var onların içinde hazır patlama, yarılma ve yanma efekti var hatta en kralları var fakat bunlarda 10 saniyelik görüntüyü, kaliteye göre 12x10, 16x10, 24x10 karelik ayrıntıyla yaparsın(vermek istediğin ayrıntıya göre en kalitelisi 24x10 dur buda 240 fotoğrafı teker teker işlemektir) fakat çok sıkıcı ve zahmetli bir iştir.
3- ve son olarak duyduğum fakat uygulamadığım bir yöntem mantıklı ve kolay yöntemdir, yeşil zemin önünde mini patlamalar çekerek bunları colorkeyde temizleyip yerleştirirsin(after effectte), o da sonuç verir ama çok sırıtır. çünkü bu bir kamera oyunudur(aslında eskiden sinemada bilgisayar yokken kullanılan yöntemin bilgisayara uyarlanmasıdır) çok iyi çekim eğitimin yoksa tavsiye etmem.

bir umuttur after effect hazır efektler olabilir ama varsada çok zor bulursun.
yarılma efectini afterda verebilirsin herhalde neyse benden bu kadar. fakat amotörler için after effect iyi bir intro programıdır bu kadar ayrıntı seni usandırabilir...

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim bu işi senin için yapacak bi arkadaşım var daha önce çok yeri patlattı.belki az bi ücret ister belki hiç istemez.bakarsın film projene dahil olup tüm efektleride üstlenmek isteyebilir.

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok teşekkür ederim.Aslında tam olarak aradığım BUYDU diyebilirim. :) Kullanmayı öğrendikten sonra daha ne olsun ?

aloha34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.vimeo.com
Senın ıstedıgın afterla co guzel olmaz.olur ama cok ugras verılır.3ds max te rayfıre ıle cok harıka bır patlama sahnesı yapılabılınır.Toz duman eklentısınıde gene 3ds max te fume fx eklentısı ıle yapabılırsın.
Kalenın modellenıp rayfıre ıle patlatılması cok hos durur,ama emek gerektırır.
kolay gelsın.

https://www.vimeo.com/17462659
After effects kullanarak 1 saat ıcınde bu kdadar cıkıyor.Fıkırı olusur dıye yaptım kafanda.
ama gene soylıuyorum
rayfıre ve fume fx sart
cıddı bır calısma olacak ıse

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Dikkat!

Yaptığınız Kural İhlalleri Aşağıdaki Gibidir...

Madde 42:
Grafikerler.net bünyesinde ve bloglarında bedeli ödenmeksizin grafik tasarım işi istemek teklif etmek veya ima etmek kesinlikle yasaktır.

Forum Kuralları

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Zaten G.Doğu sen gibiler yüzünden gelişemiyor. İşinize gidinmiş. Şuraya bak ya ! İşi yapmaktan acizim, hayal gücüm yok diyemiyor ama boşver diyor. Vizyonun yok senin. Hedefin yok. Sen her rüzgarda oradan buraya savrulmaya mahkumsun.

Yazık.

Çok yazık. Sizin yapmak istemediğiniz bir şeyi bırakın yapmak isteyenler yapsın. Tam bir cahil gibi yorum yapmışsın.