Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Matbaaya giden işi için yardım

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben corel 11 de amatör bir çalışma yaptım kendi iş yerimiz için bun u matbaaya verip el ilanı şeklinde bastırmak istiyoruz basit bişey.Matbaaya hangi formatta yollamam gerek acaba corel olarakmı jpg olarakmı yada corel olarak yollanıyorsa bi ayar varmı yapmam gereken rgb ayarı falan varmış convertleniyormuş falan forumdan araştırdım ama tam ne yapmam gerektiğini bulamadım çalışmada internetten indirilen logolar falanda var powercliple istediğim bölümü aldım hairlain i none yaptığım çizgiler var bunlar baskıda çıkarsa çalışma rezil olur bunları sorabileceğim ne matbaacı nede grafiker bi tanıdığım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ne kadar tarif edilirse edilsin eğer bu işte hiçbir deneyiminiz yoksa bu işin size maliyeti daha fazla artmadan bir grafikerle anlaşıp işi ona sipariş etmeniz.Kolay gelsin.

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben aslında öğrenmekte istiyorum yoksa tabiki matbaaya götürünce ordakilere profesyonel olmadığımı ve kontrol etmeleri gerektiğini söylicem ama biri zaman ayırır yazarsa çok sevinirim

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
calısmanıza tasma payı verınız. renklerı rgb calıstıysanız mutlaka cmykya cewırınız. asla jpg gondermeyın. corel aı vs gonderın. resım kullandıysanız onu da cmyk yapıp gonderecegınız klasorun ıcıne koyunuz(tıff) yazılarınızı da conwert edınız.

tum bu ıslemlerın nasıl yapılacagı forum ıcınde mewcut.

dılerım baskı sonunda hayal kırıklıgına ugramazsınız.

kolay gelsın...

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
calısmanıza tasma payı verınız. renklerı rgb calıstıysanız mutlaka cmykya cewırınız. asla jpg gondermeyın. corel aı vs gonderın. resım kullandıysanız onu da cmyk yapıp gonderecegınız klasorun ıcıne koyunuz(tıff) yazılarınızı da conwert edınız.

tum bu ıslemlerın nasıl yapılacagı forum ıcınde mewcut.

dılerım baskı sonunda hayal kırıklıgına ugramazsınız.

kolay gelsın...

Sağol çok teşekkürler ben mutlaka bitmiş halini matbbadakilere kontrol ettiririm zaten.Zaman ayırdığın için çok teşekkürler.

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
siz elbette öğrenmek istiyorsunuzdur ama takdir edersiniz ki bizler o profesyonel grafik tasarımcılar konumundayız doğal olarak herkes bır tasarımcıya yaptırmanız gerektıgını soylemelı mesleğine ve meslektaşına olan saygısından..
ancak madem burası aynı zamanda eğitim de veren bir forum o zaman size şöyle söyleyim koymuş oldugunuz çizgileri hairline yapmak yerine silin. hiç görünmeyecek birşeyin tasarımda olmasının da bi anlamı yok.. ayrıca jpeg formatında asla iş gönderilmez. eps,cdr,ai,psd gibi programın içerisinde açıldığında düzenlenebilecek formatlarda iş gönderilir. bastırmak istediğiniz broşürün ebatlarını ve renk sayısını bilmiyorum ama standart kağıt ebatları vardır ve tüm işler bu kağıtlardan çıkar. maliyeti yükseltmek istemiyorsanız bu kağıtlardan çıkabilecek şekilde az fire verebilecek bir ölçü seçmenizi tavsiye ederim.. rgb konusuna gelince basılacak bir işin renkleri cmyk olmalıdır.. ancak siyah kullanırken tek renk siyah kullanmanız baskıda hata olma rıskını azaltır.. kullandıgınız görsellerin çözünürlüğünün iyi olması, yazıların be renklerın bırbırıne orantılı bulunması zemin rengi varsa yazıyı kapatmaması vs gibi bir çok unsur var dikkat edilmesi gereken.. kullanılan fontlar vs. de cabası...
eğer bunların hiçbirinden anlamıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle bir grafik tasarımcıya işi götürün yoksa verdiğiniz paraya yazık olur..

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
siz elbette öğrenmek istiyorsunuzdur ama takdir edersiniz ki bizler o profesyonel grafik tasarımcılar konumundayız doğal olarak herkes bır tasarımcıya yaptırmanız gerektıgını soylemelı mesleğine ve meslektaşına olan saygısından..
ancak madem burası aynı zamanda eğitim de veren bir forum o zaman size şöyle söyleyim koymuş oldugunuz çizgileri hairline yapmak yerine silin. hiç görünmeyecek birşeyin tasarımda olmasının da bi anlamı yok.. ayrıca jpeg formatında asla iş gönderilmez. eps,cdr,ai,psd gibi programın içerisinde açıldığında düzenlenebilecek formatlarda iş gönderilir. bastırmak istediğiniz broşürün ebatlarını ve renk sayısını bilmiyorum ama standart kağıt ebatları vardır ve tüm işler bu kağıtlardan çıkar. maliyeti yükseltmek istemiyorsanız bu kağıtlardan çıkabilecek şekilde az fire verebilecek bir ölçü seçmenizi tavsiye ederim.. rgb konusuna gelince basılacak bir işin renkleri cmyk olmalıdır.. ancak siyah kullanırken tek renk siyah kullanmanız baskıda hata olma rıskını azaltır.. kullandıgınız görsellerin çözünürlüğünün iyi olması, yazıların be renklerın bırbırıne orantılı bulunması zemin rengi varsa yazıyı kapatmaması vs gibi bir çok unsur var dikkat edilmesi gereken.. kullanılan fontlar vs. de cabası...
eğer bunların hiçbirinden anlamıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle bir grafik tasarımcıya işi götürün yoksa verdiğiniz paraya yazık olur..

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için mutlaka profesyonel birine gidicem teşekkürler.