Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Matematik Kitabı İçin Önerileriniz

matakademi

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ben bir adet matematik soru bankası yazmak istiyorum. Şu anda word ortamında yazmaya başladım ancak doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Kitabı daha sonra bir grafiker arkadaştan dizgi etmesini istemeyi düşünüyorum tabi ücreti karşılığında, şimdi sorum şu
1-)Wordde yazıyor olmam sıkıntı oluşturur mu ? Elde yazsam daha mı iyi
2-)Wordde yazdığım kitabı direk olarak dizgiye vermeden de baskıya verebilir miyim ?

Benzer konular

matakademi

🌱Yeni Üye🌱
Bir de sizce tahmini olarak kitabı yazdıktan sonra dizgisi matbaası ve 100 adet basımı bana kaça patlar

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba ben bir adet matematik soru bankası yazmak istiyorum. Şu anda word ortamında yazmaya başladım ancak doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Kitabı daha sonra bir grafiker arkadaştan dizgi etmesini istemeyi düşünüyorum tabi ücreti karşılığında, şimdi sorum şu
1-)Wordde yazıyor olmam sıkıntı oluşturur mu ? Elde yazsam daha mı iyi
2-)Wordde yazdığım kitabı direk olarak dizgiye vermeden de baskıya verebilir miyim ?

word de yazıyor olman bir sıkıntı yaratmaz. Doğrudan word den pdf yapıp baskıya verebilirsin. Veya matbaa bu işi yapar..( worr'ü pdf ye çevirir )

matakademi

🌱Yeni Üye🌱
son derece eksik bilgi..
Bilinmesi gerekenler..
1-kaç sayfa
2-kaç renk
3-ölçü
4-kağıt cinsi

sayfa yaklaşık 300 sayfa olacak. renkli olmasını istiyorum ortalama 4-5 renk kullanıyorum. kağıt cinslerinden pek anlamam ama kaliteli bir kağıt seçmek isterim. ölçü ise şu an A4 boyutunda yazmaya başladım

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
sayfa yaklaşık 300 sayfa olacak. renkli olmasını istiyorum ortalama 4-5 renk kullanıyorum. kağıt cinslerinden pek anlamam ama kaliteli bir kağıt seçmek isterim. ölçü ise şu an A4 boyutunda yazmaya başladım

100 adet kitabı her türlü sana çok pahalıya patlar..Çünkü çok az

renkli fotokopi yaptırmaya kalksan 300x0.5= tanesi 150 100 adedi 10.500 tl ye gelir..

matbaaya bastırsan sadece kalıbı 150 adet 70x100 ediyor o da ortalama 70 tl den oda 10.500 tl yapıyor kağıt hariç

bu adette en ucuz maliyet siyah renkli fotokopiden olur.. sayfasını 0.040-0.050 ye yaptırırsın. O da kitabın tanesi yaklaşık 15 tl ye 150 tanesi ise 2250 tl ye gelir..Ozalitçi ona cilt de yapar..

Renkli fotokopi konusunda belki bilmediğim daha farklı çözümler vardır.Araştırmande fayda var..

eğer kitabı tek renk bastırırsan sanıyorum o zaman işi 3000-3500 tl arası çıkartırsın..

metinnnn

🌱Yeni Üye🌱
word da matamatik kitabı yazmak ne derece doğru bilemiyorum.. isterseniz indesing proğramında yazıbilirim..düşünürseniz detayları konuşabilirz.
metinsahin21@hotmail.com