Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Math Type'dan InDesign'a denklem alırken karakter sorunu?

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar!
Math Type 6.0a ve InDesign CS3 Premium kullanıyorum. Math Type ile hazırladığım denklemleri WMF özellikli EPS olarak kaydedip InDesign'da açtığımda bazı karakterlerin yanlış alındığını görüyorum. Mesela bir çemberin uzunluğunun hesaplanmasında kullanılan "pi" sayısını gösteren karakter Math Type'da doğru görüntüleniyor, fakat InDesign'da bu karakter "p" harfi olarak çıkıyor.

Zaten InDesign dosyayı açarken aşağıdaki hatayı veriyor.
hatal.jpg

Bu sorundan kurtulmak için Math Type'da yapılan çalışmaların convertlenerek aktarılmasını bilen var mı?

Benzer konular

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sorun çözüldü!

Arkadaşlar! Math Type'da yazılan karakterlerin InDesign'da görüntülenmesi için PDF güzel bir çözüm. Öncelikle Adobe PDF ile Press Quality(Baskı Kalitesi) seçeneği ile PDF yaptım. Renk ayrımında denklemin sadece siyah(C0M0Y0K100) olarak çıkması için bu önemli. Sonra da InDesign'da Place... ile yerleştirirken "Bounding Box" seçeneğini seçtim. Bu seçenek de PDF'in tamamını sayfa olarak değil, sadece formülün olduğu kısmı kırparak almaya yarıyor.

aliburak

🌱Yeni Üye🌱
Kullandığınız sistem Mac mi yoksa Windows mu?
Ben PC de denedim sorun olmadı ancak Mac te bazı karakterler sorunlu görünüyor.

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
PC kullanıyorum sevgili aliburak

Ancak bir türlü olmadı ben de MathMagic For InDesign programına geçtim ve işim halloldu.

Bence MathMagic InDesign için biraz daha başarılı geldi...

aliburak

🌱Yeni Üye🌱
Aynı fikirdeyim. Math magic for indesign kurdum. Sorunların çoğunu hallettim.

ddnnzz

🌱Yeni Üye🌱
Aradaşlar PC için math magıc programını nereden bulabilirim? Yardımcı olabilirmisiniz?

kuzum06sel

🌱Yeni Üye🌱
pc için math magıc

:crying:pC için math magıc programını nereden bulabilirim? Yardımcı olabilirmisiniz?