Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

MAX için bilgisayar önerisi.Yardım ederseniz sevinirim

erlergl

🌱Yeni Üye🌱
Mrb arkadaşlar. Max ve grafik programlarında kullanmak için iyi bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum fakat ben donanım parçalarını takip etmeyi bırakalı her şey çok değişmiş.Alt üst oldum.Bir kaç parça buldum kendimce ama emin de değilim. Yardımcı olursanız tavsiyelerinizi almaktan inanın çok memnun olurum.Çok fazla da zamanım kalmadı bilgisayarı almak için

işlemci : Intel Core i7 2600K 3.4Ghz 8Mb Cache

anakart : MSI Z68A-GD80 (G3) Intel Soket 1155 DDR3 2133MHz O.C.

ekran krtı : Zotac Nvidia GTX 580

hdd : 128 GB ssd + 500 gb hdd

ram : 16GB 2000MHz DDR3 (4x4GB)

monitör : ASUS PA246Q ya da Dell ultrasharp 24" ( karar veremedim )

kasa : Thermaltake big tower

1000 w lık psupply ve iyi bir işlemci soğutucu olacak sistemin üzerinde. benim internette kendimce yaptığım araştırmalardan sonra düşündüğüm sistem bu.ama tam emin de değilim.bu parçaların yerine tavsiye edeceğiniz, eksik ya da gereksiz gördüğünüz parçalar hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Bütçeyi biraz daha aşma şansım var ama kullanmayacağım özelliklere de para vermek istemiyorum açıkçası. Mesela bilgisayar alacağım yer MSI in big bang ana kartını önerdi ama ben öyle 6 tane ekran kartı takacak ya da ana kartın sıcaklığını sürekli ölçecek kadar o.c işleriyle uğraşan biri değilim.Bu yüzden kartı yukarıdaki modelle değiştirmeye karar verdim. İyi çalışan, mutlu edecek ve yormayacak bir sistemim olsun ama gereksiz özelliklere de para verilmemiş olsun istiyorum.bir de online güç kaynağı almayı düşünüyorum ama içinde aktif fan olduğu için rahatsız edici derecede ses yaptığı ve normal bir iş yerinde kullanılamayacağını falan yazmışlar forumlarda.alternatif olarak ne kullanabilirim? şimdiden teşekkür ederim tüm ilgilenen herkese