Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

memur ek iş olarak web tasarım ve programlama yapabilirmi

max1299

🌟Usta Tasarımcı🌟
herkese merhabalar benim sorum şu memurlar ek iş olarak web tasarım ve programlama yapabilir mi yada freelancer olarak çalışabilir mi

şimdiden herkese çok teşekkürler

Yunusercin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese merhabalar benim sorum şu memurlar ek iş olarak web tasarım ve programlama yapabilir mi yada freelancer olarak çalışabilir mi

şimdiden herkese çok teşekkürler

Memur veya başka herhangi bir işe sahip olması başka birşey yapmayacağı anlamına gelmez.Bu kişiden kişiye göre değişir.Eğer işini hakkıyla yapabilecekse herkes ek iş olarak birşeyler yapabilir..

max1299

🌟Usta Tasarımcı🌟
Memur veya başka herhangi bir işe sahip olması başka birşey yapmayacağı anlamına gelmez.Bu kişiden kişiye göre değişir.Eğer işini hakkıyla yapabilecekse herkes ek iş olarak birşeyler yapabilir..

teşekkür ederim ama benim sorum biraz farklı yasal olarak memurlara ticaret ve esnaflık yada şirket kurmaya izin verilmiyor

ve benim asıl sorum web tasarım ve programlama telif hakkı içerdiği için izin veriliyor mu

normalde tam bilgim yok ama kamu çalışanları yalnızca öğretmenlik yapabiliyor ve kitap yazabiliyor

yani demek istediğim web tasarım ve programlamada kitap gibi telif hakkı konusuna girdiği için yasal olarak izin veriliyor mu

Yunusercin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siz çok karışık bir soru sormuşsunuz..:))
Ama diyebileceğim şey bugün Web Tasarım Yapan kişilerin %50 si kesin olarak freelance bu işi yapmaktalar..Kimseden izin almak zorunda olduğunuzu sanmıyorum..Freelance olarak bu işi yapabilirsiniz..

max1299

🌟Usta Tasarımcı🌟
Siz çok karışık bir soru sormuşsunuz..:))
Ama diyebileceğim şey bugün Web Tasarım Yapan kişilerin %50 si kesin olarak freelance bu işi yapmaktalar..Kimseden izin almak zorunda olduğunuzu sanmıyorum..Freelance olarak bu işi yapabilirsiniz..

teşekkürler ama beni derdim farklı ben bir web sitesi yayınlayıp freelance iş almak istiyorum ve bu farkedilirse memurluğuma son verilir mi diye bir soru işareti var kafamda açıkçası yeni memur oldum ve biraz meraktayım ben daha çok araştırmalıyım ama bilenler var ise diğer arkadaşlara ve bana yardımcı olmalarını rica ediyorum teşekkürler kolay gelsin

Yunusercin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler ama beni derdim farklı ben bir web sitesi yayınlayıp freelance iş almak istiyorum ve bu farkedilirse memurluğuma son verilir mi diye bir soru işareti var kafamda açıkçası yeni memur oldum ve biraz meraktayım ben daha çok araştırmalıyım ama bilenler var ise diğer arkadaşlara ve bana yardımcı olmalarını rica ediyorum teşekkürler kolay gelsin

Web Tasarımı ne zamandan beri biliyorsunuz ? Hangi dillere hakimsiniz ? Ne kadar bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsunuz..Bence önce bunları kafanızda bir netleştirin..Zira Devlet ticari olarak bu işi yapmıyorsanız takibatını pek gerçekleştiremez.Bu tarz şeylerde forumlardan ziyade yakınlardan fikir almak daha mantıklıdır..Anlatabildiysem ne mutlu bana..

max1299

🌟Usta Tasarımcı🌟
xhtml1.0 css jquery php mysql photoshop dreamweaver biliyorum eclipse ve notepad++ kullanıyorum aslında yıllardır(1-5,2yıl) ve hala öğreniyorum web tasarım sertifikam var lakin yakınlar konusunda sıkıntılıyım öyle olsa şimdiye kadar çoktan 5-10 iş alıp yapmıştım aslında ben online olarak düşünüyorum yinede vazgeçmedim
kartvizit falan bir şeyler düşünüyorum hayırlısı olsun
yapmaya kararlıyım saygılar
ilginiz için teşekkür ederim umarım yasal olarak bir problem yaşamam dediğiniz gibi takibat yapmıyor olabilir ama bir şikayet ile herşey değişebilir işimizi sağlama almamız lazım sağolun

guraykurtoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bunu burada değilde bir avukata sormanız daha mantıklı olur diye düşünüyorum...