Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

merhabalar üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum ama malesef düz lise mezunuyum

sinopiii

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum ama malesef düz lise mezunuyum ve bir alt yapım yoq sizce gitmem doğru olurmu gidersem zorluk ve yabancılık çekermiyim acaba bana bir cözüm yolu sunarsanız sevinirim ???

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden grafik tasarım istediğini, şimdisini değil bundan 10 15 sene sonra grafik tasarımda ben ne yapabilirim yada nerede olurum diyerek düşünüp yola çıkman lazım. Bu yadsınamaz bir yetenek ve hayal gücü işidir. Program öğrenip iki kare çizim içini boyama işi değildir. Bu yüzden tüm olumsuzlukları düşünerekten yola çıkmalısın. Üniversitede alt yapısı olanlar senden 1-0 önde başlarlar fakat kendinde azim, istek, özveri görüyorsan 1-1 olmaman için hiçbir neden yok.

Şimdiden başarılar dilerim.

quler

🌱Yeni Üye🌱
Hiç Düşünme azmet ve başar iş sende biter ne mezunu olduğun önemli deil.

sinopiii

🌱Yeni Üye🌱
Neden grafik tasarım istediğini, şimdisini değil bundan 10 15 sene sonra grafik tasarımda ben ne yapabilirim yada nerede olurum diyerek düşünüp yola çıkman lazım. Bu yadsınamaz bir yetenek ve hayal gücü işidir. Program öğrenip iki kare çizim içini boyama işi değildir. Bu yüzden tüm olumsuzlukları düşünerekten yola çıkmalısın. Üniversitede alt yapısı olanlar senden 1-0 önde başlarlar fakat kendinde azim, istek, özveri görüyorsan 1-1 olmaman için hiçbir neden yok.

Şimdiden başarılar dilerim.[/QU

cevapladığınız için teşekkürler ailevi nedenlerden dolayı düz lise okudum ve resim alt yapım az cok graffiti ile ilgilenmemden dolayı var yani cizebiliyorum ama program eğitimim yok o yüzdende kazanırsam eyer bu bana bir sıkıntı yaratarımı ve duyduğuma göre alımlarda önelik meslek lisesi mezunlarınaymış doğrumu acaba ???

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bizim değil senin ne istediğin önemli. Ne iş yapmak istiyorsun? Gerçekten bu işi yapmak istiyormusun?Yapabildiklerinle ve isteklerin eşit orantılıysa hiç düşünme yap ama biraz tereddüt içerisindeysen sağlam düşün hayatının kararını ver. Bol şanslar.

sinopiii

🌱Yeni Üye🌱
Bizim değil senin ne istediğin önemli. Ne iş yapmak istiyorsun? Gerçekten bu işi yapmak istiyormusun?Yapabildiklerinle ve isteklerin eşit orantılıysa hiç düşünme yap ama biraz tereddüt içerisindeysen sağlam düşün hayatının kararını ver. Bol şanslar.

açıkçası reborn darda kaldığım için grafik tasarım seçtim çünkü ben sözelciyim ve sözelci olmak demek havuzda taş aramak gibi bişey puanınm az olduğu içinde bölümümden hiç bir meslek tutmadı bendede küçüklükten gelen bir cizme ve uğraşma merağı olduğu için grafik tasarım bana daha hoş ve yakın geldi ne biliyim graffitininde etkisi var heralde tasarlamak ve bir şeyler oluşturmak daima hoşuma gitmiştir bu yüzden gözüme daha bir hoşl göründü grafik tasarım

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sana hayatında başarılar dilerim. Hayatını riske atacaksan elindeki kozları iyi kullan yoksa çok geç olabilir.

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
4 yıllık Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'ne çoğunlukla düz lise mezunları başvurmaktadır zaten. Yapmanız gereken yetenek sınavına hazırlanmak. Bunun için de güzel sanatlara hazırlık kursuna gitmelisiniz.

Son düzenleme:

sinopiii

🌱Yeni Üye🌱
4 yıllık Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'ne çoğunlukla düz lise mezunları başvurmaktadır zaten. Yapmanız gereken yetenek sınavına hazırlanmak. Bunun için de güzel sanatlara hazırlık kursuna gitmelisiniz.

biraz daha detaylı anlatırmısınız acaba mesela hangi üniversiteler yetenek sınavı ile alıyor hangileri almiyor ??*

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Mimar sinan, Eskişehir Anadolu ilk aklıma gelenler.

sinopiii

🌱Yeni Üye🌱
Mimar sinan, Eskişehir Anadolu ilk aklıma gelenler.

ben direk ege filan düşünüyorum yetenek sınavı ile almayanları cünkü dediğim gibi ercih zamanı geldi ve eğitim alıcak zamanımda yok cünkü askere gitme durumum var yine de teşekkürler

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
sınavsız alınıp alınmadığını bilmiyorum.

ßeyaz_KaranLık

🌱Yeni Üye🌱
2 yıllık yetenek sınavsız grafik tasarım var benim bildiğim 4 yıllık istiyorsan yetenek sınavı şart..başarılar

heroturco

🌱Yeni Üye🌱
evet 2 yıllıklar tercihle. ben daha dün kaydımı yaptım 9 eylül güzel sanatlar fakültesine. Grafik tasarım bölümü ve 3 aşamalık yetenek sınavı var. istanbuldaki okullar ve eskişehirde aynı

tuugbaaa

🌱Yeni Üye🌱
ya ben suan lise son sınıfım fakat grafik tasarım okumak istiyorum 2 yıllık olanlar düz liseleri alıyormu hangi üniverssitler ve ben güzel sanatlara girmem için kurs almam lazmmış bu yüzden vazgectm 2 yıllık okicam hangileri düz lise alıyor cevap yazarmısnz?? bilen msj da atabilr sevinirim

taylan74

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba Tuğba. Ben şu an bir lisede resim öğretmeni olarak çalışıyorum. Aynı zamanda çocuk kitaplarına ilüstrasyonlar yapıyorum.

Grafik de okuyacak olsan deseninin çok iyi olması gerek. 2 yıllık okullar hakkında bilgim yok.

Bence 4 yıllık bir akademiyi hedeflemelisin.

Eğer kurslara gidemeyeceksen de kendi imkanlarınla Güzel Sanatlar'ın yetenek sınavlarına hazırlanabilirsin. Evde hiç boş durma ve sürekli desen çalış. Bulabildiğin her nesneyi çiz ve gölgelendir. Sonra bunları okulundaki resim öğretmenine göster. Buraya koyarsan ben de yorum yapabilirim. Resim öğretmeninden destek alabilirsin bu konuda.