Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mesai saatleriniz nasıl?

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bizim sektörde mesai saatleri nasıl, iş ilanlarında esnek çalışma saatleri diye geçiyor pek fazla bir tecrübem yok benim çalışıtığım yerde genelde çok geç saatte çıkmıyoruz ama gerekirse haftasonu bile gidip çalışıyoruz,

bizim çalıştığım yere yakın bir ajans var ne zaman önünden geçsem hep ışık yanar içeride hep birileri olur saat 11 lerde 12 lerde.. bu normal mi?

iş değiştirmeyi düşünüyorum da eğer benim çalıştığım yerin şartları iyiyse ayrılmayayım diyorum... yardımlarınızı bekliyorum.

OZLUREKLAM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozlureklam.com
ben reklam sektöründe11 yıldır çalışıyorum tabela broşür tasarım her türü diyim gece 1 de de çıksam urucak bi kapı bulabilirim bu sektör böle herzaman açık bir reklamcı bulursun gece 3 de olsa 11 de olsa ama genelde tüm rekla firmaları izmir için diyim her zaman geç saatlere kadar çalışılır . açıklama yeterli herhalde hatta bi olay çin e reklam fuarına giden arkadaşlar fuardan sonra yemek şu bu dolanmışlar gece 1 de yolda giderken ara sokakta ışık yanan dükkan görmüşler biri demişki ya bu saatte açıksa tabelacıdır bi bakmışlar doru adam çalışıyo

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet grafikerlikte uyanık olduğunuz müddetçe, günün her saati çalışmanız normaldir. :D:D:D

hayalgrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sabah 9
akşam 7

bu benim çalışma saatim bi cumartesiyi yarım güne düşse ikrama geçecek :)

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki ne olacak hadi gençken bekarken insanın hali gücü var 40 yaşında ne olacak, insanın ailesi olduğunda ne olacak?

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
peki ne olacak hadi gençken bekarken insanın hali gücü var 40 yaşında ne olacak, insanın ailesi olduğunda ne olacak?

İnsan kendi eliyle kendi kuyusunu kazar mı? İşte, biz ne anlatıyoruz, adam sendeciler nelerden bahsediyor görüyorsun... Siz yasalara bakın kardeşim, yoksa bazı işverenlerin bin dereden su getirmeye yetecek kadar büyük balonları hep vardır...

Son düzenleme:

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet çok haklısınız ama bu yasalar kanunlar ssk lı çalışanlara yönelik değil mi.. bir de diyelim ertesi sabah baskıya girecek bir broşür var ve onayı verecek müşteri ancak akşam saati bu işe zaman ayırabiliyor.. bu durumda ne yapılabilir ki :( hak talep edilmesi çoğu zaman kapının gösterilmesine sebep olabilir..

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet çok haklısınız ama bu yasalar kanunlar ssk lı çalışanlara yönelik değil mi.. bir de diyelim ertesi sabah baskıya girecek bir broşür var ve onayı verecek müşteri ancak akşam saati bu işe zaman ayırabiliyor.. bu durumda ne yapılabilir ki :( hak talep edilmesi çoğu zaman kapının gösterilmesine sebep olabilir..

Şaşkınlık... Afedersiniz, SSK yapılmaksızın çalışma şekli nasıl oluyor? Halbuki SSK meselenin daha ABC'sidir ve zaten saygın/güvenilir işyerleri bunu tartışmaz, gerisinin sıfatlarını ise söylemeye gerek yok...

https://www.uzmantv.com/calistigim-isyeri-sigortami-odemiyor-ne-yapmaliyim
https://www.uzmantv.com/calistigim-isyeri-ile-sozlesme-yapmak-zorunda-miyim
https://www.uzmantv.com/fazla-mesai-ucretleri-nasil-belirlenir

Son düzenleme:

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu tür ortamlarda çalışıp sessiz kalmak, geleceğini tehlikeye atmak demek.
Sigortasız çalışmayı kabul etmek, bu tür solucanların daha da çok üremesine sebep olmak demek.
Yapmayın bunu allahaşkına.
Fazla çalışmaya bişey demiyorum ama sigortasız çalışmak çalıştırılmak insanlık dışı bir durum.

Sigortanı ödüyorum diye hava atan patron bozuntularına da çok sinir oluyorum.

Minik bir bilgi vereyim.
İşçi için sigortaya ödenen miktar yıl sonunda işveren tarafından vergiden düşülebiliyor.

Deli oluyorum bunları duyduk ve okudukça.

Siz mültecimisiniz, kendinize bu muameleyi yaptırtmayın.

Son düzenleme:

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu tür ortamlarda çalışıp sessiz kalmak, geleceğini tehlikeye atmak demek.
Sigortasız çalışmayı kabul etmek, bu tür solucanların daha da çok üremesine sebep olmak demek.
Yapmayın bunu allahaşkına.
Fazla çalışmaya bişey demiyorum ama sigortasız çalışmak çalıştırılmak insanlık dışı bir durum.

Sigortanı ödüyorum diye hava atan patron bozuntularına da çok sinir oluyorum.

Minik bir bilgi vereyim.
İşçi için sigortaya ödenen miktar yıl sonunda işveren tarafından vergiden düşülebiliyor.

Deli oluyorum bunları duyduk ve okudukça.

Siz mültecimisiniz, kendinize bu muameleyi yaptırtmayın.

Evet çok haklısınız. ama ssk nızı 1-2 ay deneme süresinden sonra yapacağız diyip 2 ay sonra o zmaan öyle demiştik ama şimdi böyle oldu diyenler oluyor benim çalışma hayatımda örneğin 5 yıl çalıştıysam çeşitli işyerlerinde bunun anca 2 yılı ssk lıdır toplasanız.