Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mikrostok ajanslarına görsel satışı

yasef alon

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar

Birçok yetenekli arkadaşımız (bunu güzel sanatlardan da biliyorum) muhteşem vektörel çizimler yaratıyor ve de çok güzel fotoğraflar çekiyor. Fakat bu arkadaşlarımızın birçoğu bu yetenekleriyle nasıl para kazanabileceklerini bilmedikleri için genelde ekonomi yönden sıkıntı çekiyorlar. Ancak teknolojinin her gün biraz daha ilerlediği günümüzde para kazanmanın (hem de iyi para kazanmanın birçok yolu var). Bunlardan biri ise mikrostok ajanslarına görsellerimizi sunup bunların üzerinden satılmalarıyla para kazanmaktır. Portföyü oldukça dolgun olan arkadaşlarımız için ise bu büyük bir fırsat olabilir. (Bakın burada hiç kıskançlık yapmadan bu bilgileri paylaşıyorum :wink:). İnternet'te biraz gezdikten sonra karşınıza birçok websitesi çıkacaktır. Bunların çoğuna görsellerinizi (exclusive olmadığınız sürece) sunabilirsiniz. Bu sitelerde en önemlisi ise pazarlama stratejilerinin güçlü olması ve haliyle bundan kaynaklanan yüksek satışlar. Bir de en önemlisi ise bu sitelerin sanatçılara ödediği komisyondur. Bundan dolayı size görsellerinizi FOTOLİA'ya sunmayı tavsiye ederim. Adamlar bu pazarın yükselen yıldızı diye anılıyor ve Avrupa'da bir numaralı satıcı olduğunu öğrendim başka bir siteden. Orada fotoğrafçı bir arkadaşımız FOTOLİA'nın tüm avantajlarını bir bir anlatmış. Ayrıca bu adamların Türkçe sayfası da varmış yani İngilizce ile arası iyi olmayan arkadaşlarımız için bu büyük bir kolaylık. Fotolia.com.tr - Resim arşivi - resim ajansı - telif ücreti olmayan - lisansa bağlı olmayan görseller/fotoğraflar - stock fotoğraflar/görseller isimli sayfayı gezmenizi tavsiye ediyorum. Bence hiç vakit kaybetmeden siz de eserlerinizi FOTOLİA'ya yükleyin ve para kazanmaya başlayın.

Selamlar
Bedirhan