Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mısır Piramitleri ve İlginç bilgiler

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Mısır Piramitleri ve İlginç Bilgiler:

The_Pyramids_Piramitler_-_Msr.jpg

1. Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km. Uzaktadır.
  2. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.
  3. Piramit kimin adına yapıldıysa,onun bulunduğu odaya, yılda iki defa güneş girmektedir.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)
  4. Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.
  5. Piramitlerin içerisinde ultra sount,radar,sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.
  6. Kirletilmiş suyu, birkaç gün ''paramit''in içine bırakırsanız ,suyu arıtılmış olarak bulursunuz.
  7. Piramitlerin içinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve daha sonar hiç bozulmadan yoğurt haline gelir.
  8. Bitkiler piramitin içinde daha çabuk büyür.
  9. ''Piramit''in içine bırakılmış su beş hafta süreyle bekletildikten sonar yüz losyonu olarak kullanılır.
  10. Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yaymadan piramitler içinde mumyalaşır
  11. Kesik,yanık,sıysık gibi yaralar bir piramidin içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.
  12. Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.
  13. Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.
  14. Piramitlerde kullanılan taş sayısını piramitleri oluşturan basamak sayısı ile çarpınca dünyanın güneşe olan uzaklığı az bir farklada olsa çıkmaktadır
  15. Piramitlerde kullanılan basamak ve taş sayılarını birbirine oranlayınca pi sayısı nın çıkmasıdır
  16. Mısır piramitleri dünya haritası düz olarak baz alındığında dünyanın tam merkezinde bulunmaktadır.

Benzer konular

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Piramitler her zaman çok ilgimi çekmiştir zevkle okudum
Çok güzel paylaşım teşekkürler canım :smile:

kaulitz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline sağlık arkadaşım çok güzel bilgiler :)

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
ilginç gerçekten teşekkür ederim arkadaşım.:rofl:

bilgehan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
21 inci yüzyılda hala gizemini koruyor..!

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende hep merak etmişimdir.Gizemli piramitleri.Çok bilgi verdiniz teşk.

organic.candy

🏆Pro Tasarımcı🏆
ilerde gitmeyi istediğim ülkelerden birisi Mısır ve hep piramitler hakkında hep araştırma yapmışımdır ve bu bilgileri de daha öncede okumuştum tekrar okumak güzeldi teşekkürler :smile:

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu sır bu hayatta asla çözülemeyecek bir sır. Ben Mısırlıların insanüstü bir ırk olduklarını düşünüyorum. Yeni bilgiler edindikçe ağzım açık kalıyor...çok teşekkürler paylaşım için.

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
birçok filmde piramitler inşa edilirken uzaylı varlıkların yardımıyla yapılldığını yazmışlardr.. Duydukça hayrete düşmemek elde değil.. Teşekküler paylaşm için...

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
her degerlı olan sey gıbı mısır pıramıtlerı degerlı ve bır o kadarda manalı... paylasım ıcın tesekkurler...sinemim:)

laterit

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
nasıl bir bilim ve ilim kullanılmış anlamış değilim ama çok büyük zeka olduğu kesin . paylaşım için tşkrler

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim arkadaşlar beğenmenize sevindim:)

immortale

🌟Usta Tasarımcı🌟
* Piramit kimin adına yapıldıysa,onun bulunduğu odaya, yılda iki defa güneş girmektedir.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)

en ilginç olanı da bu :surprised:
nasıl bir zeka, güç yada doğa üstü güç..adına ne denirse gerçekten akıllara zararr...

bazı bilgilere göre de bu piramitlerin uzaylılar tarafından yapılmış olmaları ki bence hiç bir mantığı yok..Mısır firavunlarının mezarından falann uzaylılara ne:)

bütün iş kölelerin :)

paylaşım için teşekkürler sinem:)

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
* Piramit kimin adına yapıldıysa,onun bulunduğu odaya, yılda iki defa güneş girmektedir.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)

en ilginç olanı da bu :surprised:
nasıl bir zeka, güç yada doğa üstü güç..adına ne denirse gerçekten akıllara zararr...

bazı bilgilere göre de bu piramitlerin uzaylılar tarafından yapılmış olmaları ki bence hiç bir mantığı yok..Mısır firavunlarının mezarından falan uzaylılara ne:)

bütün iş kölelerin :)

paylaşım için teşekkürler sinem:)

Yorumun için teşekkür ederim canım:)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ya ben hep söylüyorum ama kimse bana inanmıyor zaten; bu piramitlerde uzaylıların parmağı var :D :D :lol: