Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nereden başlamalıyım sizce ?

Yigit kerem

🌱Yeni Üye🌱
Sevgili grafiker abilerim ablalarım ( üstadlarım ) Grafiğe ve Fotoğraf a fazla meraklı olan bir kardeşinizim ve bu sene inşallah grafik tasarım okuyacağım özel bir üniversitede Yukarıda bahsettim grafik ve fotoğraf a meraklıyım fakat bir o kadar da cahilim pek bir şey bilmiyorum. Şimdi bu sene okullar açılana kadar da kendimi biraz olsun geliştirmek bir şeyler öğrenmek istiyorum.

Nereden başlamalıyım sizce ? tecrübeli arkadaşlar biraz bilgi verebilirmi

Öte yandan yakın zamanda bir lap top almayı planlamaktayım tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ? yada ilk evreden mac book almak mantıklımı ?
cevap veren tüm herkese şimdiden çok teşekkür ederim

Benzer konular

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayırlı olsun şimdiden. laptop için birşey diyemeceğim ama kendini yetiştirme mevzusunda grafik için programı bir şekilde öğrenirsin zaten bence işin sırrı görüş açını geliştirmek ufkunu açmaktır.

bunuda Türk-yabancı sitelerdeki tasarımlara bakarak mümkünse arşiv yaparak sağlarsın. sonradan ara ara bakarsın. özellikle geniş kapsamlı bir fotoğraf arşivi yapabil
irsin. grafik prpgramlarıyla yapılan şeyleri gezersin
photoshop
illustrator programlarıyla neler yapılmış araştır.
bulduğun her yazıyı oku.çok tecrübeli kişiler var. hepsinden bir cümle kapsan yeter şimdilik
youtube grafik ile ilgili videolar izlersin.
imkanın varsa çok gerek duymuyorum ama grafik dergileri kitapları var onları alıp kurcalayabilirsin.
hazır tatil bence resim kursuna git. çünkü el yeteneğin olursa bir artı olur.

PROGRAMLARI KULLANMAK SADECE İŞ SAHİBİ YAPAR AMA UFKU GENİŞ ÜRETKEN FİKİRLER GRAFİKER DE YAPAR

akayaacr

🌱Yeni Üye🌱
Hayal gücü, çizim gerektiren bir iş. Az bir yetenek ile ufkunuzu açarsanız çok iyi şeyler yapabilirsiniz.