Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nikon D5100 Sizce Nasil?

hTce

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar Nikon D5100 aldim iyi bir tercihmi diye dusunmeye basladim. Bu makinayla ilgli tam bir bilgisi olan varmi. Yeni ciktigi icin kitabcilarda aciklama yapan kitab bulamiyorum. Bilgisi olan yardimci olsun ltf.
Ornek olarak su kareyi nasil cekebilirim. yani ordaki renk gibi nasil ayarliyabilirim.

nikon-d5100-dslr.jpg

Simdiden tsk.

eglenjelib10

🌱Yeni Üye🌱
ben şahsen d5000 kulanıyorum çokta seviyorum araştırdığıma göre d5100 daha çok gelişmiş hali o yüzden pişmanlık yaşayacağını sanmıyorum

Bortener

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kutusundan zaten user manual'i çıkıyor, her bölümü anlatıyor.
Ama çekim konusunda istediğiniz özel bir durum varsa bunu ancak siz
deneyerek bulabilirsiniz.

Ekteki kareyi çekmek için iyi bir tripod ve dengeli bir ışık gelmeli, sonra
Vivid'e ayarlayarak çekim yaparsınız. Bu kareleri almak zor değil, üzerinde
photoshop ile ayar yapılabilir.

binocan

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben 14 yıldır fotoğraf çekerim..Eki bir analog makine kullanıcısıydım..Taki 2 yıl öncesine kadar..hep karşıdım soğuktum dijitale karşı..Dijitale girişte ilk hatayı Nikon d3100 alarak yaptım..1.596 tlye aldığım makineyi severek denedim ancak denedikçe eksiklikler hemen ortaya çıkıyor...İlk önce markası ne olursa olsun bir DSLR alacaksanız öncelikle makinenin gövdesinde AF motoru varmı ona bakın..ne yazıkki bilmediğimden dolayı AF (otomatik netleme) motoru olmayan D3000-d3100-d5000-d5100 gibi makinelerden birisini aldım..Ardından 2 ay sonra 1000 tl gibi komik bir ücrete makine+yedek batarya+tripod+çanta ve 18-55 nikon objektifi satmak zorunda kaldım..Çünkü motoru içinde olan objektif ile olmayanı arasında 500-600 tl gibi astronomik bir fark olduğunu gördüm.d3100 çok fazla özellikli bir makine ancak objektif seçeneğine baktığınız zaman sadece af motoru olan objektifleri kabul ediyordu..buda benim için son derece sıkıntılı bir durumdu..hemen d7000 alıp elimdeki manuel objektifleri değerlendirdim.size tavsiyem Af motorsuz makine almamanız konusunda..Ayrıca gövdeye değil objektife yatırım yapın..