Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Onur Medikal / logo çalışmalarım

ArtGilder

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.artgilder.com
Bir medikal hizmet veren şirkete yaptığım logo alternatifleri (2007).
Kendileri 2. Logoyu seçtiler. Eleştirileriniz lütfen. (işin ehilleri burdayken kusurlarımı görmek beni memnun ediyor)1.
onur2vt3.gif

2.
onur1ql8.gif

3.
onur3ns7.gif

4.
onur4kd9.gif

Benzer konular

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
evet 2. sinde hoş bir espri var sanki.
ya da banan öyle geliyor.
Sanki yazı hasta ustteki mavi calısma da hasta bakıcı ya da doktor gibi geldi gözüme.
diğerlerinde ise solucan gibi duruyor.

Emeğine sağlık Başarılar

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle logoda medikali çağrıştıran herhangi birşey göremediğimi belirtmek isterim.font olarak daha ciddi ve şık bir font şeçebilirdiniz.bu logo medikalden ziyade bir oyun merkezi yada çocuklara yönelik çalışan bir firmayı anımsattı bana.ayrıca vermiş olduğunuz bevel embosslar baskıda sorun çıkartabilir,logo bu haliyle görünmeyebilir.keşke,efektsiz ve daha sade bir çalışma yapsaydınız.ancak müşteri beğendiyse ve kullanmaya başladıysa yapacak birşey yok.forumdaki ve bazı logo sitelerindeki çalışmaları incelemeniz size bu konuda yol gösterici olacaktır.kolay gelsin.

cengiz669

♾️Grafik Gurusu♾️
öncelikle logoda medikali çağrıştıran herhangi birşey göremediğimi belirtmek isterim.font olarak daha ciddi ve şık bir font şeçebilirdiniz.bu logo medikalden ziyade bir oyun merkezi yada çocuklara yönelik çalışan bir firmayı anımsattı bana.ayrıca vermiş olduğunuz bevel embosslar baskıda sorun çıkartabilir,logo bu haliyle görünmeyebilir.keşke,efektsiz ve daha sade bir çalışma yapsaydınız.ancak müşteri beğendiyse ve kullanmaya başladıysa yapacak birşey yok.forumdaki ve bazı logo sitelerindeki çalışmaları incelemeniz size bu konuda yol gösterici olacaktır.kolay gelsin.

elkor84 e katılıyorum

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
neden kabartma kullandın, bence seçtiğin font sektöre uygun değil serifli yazı karakterlerini kullanırsan daha iyi olur gibi geliyo.... kabartmadan vaz geç

ArtGilder

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.artgilder.com
Teşekkürler arkadaşlar. Yazı için eleştirilerinize katılıyorum. Aslında bu logo tıp amblemi olan yılanı hatırlatacaktı. Ama solucanı hatırlattı. yazı ile resmi birleştirmek zor oluyor tabii. Tıbbı hatırlatacak bir sembol yok. doğru. Çok zaman veremediğim bir çalışmaydı zaten. Teşekkürler....

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Teşekkürler arkadaşlar. Yazı için eleştirilerinize katılıyorum. Aslında bu logo tıp amblemi olan yılanı hatırlatacaktı. Ama solucanı hatırlattı. yazı ile resmi birleştirmek zor oluyor tabii. Tıbbı hatırlatacak bir sembol yok. doğru. QUOTE]

demişsin.

evet 2. sinde hoş bir espri var sanki.
ya da banan öyle geliyor.
Sanki yazı hasta ustteki mavi calısma da hasta bakıcı ya da doktor gibi geldi gözüme.
diğerlerinde ise solucan gibi duruyor.

o zaman bu yorumun onemi yok ....

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
O kurtçuk, insanlara virüsü çağrıştırır :D Yılan gibi bişe uygulamalısın :D

raiff

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bevel i kaldır daha iyi görünürler.

ArtGilder

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.artgilder.com
Designgrafiker´isimli arkadaşa cevabımdır.
Sizin yorumunuzu çok beğendim. Bu yorumunuz sizin soyut düşüncenizi de gösteriyor. Tam tıbbi bir sembol yok demek istedim. 2. logo tercihinizde de haklısınız.

Son düzenleme:

ArtGilder

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.artgilder.com
Aslında 2.logoda bu insan (gözlü, kepçe elli) figürüyle mekanik bir iş yapan şirketi anımsatıyor. Onur Medikal şirketi de tıbbi makinalarla da iş yapan bir şirketti. Bu yüzden de daha uygun düşüyordu.
Ama bu figür yaşlı bastonla gezen bir hastayı da hatırlatabilir (Ben bunu düşünemedim, Designgrafiker arkadaşım görebilmiş). O zaman özellikle yaşlılara sağlık hizmeti veren bir şirket manasını da çağrıştırabilir.

Son düzenleme:

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
font keskin hatlı bir font olabilirdi aslında
amblem olarakta 2. çalışmadaki uygundur bence
efektli olmasıda sorun teşkil edebilir tabi

ama
bu 4 çalışma içerisinden bende 2.yi seçerdim.

saygılar...

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Medikale ilgili ben de bişi göremedim valahi ne yalan söyleyeyim daha güzel fikirler üzerine çaliş bence degişik fikirler üzerine çaliş yani sıfırdan derim. Bana sorsalar bu logo hangi şirketin yada kurumun diye medikal enson yada hiç söylemicem şeyler arasinda olurdu bunuda hesaba kat herkez senin gibi bakmaya bilir açik olmalisin bir tasarimci olarak ama mavi renk kullanmani tavsiye ederim hadi başarilarr sana

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
2. ve 4. logo çok güzel olmuş emeğine sağlık