Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Özgür GÜNDEM ilk gazete tasarımım için yorumlarınızı bekliyorum...

dreambreaker

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar indesign bilgim kendimi idare edecek kadar var. bir iş görüşmesi yaptım ve bana gazete tasarımı yapıp yapamayacağım soruldu, bende yaparım dedim. onlarda benden bir örnek istediler. yaptığım örnek bu. daha önce hiç gazete tasarımı yapmamıştım. 1-2 gün içinde bu taslağı göndereceğim. yazılar içinde kör yazı kullandım. sadece başlık ve geçişleri kılıfına uydurmaya özen gösterdim. deneme içinde bu yeterli olur sanırım.göndermeden önce burada yorumlarınız için sizlerle paylaşmak istedim. gördüğünüz her türlü hata, eksiklikler ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız bende çalışmamı ona göre düzenleyerek göndermek istiyorum. ilginiz için şimdiden teşekkürler.
gazete2a.jpg

Benzer konular

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
sabahın ilk ışıklarıyla besmele çekip yorumumuzu yapalım bakalım.
1.si tasarımını biraz daha küçük yükle tamam gazete ama küçükte gözükür.5 dakka oldu hala yükleniyor.bunu geçelim.bana sorarsan çizgilerle bölme işlemini minimum düzeye indirmelisin.manşetteki harfleri birbirinden uzak buldum belki bana öyle gelmiştir.büyük halini sende bi kontrol et.dekupe hataları var bunlarada dikkat et.köşe yazılarında bi şablon oluştur aynısını kullan derim.farklı olmasın...sol alt köşedeki iki siyah kutucuk kastım..anlamışşındır.resimlerin çözünürlüklerine dikkat et orantısız büyütüp küçültme.daha özgür bi tasarım yapabilirsin.bi gazete alıp inceleyebilirsin

aslında bunu sabah yazmıştım uyuyakaldım:)

dreambreaker

🌱Yeni Üye🌱
yorumun için teşekkürler. dediklerini gözden geçirip biraz daha düzeltmeye çalışacağım. bende çalışmayı biran evvel tamamlamak için kimi yerlerde özensiz davrandım o da bir gerçek. ama yorumlarınızı dikkate alarak daha düzgün birşeyler oluşturacağım.

memcho

🌱Yeni Üye🌱
inşallah gazetede çalışmıyorsundur!

maviyedogru

🌱Yeni Üye🌱
çok sıkış tıkış olmuş dostum biraz daha haber araları fln rahat olsa daha iyi durur diye düşünüyorum ayrıca şahsi kanaatim gazetelerde çok fazla rek kullanılmamalıdır diye düşünüyorum

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ulusal gazeteleri ve onlarda da sabah gazetesini örnek almanızı tavsiye ederim, malesef gazete konusunda epey yol almanız gerekiyor, öncelikle önerdiğim gazetenin her hangi bir sayısını bire bir olarak yapın ve sisteme alıştırın kendinizi, teknik olarak size biraz yarıdımcı olayım
1- iç metinlerde times kullanın 10 punto olabilir
2- spotlarda franklin
3- başlıklarda ımpack

haberlere zemin vermeyin illaki verecekseniz %10 luk zeminler verin ki bu zeminli haberler sayfanızın em fazla 3/1 inde kullanın, haberler, resim ve yazı gibi tüm metaryellerde mutlaka 5 mm boşluk bırakın

9 sütun çalışın ve indesign kullanın takıldığınız yer olur ise bu forumdan istediğim bilgileri alabilirsin...
cem evren minaz

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Renk cümbüşü olmamalı gazete... Sayfada belli bir renk tonu hakim olursa gözü yormaz, sade ve şık görünür.
Başlık ve spotlardaki font seçimleri de çok önemli... Gazeteleri genel olarak biraz incelerseniz kafanızda bir fikir oluşabilir.
Köşe yazılarının içe dönüşlerine gelince, yazarların resimleri çok büyük olmuş, yazılarının girişlerini kısaltmanızı da tavsiye ederim.
Çalışmalarınızda başarılar...