Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pantone rengi cmyk çevirme

faiksener1986

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak elımde bir pantone renk var 144u katalog çalışmamda kullanıyorum. malıyetı düşürmek için bunu cmyk çevirmem gerekiyor. acaba ton kaybı vermeden bu rengı nasıl cmyk çevirebilirim. şimdiden teşekkür ediyorum

Benzer konular

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ton kaybı vermeden diye birşey olmaz pantone rengine denk gelen cmyk değeri neyse onu girersin

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak elımde bir pantone renk var 144u katalog çalışmamda kullanıyorum. malıyetı düşürmek için bunu cmyk çevirmem gerekiyor. acaba ton kaybı vermeden bu rengı nasıl cmyk çevirebilirim. şimdiden teşekkür ediyorum

Pantone cmyk kataloğuna göre c=0 m=58 y=100 k=0

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cmyk 18 65 100 72 bende de

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
0 48 100 0 ise pantone 144 seçeneği için

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Programın verdiği değeri pek dikkate almayın elinizde cmyk pantone kataloğu varsa oradan bakın.

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Hayır program üzerinden Pantone Solid uncoated renk paletinden Pantone 144 u nun CMYK karşılığı 5-56-100-0.

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
ThreeBuddha nın elinde pantone katoloğu var sanırım. Oradan söyledi ben de program üzerinden görünen değerleri söyledim. Karar sizin :D

faiksener1986

🏅Acemi Tasarımcı🏅
elimde bir ios uygulaması olan mypantone var 144 u cross referenced deyince pantone cmyk uncoated p 17-8 u gösteriyor?? bir de cmyk değerleri olarak 0 43 100 0 gösteriyor.. bunlardan hariç burada lab ve rgb değerlerinide girmeye gerek varmıdır??? sonuçta baskıya gidecek cmyk olması yeterli değilmi

starcraft99

🌱Yeni Üye🌱
Pantone

arkadaşım 15 senedir bu işi yapıyorum. Pantoneyi CMYK Ya çevirme işini sürekli yaptığım bişey. Bu Tabi Benim CMYK Değerlerini İyi Bilmemden Kaynaklanıyor. Baskı Sonrası Çıkabilecek Değerleri Ezbere Bilmek Gerekiyor.
Ben Pantone Kataloğundan Bakıp İçindeki CMYK değerlerini Ezvere Girip Basıyorum. Sizler Bu Değerleri Ezbere Bilemiyor Olabilirsiniz. Fakat Ekran Her Zaman Aldatır Ekrana Asla Güvenmeyin Birde Önemli Bir Dip Not Vereyim Sizlere Hiç Bir Pantone Rengini CMYK 'da Birebir Tutturamazsınız. Renk Değerleri Tamamen Farklıdır. ve Yapılış Şekilleride Farklıdır. Bu Yüzden Çok Yaklaşabilirsiniz ama Asla Bire Bir Tutturamazsınız. İyi Çalışmalar