Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PDF deki yazıyı nasıl convertleyip corele atabilirim?

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar PDF gelmiş çalışmayı montaj için Corel e atıyorum ancak her zaman ya yazılar bozuluyor yada resimler. PDF yi indesign veya illustrator de açtığımda ne font ne de resim sıkıntısı olmuyor.

sarcoglu arkadaşımız konuya değinmiş ancak sanırım corel için geçerli değil.
Yöntemi şu: https://www.grafikerler.net/pdfde-yaziyi-convertleme-t27132.html
"1.yol:
illustrator cs3 te yeni bir sayfa aç ve convertliyiceğin pdf i sayfaya file/place ile çağır(linkli olarak)
sonra object/flatten transparency i seç ve karşına gelen bölümde convert to alll yazan seçeneği işaretle ve okey de belgedeki bütün yazılar convertlenecektir sonra grubu bozmak için object , clipping mask , release ve tabiki sift+ctrl+g

2.yol:
acropat pro kurulu ise enfocus PitStop Professional isimli plıg-ins lende yapıla bilir kolaygelsin"

1.yolda tamam convertleniyor ama illustrator den hangi formatta çıkartırsam çıkarayım, bozuluyor. mesela bazı resimler grayscale oluyor...

2. yoluda denedim programı buldum ancak kulanamadım serial filan problem oldu...

Kısacası; varmıdır bir yolu can çekişen corel e problemsizce pdf aktarmanın?

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Illustratorde yeniden PDF olarak kaydedin. Corell'de açarken birlikte aç ile açın.Open veya import yapmayın.

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
Illustratorde yeniden PDF olarak kaydedin. Corell'de açarken birlikte aç ile açın.Open veya import yapmayın.

Yardımın için teşekkürler ama o yöntemle yine olmadı. fontlar convertli ancak resimleri bozdu...kii son olarak bir yöntem denedik ve oldu.umarım sizde de işe yarar:
Illustrator ün print sayfasında, PDF değil APS (postscript) olarak seçtik yazıcıyı ve baskı kalitesi için output dan 175lpi 2400 dpi yaptık. çıkan ps dosyasını distiller la pdf e çevirdik ve sürükleyerek corel e attık. Sonuç: ne yazılar bozuk ne resimler. hemde çalışma 300 dpi cmyk ve 175 lpi 2400 dpi.

Şimdilik bukadarını çözmek bize yeter ama insanoğlu işte doymuyo :) kalan tek sorun illustratorda pdf çalışmanın tüm sayfalarını birlikte açabilmek. mesela dosya 32 sayfa ama illustrator sadece tek sayfayı place yapıyor. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Illutratorde çoklu sayfa diye arama yaparsanız plugin'lere ulaşabilirsiniz. Bu şekilde tamamını pdf yapmanız mümkün olur.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Pdf i photoshop ile aç sayfayı 300 dpi cmyk ve transparan backround seçeneği ile TİFF formatlı kaydet.. corel'e import et... tiff sıkıntı yaratmaz

32 sayfayı tek tek yapman gerekecek... ama şundan eminim pdf yaparken bazı ayarlarında yanlış olmalı ben hiö sıkıntı çekmiyorum çünkü...

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
acrobat proffessional sisteminizde mevcutsa işiniz çok kolay bunun için,

pdf dosyanızı acrobat proffessional'da açın,

Menüden,

Document > Watermark > Add

komutunu işletin

çıkan menüden "Text" alanına bir boşluk karakteri girin ve OK tuşuna basın

Ardından

Advanced > Print Production > Flattener Preview komutunu işletin

Çıkan menüden "Convert All Text to Convert" seçeneğini işaretleyip, "All Pages" seçeneğinine işaretledikten sonra sırasıyla "Apply" ve "OK" tuşuna basıp kaydedin.

Biraz karışık ve uzun gibi görünebilir ama bu işi sürekli yapacaklar "Preset" lardan tanımlı hale getirebilirler...

acemi78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel x4 sorunsuz aciyor. Adobede hazirlnmis pdf dahi ol´sa aciyor.
Bende 11 vardi cok problem oldu. sükür simdi yok.
selmlar. birde ai yi ögrenebilsem.

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
Pdf i photoshop ile aç sayfayı 300 dpi cmyk ve transparan backround seçeneği ile TİFF formatlı kaydet.. corel'e import et... tiff sıkıntı yaratmaz

32 sayfayı tek tek yapman gerekecek... ama şundan eminim pdf yaparken bazı ayarlarında yanlış olmalı ben hiö sıkıntı çekmiyorum çünkü...

Vektöreli bozmanın haricinde en garanti yöntem ama dediğin gibi bunda da sayfalar tek tek

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
corel x4 sorunsuz aciyor. Adobede hazirlnmis pdf dahi ol´sa aciyor.
Bende 11 vardi cok problem oldu. sükür simdi yok.
selmlar. birde ai yi ögrenebilsem.

Doğru ama her pdf için geçerli değil. ben kendi convertlediğim pdflerde hiç sorun olmuyor ama müşteriden gelenlerde hep sıkıntı var

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
acrobat proffessional sisteminizde mevcutsa işiniz çok kolay bunun için,

pdf dosyanızı acrobat proffessional'da açın,

Menüden,

Document > Watermark > Add

komutunu işletin

çıkan menüden "Text" alanına bir boşluk karakteri girin ve OK tuşuna basın

Ardından

Advanced > Print Production > Flattener Preview komutunu işletin

Çıkan menüden "Convert All Text to Convert" seçeneğini işaretleyip, "All Pages" seçeneğinine işaretledikten sonra sırasıyla "Apply" ve "OK" tuşuna basıp kaydedin.

Biraz karışık ve uzun gibi görünebilir ama bu işi sürekli yapacaklar "Preset" lardan tanımlı hale getirebilirler...

Teşekkür ettim salih istediğim buydu ama bende acrobat 7 pro var menü dediğinden farklı. o seçenekleri buldum ama olmadı. acrobat cs4 ü deneyeceğim elime geçtiğinde. aynı zamanda illustrator çoklu sayfa plugini bulup denicem. hepinize çok çok teşekkürler. en verimli sonucu bulduğumda paşlaşırım.tekrar teşekkürler

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ettim salih istediğim buydu ama bende acrobat 7 pro var menü dediğinden farklı. o seçenekleri buldum ama olmadı. acrobat cs4 ü deneyeceğim elime geçtiğinde. aynı zamanda illustrator çoklu sayfa plugini bulup denicem. hepinize çok çok teşekkürler. en verimli sonucu bulduğumda paşlaşırım.tekrar teşekkürler

acrobat 8 ile yapıyorum ben bunu. Sen araştır olmazsa bir boşlukta resimli anlatım gönderirim...