Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop,illustrator ve tablet

KorsaN_000

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar tabletimi aldım ancak tablette çizim yaparken en yararlı program hangisi olur illustrator mu photoshopmu.Eğer bunlardan biriyse hangi araçlarla yani örneğin illustratorda paintbrush toolla çiziyorum ancak içini boyamam gereken bazı yerler oluyor.Bunun için napmam gerek?

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
tabletinizin kalemini ayni zamanda maus olarak ta kullanabildiğinize göre aynen mausla çalışıyormuşsunuz gibi hareket ediceksiniz

Nermin

🌱Yeni Üye🌱
Ben Tablet ile Illustrator kullaniyorum. Bence boylesi daha kolay

onruynk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.onuruyanik.com
Çiziminiz iyi ise hakim olduğunuz program hangisiyse onunla çizmeniz daha iyi verim sağlayacakdır ancak en iyi sonucu almak istiyorsanız aynı anda hem Photoshop hemde Illustrator kullanın derim...

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hocam şu konuyu anlamaya çalışalım.mouse ile ne yapılabiliyorsa çizim üzerine,tablet ile daha hassas,daha kolay yaparsınız.o yüzden mouse ile yaptığınız çalışmaları hangi programda daha rahat yapıyorsanız, tabletle de daha rahat yaparsınız... kolay gelsin

onruynk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.onuruyanik.com
Ancak şunuda eklemek gerekir kara kalem çizimi iyi olan birine, mausa nazaran çok büyük avantajlar sağlayacakdır...

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tablet kullanmak mausa göre kolay ama, yanl›fl anlafl›lmas›n kalem kadarda kullan›fll› olmuyor epey bi zaman harcay›p tablete al›flmak gerekiyor.. Yani tableti al›r›m karakalemle çizer gibi resimler çizerim demeyin olmuyor tabi ilk baflta al›flt›kça büyük kolayl›klar› var. Tablete al›flt›ktan sonra program tercihi tamamen size kalm›fl hiç bir fark› yok..

mahmutkahraman

🌱Yeni Üye🌱
bu kalemin ayarları warmı acaba?manhattan a5 modeli war..kalemi dokundurdugumda hemen bişeler açmaya çalışıyo çok hassas.ve ekranın görüntüsü o kalemi yürüttüğüm yere eşitmi? çünkü ekranda simge sağda üstte ise o tabkada da kalemi sağ en üst köşeye götürmem gerekiyo..bunların ayarları warmı acaba?bide çok yavas hareket edio hızını ayarlıyabilmem mümkün mü?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben LaPazz kullanıyorum.. Tableti eklediğim zaman sağ alt koşesinde (saat yanında) tablet simgesi var... o simge üztene tıkladığım zaman tüm ayarları karşıma geliyor... kurcalayabilirsiniz...

Kalem yavaş haraket etmesi ya kaelm bozuk, piller bitik, piller yerinde oynadı... Mesela kalem çok sıktığınız zaman piller yerinde oynuyorlar... çok dikkatlı olun... o kadar kalemi fazla sıkmayin, bastırmayin:)

23510254ql2.jpg