Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop - Illustrator

muratbay

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben Photoshop CS2 kullanıyorum. Orda vector yapıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla illustrator adında bir program var. Bu iki program arsındaki farkları ve illustrator'un avantajlarını anlatırsanız çok iyi olur.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar ben Photoshop CS2 kullanıyorum. Orda vector yapıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla illustrator adında bir program var. Bu iki program arsındaki farkları ve illustrator'un avantajlarını anlatırsanız çok iyi olur.

Photoshop biteşlem yani pixel tabanlı bir programdır. Illustrator ise vektörel çizimler yapan bir programdır.

muratbay

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop biteşlem yani pixel tabanlı bir programdır. Illustrator ise vektörel çizimler yapan bir programdır.

Zaten onu araştırıp vektorel çalışmalara yaradığnı buldum. Ben photoshop'la vector yapabiliyorum. Ama ben illustrator'la neler yapabileceğimi soruyorum. Mesela photoshop'ta sıfırdan bir resim yapmak çok zor, bunu illustrator ile yapabiliyor muyuz?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Yaparsınız, illustrator adı üstünde illustrasyon için birebir ancak neden konular da dolaşıp bakmıyorsunuz? bu şekilde yanıt aramanız kolay değil.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Adobe Photoshop ile çizdiğiniz vektörel ile diğer tüm vektörel programlarda çizilen vektöreller arasında ki farkı anlamanız için sanırım aşağıdaki görsel işinize daha çok yarayacaktır.

Çizmiş olduğum iki daire nin üstündeki üçhen şekiller dairelerin max zoom görüntüleridir.

muratbay

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler arkadaşlar en kısa zamanda illustrator indireceğim.