Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta arayuz tasarımı

have

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.avantajhosting.com
arkadaslar bana photoshopta arayuz tasarımını yaptıktan sonnra hangı formatta ve html e nasıl yerlestırcegımız hakkında bılgı verebılırmısınız

yardımlarınız ıcın tesekkur ederım tum arılara :)

Benzer konular

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yanlış anlamadıysam html olarak kaydetmeyi veye farklı formatta kaydetmeyi soruyorsun html olarak kaydetmek için photoshop menülerinden olan file>save for web

farklı formatlarda çevirmek içinde yine file>save as demen ve istediğin formatı seçmen yeterli

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşın sorusu farklı. photoshop'da bir arayüz yaptığında onu html olarak kaydetmen (ki öyle bir seçenek var mı bilmiyorum) ama oldukça mantıksız. photoshop'daki çalışmayı html olarak kaydettikten sonra ne yapacak?

photoshop'da bir tasarım yaparsın ve onu dilimleyerek jpeg, gif veya png formatında kaydedersin. daha sonra o görselleri frontpage, dreamweaver tarzıında bir programda sayfana yerleştirir ve kodlar ile işlevsellik kazandırırsın.

21li

🌱Yeni Üye🌱
ben photoshopta şablonu çizdikten sonra parca parça kaydederek notepad ++ programı ile xhtml ve css kullanarak koda döküyorum işi profesyonel boyutlarda yorumlamak gerekirse yapman gereken bu.

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
ben photoshopta şablonu çizdikten sonra parca parça kaydederek notepad ++ programı ile xhtml ve css kullanarak koda döküyorum işi profesyonel boyutlarda yorumlamak gerekirse yapman gereken bu.

Cevap aynen budur. Herhangi bir web editörüne bağlı kaldığınız müddetce o program sınırları içerisinde olacaksınız ve kodlamada gelişemeyeceksiniz.

N. Eser ULUHAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ajhans.net
Örnek olarak gösterecek olursak ;

aşağıdaki resimde gördüğün gibi slice tool ile sayfanda ki kendine göre kesimlerini belirtmelisin öncelikle.

25074800.jpg

14805007.jpg

ardında sırasıyla File / Save As For Web sekmesini seçiyorsun.

66194091.jpg

sonraki işlemde gelen penceredeki gibi (rakamlandırdım) seçimini yapıyorsun.

86424923.jpg

ardından ise gelen kayıt penceresinde html seçeneğini seçiyor ve kaydediyorsun.

:) hadi kolay gelsin. bunu öğrenince web tasarımda bir çağ atlıyorsun. bende zamanında öğrenince çok şeyi değiştirmiştim.

33139479.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

berk35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.berkguclukol.com
Örnek olarak gösterecek olursak ;

aşağıdaki resimde gördüğün gibi slice tool ile sayfanda ki kendine göre kesimlerini belirtmelisin öncelikle.

25074800.jpg

14805007.jpg

ardında sırasıyla File / Save As For Web sekmesini seçiyorsun.

66194091.jpg

sonraki işlemde gelen penceredeki gibi (rakamlandırdım) seçimini yapıyorsun.

86424923.jpg

ardından ise gelen kayıt penceresinde html seçeneğini seçiyor ve kaydediyorsun.

:) hadi kolay gelsin. bunu öğrenince web tasarımda bir çağ atlıyorsun. bende zamanında öğrenince çok şeyi değiştirmiştim.

33139479.jpg

katılıyorum... bundan sonrada istediğin şekilde düzenleme yapabilirsin web sitesinde ama önerim web editörü olarak dreamweaver kullanman...

tugrulguvenc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resimleri crop yaparak kesip dw atabilrisin şahsen bn öle yapıyorum :)

caglarim

🌱Yeni Üye🌱
evet HAVE kardeş tüm yorumcuların dedikleri doğru yol...

1 - PHOTOSHOP ANA SAYFASI
2 - FİLE > NEW....
3 - 1000 X 1000 PİXEL BOYUT (ÖRNEK OLARAK) 72 DPİ VE AYARLARI UYGUN.
4 - İSTEDİĞİN ŞEKİLLERİ ÇİZ, RESİMLERİ KOY, YAZILARI YAZ.
5 - SLİCE TOOL İLE RESİMLERİ, YAZILARI KES (DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE KES, HİZALI)
6 - FİLE > SAVE FOR WEB & DEVİCE SEKMESİNİ AÇIYORUZ.
7 - SLİCE OPTİONS MENÜSÜ GELECEK.
8 - PARÇALARIN ÜZERİNE GEL VE TIKLA
9 - AÇILAN MENÜDE "NAME" BÖLÜMÜNE BUTONUN RESİM ADINI, "URL" BÖLÜMÜNE İSE TIKLANDIĞI ZAMAN AÇILACAK OLAN SAYFANIN İSMİNİ GİR.
10 - YAZILARA DA BÖYLE YAPABİLİRSİN.(ÖRNEK SAYFA ALTINDA İLETİŞİM İÇİN TIKLANDIĞINDA İLETİŞİM ADRESİ ÇIKABİLİR VS.)
11 - ARTIK TÜMİŞLEM BİTİNCE OK DEYİP DEVAM EDİYORUZ.
12 - FİLE > SAVE DEYİP KAYIT ET.
13 - KAYDEDERKEN DİKKAT ET...
14 - DOSYA ADI: İNDEX - KAYIT TÜRÜ: HTML AND IMAGES (*.HTML) OLARAK KAYIT EDECEKSİN.
15 - DAHA.........DAHASI YOK BE KARDEŞ... FİLM BİTTİ ...SON..
SELAMLAR..

xpcd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşımızın sayesinde bende öğrenmiş oldum teşekkürler

have

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.avantajhosting.com
yorumlarınız ve yardımlarınız ıcın hepınıze cok tesekkur edıyorum gayet guzel anladım cok sağolun ama kodlama benım ısım değil benim işim sadece arayuz tasarımını yapmak elimden geldiğince kodlamayı yapcak kısıye kolaylık olsun dıye nasıl bır format veya sekılde kaydetmelıyım dıye bır soru Yoneltmıstım ve cok tesekkur ederım o cok degerlı dusuncelerınızı paylastıgınız ıcın . herkeze iyi çalışmalar