Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta çalışırken yavaşlama

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar yıllardır nedenini anlayamadığım ve çözemediğim bir problemim var.

Cs4 sürümünde dekupe yaparken belli bir süre sonra(örn 20 dekupe) program giderek yavaşlamaya başlıyor. Her fotoğraftan sonra artan bir yavaşlama. Artık o kadar yavaşlıyorki pen tool benden 5-6 adım geriden gelmeye başlıyor. O sırada ısrar eder programı kullanırsam belli bir yavşalamadan sonra (program neredeyse duracak oyle bir yavaşlama) birden eski haline dönüveriyor, yani ilk çaılıştaki hızına, sabredemez kapatıp açarsam sorun kalmıyor.

Portable kullanıyordum onla alakalıdır dedim ancak full sürüm yükledim yine aynı sorun.(crackli felan değil , direk serial yazıp kurdum)

Ancak cs2 de bu sorun asla olmuyor. Programı açıyorum 8 saat kapatmayım, bin tane fotoğraf keseyim en ufak bir yavaşlama olmuyor(zaten cs2 de ki pen tool kullanma hızı cs4 ilk açıldığında bile yok)

Sorun bu arkadaşlar, refine edge gibi ayarları yüzünden cs4 kullanmak istiyorum ancak bu sorun çok zorluyor beni. 20 dk bi program kapat açtan sıkıldım.

Donanımla veya işletim sistemiyle en ufak bir alakası yok çünkü bunuda test ettim. 3 pc de denedim.
i5 işlemci 8 gb ram(win7)
e7500 işlemci 4 gb ram(xp)
amd 5200 3gb ram(xp)

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1. adım : Photoshopu çalıştırırken ctrl + alt + shift aynı anda basılırsa program başlamadan önce açılan karşınız bir pencere açılır YES tuşuna basarsanız Photoshop'a reset atılır ve programa yeni kurulmuş gibi olur

2 adım: Edit>Preferences>General (CTRL+K) oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az olduu için first olan alanı d işaretlemeniz çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

3. adım: C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

4.adım : Program acıkken arada bir (hiç bir belge acık degilken) Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak için

5.CTRL+K >Performence bölümünden History States bölümünden 40 -50 arası değerini girin (işlemi geri alma sayısı)

6. Adobe Programları için gecerli olan :

C:\Program Files\Common Files\Adobe\ Fonts (yok ise oluşturun)

fontlarınızı bunun içersine atarsanız sisteminizde rahatlar sizde rahatlarsınız
yada NexusFont (ücretsiz ) programını kullanabilirisiz

Program çalışır durumda iken sisteminizde yüklü olmayıp kullanmak
istediğiniz font veya fontları bir klasör içine alıp, bu klasörü programda akitifleştirdikten sonra office prog.dahil tüm programlarda kullanabilirsiniz Nexus programını kapattığınızda ise her şey eski haline geri döner. Sisteminiz hala hızlı ve font çöplüğüne dönmeden kullanabilirsini

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
1. adım : Photoshopu çalıştırırken ctrl + alt + shift aynı anda basılırsa program başlamadan önce açılan karşınız bir pencere açılır YES tuşuna basarsanız Photoshop'a reset atılır ve programa yeni kurulmuş gibi olur

2 adım: Edit>Preferences>General (CTRL+K) oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az olduu için first olan alanı d işaretlemeniz çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

3. adım: C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

4.adım : Program acıkken arada bir (hiç bir belge acık degilken) Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak için

5.CTRL+K >Performence bölümünden History States bölümünden 40 -50 arası değerini girin (işlemi geri alma sayısı)

6. Adobe Programları için gecerli olan :

C:\Program Files\Common Files\Adobe\ Fonts (yok ise oluşturun)

fontlarınızı bunun içersine atarsanız sisteminizde rahatlar sizde rahatlarsınız
yada NexusFont (ücretsiz ) programını kullanabilirisiz

Program çalışır durumda iken sisteminizde yüklü olmayıp kullanmak
istediğiniz font veya fontları bir klasör içine alıp, bu klasörü programda akitifleştirdikten sonra office prog.dahil tüm programlarda kullanabilirsiniz Nexus programını kapattığınızda ise her şey eski haline geri döner. Sisteminiz hala hızlı ve font çöplüğüne dönmeden kullanabilirsini

Hİçbiri işe yaramadı.

1. adım zaten bu soruna pek çözüm getiremez çünkü genel bir sıkıntı değil, program açılırken hızlı çalışıyor yavaş yavaş bu yavaşlama artıyor. Üstelik sırf bu sorun için yeni program kurup denedim ve sorun hemen baş gösterdi.

2. önerideki disklerin hepsini seçtim.

3. öneri baya heveslendirmişti, çünkü ps ye ayrılan bellek doluyor gibi bi his vardı içimde ancak onuda denedim malesef işe yaramadı.
Benim mantığma göre History States ne kadar az olursa programın performansı o kadar artar idi ancak siz 40-50 civarı yapın deyince vardır bir hikmeti diye onuda denedim.

4. önerinin sorunumla alakasını kuramadım çünkü yazıyla ilişkili bir iş yapmıyorum. Bu önerdiğiniz şey ancak ilk açılışta fontlar yüklenirken hızı artırabilir.

İlgilendiğiniz ve cevap verdiğiniz için çok teşekkürler ancak çözümü hala yok sorunumun.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Hİçbiri işe yaramadı.

1. adım zaten bu soruna pek çözüm getiremez çünkü genel bir sıkıntı değil, program açılırken hızlı çalışıyor yavaş yavaş bu yavaşlama artıyor. Üstelik sırf bu sorun için yeni program kurup denedim ve sorun hemen baş gösterdi.

2. önerideki disklerin hepsini seçtim.

3. öneri baya heveslendirmişti, çünkü ps ye ayrılan bellek doluyor gibi bi his vardı içimde ancak onuda denedim malesef işe yaramadı.
Benim mantığma göre History States ne kadar az olursa programın performansı o kadar artar idi ancak siz 40-50 civarı yapın deyince vardır bir hikmeti diye onuda denedim.

4. önerinin sorunumla alakasını kuramadım çünkü yazıyla ilişkili bir iş yapmıyorum. Bu önerdiğiniz şey ancak ilk açılışta fontlar yüklenirken hızı artırabilir.

İlgilendiğiniz ve cevap verdiğiniz için çok teşekkürler ancak çözümü hala yok sorunumun.

Bende çok iyi bir şekilde işe yarıyor

1. 1. secenek, diğer secenekler için önermiştim birbiriyle bağlantılı (2,4,5)

2. iyi yapmışsınız

3.Photoshop çalışırken bir çok işlemi hafızasında saklıyor .. Bu da doğal olarak “ram” e yüklenme yapıyor.
Bu yükü hafifletmek için Purge ve History States degerini ayarlamasını önerdim

4.Sizde biliyorsunuz grafikerler sadece dekupe işlerini yapmaz , olurda

sisteminize fazla font yüklemişsize diye yazmıştım ve ilk açılışta degil sadece ,ben böyle alak kurmuştum.

5.Sitemlerinizde virüs taraması yaptırın, belkide arkada çalışan bir virüs vardır performansı düşürebilir

En yüksek performans için Photoshop ayarlamak

İyi çalışmalar

Son düzenleme: