Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta Font kullanımı...

laciverd

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop'ta türkçe karakterli harfler farklı şekillerde çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? 2. bir sorumda herhangi bir siteden indirdiğimiz fontları photoshopa nasıl ekler ve kullanılır hale getirebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
inidrdiğin font ları C:\WINDOWS\Fonts klasörünün içine kopyalayabilirsin(tabi genelde fontlar sıkıştırılmış olarak paket halinde olabilir çıkartmayı unutma)

photoshop a font eklemek die bir şey yoktur pc n de olan fontları kullanır dier programlar gibi

ama dier programlarda türkçe olan bazı fontlar ps de desteklenemeyebilir.

laciverd

🌱Yeni Üye🌱
İlgin ve paylaşmış olduğun bilgilerin için teşekkürler plotter "indirdiğin fontları C:\WINDOWS\FONTS lara ekledim. photoshoptada gördüm. Yalnız tüm fontları incelememe rağmen hiç biri türkçe karakteri desteklemiyor. Bu sorunu nasıl halledeceğim¿ Bilen birileri varsa lütfen yardımcı olun yoksa ben delireceğim:)

laciverd

🌱Yeni Üye🌱
Bu arada pc ye format atmadan önce photoshop ta böyle bir sorun yoktu. (Türkçe karakterleri görüyordu) O dönemde yaptığım bir tasarımı şimdi açtığımda şöyle bir uyarı çıktı. "The following fonts are missing for text layer "AKÇEL K":
Bauhaus
Fonts substitution will occur. Contunie?

OK Cancel
Ne yapmam gerekiyor ki photoshopta türkçe karakterleri algılasın...¿

semra duyar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba, Photoshop un o uyumsuzluğunu bende çözmüş değilim, ama bende numaralı fontlar var onları tanıyo türkçe olarak ben onlarla yetiniyorum. istersen sana gönderebilirim ama nasıl göndercem?

olcayyagmur

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar aynı sorun bende de var (photoshop cs) sinir oldum sabahtan beri.
türkçe karakter kullanamıyorum. pls help me

elf_1903

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardımmm

photoshopta bı ınsanı nası yaslandırabılırız yardım ederdesınız cok mutlu olurum...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Photoshopta T seçili iken paragraf satır ayarlamalarını yaptığın yerde küçük bir pencere vardır. Bu pencerede Eng değil Tr yazmalı. Bir de pc'nin dil seçeneğinin TR olduğundan emin olun. Her ikisi de TR ise sorun fonttadır. Türkçeyi desteklemiyordur. Çıkan uyarı ise işte önceden kullanışan fontu pc nizde olmadığını gösteriyor. Bauhous kullanılmış ve o sizde yokmuş. Layera bakarsanız ünleme dönüştüğünü görebilirsiniz. Lazmsa fontu da yollayabilirim.

yediveren

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Efoja nin dedigi gibi dil seceneklerinden ingilizceyi kaldirin sadece türkce kalsin... Ama benim gibi yabanci ülkede olanlara tavsiyem. systempragramme-zeichentabelle (Karakter kutusu gibi bisey olmali) tabi fontun türkceyi desteklemesi gerekiyor.